Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz? | yeni bir iş,internetten para kazanma

Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz?-Evde Özel Ders Vermeye Nasıl Başlayabilirim?

Yeni bir iş mi arıyorsunuz? Sermayesiz işler alanimizin ilk kısmında sizlerleyiz. Eğitim alanında kendinize güveniyor ancak ne türden isler yapabileceğiniz hakkında pek bilgi sahibi değilseniz bu yazımız sizlere göre. Yazımızda Özel ders verme ile nasıl para kazanılır konusunda fikirler ile başlayarak, sermayesiz işler bölümünün lideri olan internetten para kazanma yolları ile ilgili pek çok yeni iş fikirleriyle devam edeceğiz.  içeriğimizle sizlere;

 • Özel ders vermeye nasıl başlayabilirim?
 • Online özel ders vermek…
 • İnternetten para kazanma oyunları…
 • İnternetten para kazandıran siteler…

ile ilgili bilgiler sunacağız.

Yeni bir iş pesinde koşmak her ne kadar kolay olmasa da seçeneksiz olduğunuz durumlarda denenebilecek bir kategoridir. Bu koşullar içerisinde kaldığınızda yapılacak seçenekler sahip olduğunuz yeteneklere göre şekillenecektir. Örneğin okul dersleri konusunda birtakım bilgilere sahipseniz bu bilgi birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Üstelik yeterince bir çevre sahibiyseniz bu isi evinizde yapabilirsiniz.

Evde özel ders vermek

İste sizlere yeni bir is fikri… Özellikle öğretmenlerin ya da geçmişinde öğretmenlik mesleğiyle ilgilenmiş olanların yapmak istediği dallardan bir tanesi olarak özel ders vermek göze çarpar. Sektörde kademe olayı önemlidir. Yani kendinizde gördüğünüz bilgi birikimi ve karşı tarafa aktarabilecekleriniz önemlidir. Alanınızda profesyonelseniz size gelecek olan öğrenciler üst düzey olacaktır. Böylece dersler için isteyeceğiniz fiyatta o derece artacaktır. Burada belirtmemiz gereken önemli bir nokta kendinizdeki potansiyeli iyi görmenizdir. Eğer yeterince profesyonel değilseniz, iş ilanınızda bu durumu belirtin. Aksi takdirde büyük sıkıntılarla karşılaşırsınız. Kendi bilginize göre öğrenci bulmak zorundandınız. Üst düzey bilginiz varsa öğrencinin taban seviyede olması sorun olmayacaktır. Ancak öğrencinin üst düzey olması ve sizin yeterince donanımlı olmamanız sorunlar oluşmasına sebep olacaktır.

Özel ders vermeye nasıl başlayabilirim?

evde özel ders
Sermayesiz yeni bir iş arıyorsanız özel ders verebilirsiniz.

İlk olarak sahip olduğunuz yetenekleri tartmanız gereklidir. Hangi alanda uzmansınız? Fizik, kimya, matematik ya da farklı bir branşınız mı var? Veyahut sahip olduğunuz branş dışında mı ders vermek istiyorsunuz? Kısacası kendinize bir başlangıç noktası belirleyin. Böylece yeni bir is alanında ilk adimi atmış oluyorsunuz. Verebileceğiniz özel dersler sadece okul dersleri ile sinirli değildir. Müzik alanında herhangi bir yeteneğe sahip olabilirsiniz. Örneğin keman ya da gitar konusunda kendinize güveniyor olabilirsiniz. Bu türden konulardanda başka kişilere özel ders vermeniz mümkün. Üstelik müzik alanında vereceğiniz derslerde herhangi bir diploma sahibi olmanıza gerek yok. Yetenekli olmanız tüm bunlar için yerlidir.

Özel ders konusuna en yatkın meslek eğitimdir. Dolayısıyla öğretmenler bu alanda başı çekerler. Vereceğiniz ders aralıklarını dersi verdiğiniz öğretilerle aranızda anlaşarak kararlaştırabilirsiniz. Bu açıdan çalışma koşulları esnektir. Hangi saatte müsaitseniz kendinizi o aralıkta koşullandırabilirsiniz. Dilerseniz günlük veya isteğinizde göre haftalık olarak ders saatlerini koyabilirsiniz. Vereceğiniz ders ücretleri saat üzerinden hesaplanır ve ortalama olarak 100tl civarındadır. Ancak alt ve üst limit sizin kalitenize göre değişkenlik gösterecektir.

