Youtube para kazanma yöntemleri

İnternet üzerinden para kazanmak günümüzde hobi olmaktan çok bir meslek haline gelmiştir. Bu isi iyi yapan kişiler sektörden iyi sayılabilecek miktarlarda para kazanmakta. Bu sektörlerden biriside youtube dir. Video paylaşım sitesi olan youtube tüm dünyaca bilinen çok meşhur bir video paylaşım sitesidir. Video yükleyerek videonuzun tüm dünyada izlenmesini sağlayabilirsiniz. Peki, youtube den nasıl para kazanılır.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

youtube
Youtube den para kazanmak internetten para kazanma yöntemleri içerisindedir.

Anlattığımız gibi youtube bir video paylaşım kanalıdır. Çektiğiniz videoları paylaşıp dünyaya yayabilirsiniz. Bu videolar vasıtasıyla İnternet dünyasından para kazanabilirsiniz. Youtube den para kazanma yolu Adsense denilen reklam firmalarından geçmekte. Adsense reklam şirketi sayesinde videolarınızın başına sonuna ya da ortasına reklam koyabilirsiniz. Videolarınızı izleyen kitle sizin yayınladığınız videolardaki reklamları tıkladıkça bu isten para kazanabilirsiniz. Peki, Videolar sayesinde para kazandıran bu Adsense nedir?

Adsense, Google arama motoru olarak bilinen dünya devi bir arama motoru şirketinin ürünüdür. Adsense reklamları youtube videolarına entegre edilebildiği gibi internet sitelerinde eklenebilir. Reklamlar sayesinde emek harcayan site ya da youtube video sahibi bu isten böylece para kazanır. Adsense hesabınız var ise bu yollarla gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Adsense hesabına sahip değilseniz ilk olarak yapmanız gereken bir Adsense hesabi almaktır. Ancak bu is biraz emek gerektirmektedir. Normal bir forum sitesine kayıt olmaya benzememektedir. İlk olarak özgün bir üretici olmalısınız. Google firması Adsense reklam şirketi olarak en çok üreticisinin özgünlüğüne önem vermektedir. Adsense için özgün bir site yaparak Google başvurun ve şartları yerine getirin. Özgün içerik eklemeye devam edin. Eğer Google sizi yeterli görürse Adsense hesabi açmanıza izin verir. Ancak belirtiğimiz gibi sabırlı ve azimli olmalısınız.

Adsense hesabınızın aktif olarak devam etmesi için kanalınızın Google şartlarına uygun olması gerekir. Örneğin erotik +18 kanallar içeren web siteleri Google Adsense için istenmeyen bir durumdur. Bu şekilde Adsense hesabi almanız mümkün değildir. Eğer hesabınız var ve sonradan bu tarz site islerine girerseniz bu kez siteniz Google tarafından banlanır. Web sitedeki +18 içerik durumu youtube videoları içinde geçerlidir. Google belirlediği Şartlara kullanıcıların uymasını ister. Uymayanları cezalandırır. Google Sartlarını yerine getirirseniz size Adsense üyelik sunar. Bu sayede internet üzerinde özgün içerik ve video üreterek kazanç elde edebilirsiniz.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Youtube para kazanma yöntemleri” için 19 yorum

  1. Google adsense başvurusu yaparken dikkatli olmanızı öneririm. Makul sitelere bile uygun başvuru yapılmadığında red cevabı gelebiliyor.

  2. Youtube üzerinden video yayınlamak yetmiyor. Aynı zamanda bunların takip edilmesini sağlamak da gerekiyor bir şekilde. Aksi takdirde reklam almak kolay değil.

    1. Zaten zaman alıcı kısmı da bu. Kaliteli yayın yapıp insanlarını ulaşmasını sağlayacak tanıtım lar yapmak.

  3. youtube gerçekten sabır ve emek işidir. en basiti öncelikle 100 aboneniz olana kadar kanalınıza kullanıcı adı uzantılı link bile olusturamıyorsunuz. yapacağınız paylaşımları iyi seçmeli ve zamanlamaları iyi ayarlamanız gerekmektedir

  4. Youtube’den para kazanmak kolay artık takipçi kasıyorsun yani abone ne kadar izlenme gelirse o kadar para geliyor.

    1. Hakkaten deli gibi tüm gün ekran karşısında oturuyordum. Ama iyi para kazanmıştım youtube reklamlarından.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One Hit Wonder, One Hit Wonder, eft nedir,Şok Nedir, Ev böcek ilaçlama