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak artık özel ders sektörün de de yeni bir iş kapısı oluştu. Artık dersleri internet üzerinden online olarak verme dönemi başladı. İsterseniz sizlerde bu alandan faydalanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Online Özel Ders vermek

 Yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan bu yöntem ile internet basında dersinizi karşı tarafa aktarabilirsiniz. Görüntülü konuşma tekniğine dayalı sistem ile ses ve görüntünüz ile karsı tarafa hitap edebilir, karı tarafın soru ve telkinlerini yine aynı yöntemle anlayabilirsiniz. Bunun için pek çok uygulama vardır ancak en çok kullanılanı Skype uygulamasıdır.

İnternetten Para Kazanma

 

Günümüzde gerek şahsi çalışmalar için gerekse ek iş için internetten para kazanma yolları tercih edilmektedir. Elbette ki teknolojinin gelişmesiyle internet ön plana çıkmıştır. Her ne kadar para kazanmak için çok faydalı gözükse de birçok kişi başladıktan sonra vazgeçebilmektedir.

 

Bizler sizlere bu yazımızda bütün detaylarıyla nasıl para kazanılır, en iyi para kazanma fikrini nasıl değerlendirebilirsiniz, bunları anlatmaya çalışacağız. Öncelikle sizlere birkaç konuda dikkat etmemiz gerektiğini söyleyeceğiz. İnternet sizlere bir anda çok büyük paralar kazandırmaz ancak zamanla kazanabilirsiniz.

 

Girişimcilikle ilgili internetten okuduğunuz yazılarda da sizler de göreceksiniz ki internet pes etmeyenlerin yeridir ve etmeyenler para kazanabilir. Bu yüzden başlıklar halinde değerlendirirsek

 

 1. İnternette pes etmememiz gerekir.
 2. Kaliteli ve özgün bir şeyler yapmanız gerekir.
 3. İnternetten işlerinizi yaparken her zaman kalite sizin ön plandaki unsurunuz olması gerekir.

 

Bu üç saç ayağını çok iyi değerlendirilmeli ve internetten para kazanma yollarını da iyi bilmelisiniz. Aslında internet, sizlere birçok farklı para kazanma yolları sunar. Aynı zamanda da boş anları değerlendirmek için de özel hayatımızda olduğu gibi elbette ki tecrübe gerektirir. Yani tecrübesiz bir şekilde internete girdiğiniz zaman belki sizlere para kazanmak çok hayal perest bir yapıyla bile yaklaşabilir. Ancak düzgün ve düzenli olduktan sonra sizlere ciddi paralar kazandıracağını görürsünüz. Gerek youtuberlarda gerek bloggerlarda gerekse okuduğunuz birçok yazı da çok büyük paralar kazandığı söylenir.

 

İnsanlar gerçekten de o paraları internet üzerinden kazanabilmektedir. Günümüz şartlarında sizler de alışveriş yaparken internet üzerinden yapıyorsunuz ve bütün işlemler internet üzerinden gerçekleşiyor. Bu da demek oluyor ki milyarlarca dolarlık bir piyasa sizler de buradan iyi bir pay alabilirsiniz. Şimdi hızlı şekilde bu işlemleri nasıl yapacaksınız anlatmaya çalışalım.

 

İnternetten Para Kazanma Oyunları

 

İnternetten para kazanma dediğinizde sizlere oyunlar yardımcı olmaktadır. Oyunlar ile ilgili iki başlık altında inceleyebiliriz.

 

 1. Oyunu yazmak
 2. Oyunu oynamak.

 

Oyunu oynarken dilerseniz yapacağınız YouTube sayfası açarak iyi olduğunuz bir oyunda eğitimde gibi YouTube sayfamız üzerinden oyunu anlatabilir, oyun hakkında bilgiler verebilirsiniz. Oyunla ilgili özel bir yazılım gerçekleştirebilir, yama yazabilir, oyun üzerinden para kazanabilirsiniz.

 

Bir de oyun yazabilirsiniz. Yani sıfırdan çok iyi bir yazılımcı iseniz ve ya en azından oyun yazılım programları hakkında biraz ilginiz ve bilginiz varsa bu konuda da para kazanabilirsiniz. Peki, bunları nasıl yapacaksınız? Kısaca anlatalım.

 

Oyun Oynayarak Para Kazanma: İnternet üzerinde bazı siteler, sizlere oynadığınız oyunlar üzerinden para kazandırmaktadır. Onlar da elbette ki bu oyunların içerisindeki reklamlardan, yatırımlardan para kazanmaktadır. Sizler de bunları kullanarak para kazanabilirsiniz.

 

Oyun Yazarak Para Kazanma: Bilindiği gibi gerek mobil dünyada gerekse bilgisayar dünyasında en önemli noktalardan bir tanesi ve zaman geçirme noktası oyunlar olmaktadır. Hepimizin cep telefonlarında onlarca oyunlar bulunmakta. İnternetten para kazanma yollarından biri de oyun yazarak bunların içerisinde yüklemiş olduğunuz reklamlar üzerinden para kazanmaktır. Elbette burada Google’a iyi içerik üretmek gerekiyor. Yoksa sizlerin oyunları da istediğimiz noktaya gelemeyebilir.

 

İnternetten Para Kazandıran Siteler

 

İnternetten para kazanma konusunda sizlere sunulan bir başka seçenek ise bazı siteler üzerinden üyelik yaparak bu sitelere ön plana çıkarmak veya herhangi bir haberi sosyal medyada kısa kod ile paylaşmak. Linkleri kısa attığınız takdirde para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Elbette burada da en azından sosyal medyada belirli bir kitleniz olması gerekiyor. Bu kitleyi yaptıktan sonra çok yoğun bir kitleye sahip olursanız sosyal medya üzerinde çok iyi bir reklam yaparak da para kazanabilirsiniz. Günümüzde sosyal medya şirketler için en önemli reklam aracı olarak karşımıza çıkıyor. Bunu da göz önünde bulundurursak her zaman sosyal medya avantaj olarak bilinmeli.

 

Müzik Dinleyerek Para Kazan

 

Son zamanlarda özellikle yurt dışında başlayan bir sistem olarak karşımıza çıkmakta. Yapılan yeni müzikleri dinliyorsunuz ve bunlara notlar veriyorsunuz. Elbette ki iyi bir eleştirmen olmanız lazım. Başlarda belki çok az para kazanabilirsiniz. Ancak doğru bir şekilde bu işlemleri devam ettirir ve beş altı aylık bir süre cevaplarsanız bu konuda da kendi deneyiminizi kanıtladığınız takdirde sadece şarkı dinleyerek internetten para kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Müzik dinleyerek para kazanma konusunda detaylı bilgiye ulaşmak için müzik dinleyerek para kazanmak isimli konumuzu okuyabilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanma Ekşi

İnternetten para kazanma konusunda ekşi sözlük gibi çeşitli sözlüklerde yazar olma şansımız da mevcut. Bu tarz işlemleri de iyi takip etmeniz ve çok zekice yazılar yazmanız gerekiyor. Ekşi sözlük bilindiği gibi yıllardır Tüm Türkiye’de takip edilen ve gündemi de takip ederek bunun altında iyi veya kötü yorumlar yapan bir sistem olarak bilinmekte.

 

Sizler de bu sistemin içerisinde dahil olarak para kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bunun gibi birçok farklı sözlük sistemi bulunmaktadır. Elbette bunları da takip ederek zekânızı konuşturarak çok iyi paralar kazanabiliyorsunuz. Burada önemli olan sizlerin işinize ne kattığınız.

 

İnternetten Para Kazanmak İstiyorum

 

Bilindiği gibi günümüzde artık herkes internetten para kazanma yollarını kullanarak para kazanmak istiyor. Peki, bu nasıl yapılacak? Son bir toparlama yapmak gerekirse;

 

 1. Youtuber olmak
 2. Online oyunlar oynamak
 3. Blogger olmak
 4. E-Kitap yayınlamak
 5. Sesli kitap yayınlamak
 6. Uygulama yazmak
 7. İStock fotoğraf satmak
 8. Sanal asistanlık yapmak
 9. Sanal ders hocalığı yapmak

 

Sizlere hemen bunlar hakkında kısaca bilgi verelim.

 

Youtuber olmak: YouTube kanalı açarak hemen sizler de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Elbette bunun için belirli bir süre özgün bir video çekip yayınlamanız gerekiyor. Burada en önemli noktaların başında düzenli olarak video yayınlamak geliyor. Yani her gün en azından bir tane bile olsa video yayınlayın.

 

Online oyunlar: Bu oyunları iyi takip etmek ve oyunları oynamak gerekiyor.  internetten para kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. İnternetten para kazanma ile ilgili daha detaylı konuya internetten para kazanma isimli kategori sayfamızı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Blogger olmak: Bir blog sayfası açın ve bu blogger da bir konu hakkında yazı yazmaya başlayın. Emin olun ki 5-6 ay sonra sizler de iyi bir şekilde takip ettiğinizde sonuç alabileceksiniz.

 

E-kitap satmak: Aslında iyi bir hayal dünyasına da sahipsiniz ve iyi bir kaleminiz var. Çok güzel ücretlerle kendi kitaplarınızı yayınlayabilirsiniz. İyi paralar kazanabilirsiniz.

 

Sesli kitap yazma: Son zamanlarda çok revaçta olan seçeneklerden bir tanesidir. Sesli kitap konusunda bilinmesi gerekir ki e-kitap kadar tutmuyor. Bunu da bilmek gerekir.

 

Uygulama yazmak: C# ve JAVA gibi bir dil öğrenerek sizler de uygulama yazabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

İstock fotoğraf satmak: İyi bir fotoğrafçı gözünüz varsa ve elbette ki iyi bir de kameranız, bu durumda İstock üzerinden fotoğraflarınızı satışa koyabilir ve satıldıkça para kazanabilirsiniz.

 

Sanal asistanlık yapmak: Artık günümüzde birçok kişi asistanlık yaparken sanal asistan tercih etmektedir. Böylece sizler de böyle asistanlık yaparak para kazanabilirsiniz.

 

Sanal ders hocalığı yapmak: Çeşitli internet siteleri artık dersleri internet üzerinden vermektedir. Sizler de eğer iyi bir hocaysanız bu durumda sanal ders hocalığı yapabilirsiniz. Örneğin, yazılım, program veyahut da farklı konularda sizler de hemen işleme başlayabilirsiniz.  internetten para kazanma aslında bu kadar kolay ancak hususlara dikkat edilirse.

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz?-Evde Özel Ders Vermeye Nasıl Başlayabilirim?” için 19 yorum

 1. sermayesiz ek iş kaynaklarından biri olan özel ders vermek kaliteli yapılırsa getirisi yüksek bir kazanç türüdür

 2. Özellikle özel okullarda çevrenizde ailesi zengin öğrenciler varsa çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Evde özel ders vererek büyük paralar kazanılabiliyor.

 3. En çok hangi dersler rağbet görüyor peki? Benim sayısalım çok iyi değildir. Tarih flsefeden de para kazanabilir miyim acaba?

 4. Eğer ingilizce dışında bir yabancı dil biliyorsanız iyi para kazanırsınız. özellikle ispanyolca rusça falan.

 5. Yen iş arayışım sırasında ben de bir ara düşünmüştüm özel ders vermeyi. Fena para gelmiyor. Zamanınız varsa girişilebilecek bir deneme

 6. Bence evde özel ders vermek daha mantıklı oluyordur çünkü para peşin hiç uğraşmıyorsunuz hemen alıyorsunuz.

 7. Geri bildirim: Sektörel Sigortalar Neleri Kapsar? | Moda Blog
 8. Geri bildirim: En İyi Haber Uygulamaları | My Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,