Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz? | Ekişhaberleri

Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz?

Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz?

 

Yeni bir iş mi arıyorsunuz? Sermayesiz işler alanimizin ilk kısmında sizlerleyiz. Eğitim alanında kendinize güveniyor ancak ne türden isler yapabileceğiniz hakkında pek bilgi sahibi değilseniz bu yazımız sizlere göre. Yazımızda Özel ders verme ile nasıl para kazanılır konusunda fikirler ile başlayarak, sermayesiz işler bölümünün lideri olan internetten para kazanma yolları ile ilgili pek çok yeni iş fikirleriyle devam edeceğiz.  içeriğimizle sizlere;

 • Özel ders vermeye nasıl başlayabilirim?
 • Online özel ders vermek…
 • İnternetten para kazanma oyunları…
 • İnternetten para kazandıran siteler…

ile ilgili bilgiler sunacağız.

Yeni bir iş pesinde koşmak her ne kadar kolay olmasa da seçeneksiz olduğunuz durumlarda denenebilecek bir kategoridir. Bu koşullar içerisinde kaldığınızda yapılacak seçenekler sahip olduğunuz yeteneklere göre şekillenecektir. Örneğin okul dersleri konusunda birtakım bilgilere sahipseniz bu bilgi birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Üstelik yeterince bir çevre sahibiyseniz bu isi evinizde yapabilirsiniz.

Evde özel ders vermek

İste sizlere yeni bir is fikri… daha önceki yazılarımızda evde yapılabilecek pek çok ek iş üzerinde fikir yürütmüştük. Bu yazılarımızda özellikle ev ortamında yapılabilecek ve aile bütçesine katkı sağlayacak işler üzerinde durduk. bu yazımıza Evde ek iş yapmak istiyorum tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Özellikle öğretmenlerin ya da geçmişinde öğretmenlik mesleğiyle ilgilenmiş olanların yapmak istediği dallardan bir tanesi olarak özel ders vermek göze çarpar. Sektörde kademe olayı önemlidir. Yani kendinizde gördüğünüz bilgi birikimi ve karşı tarafa aktarabilecekleriniz önemlidir. Alanınızda profesyonelseniz size gelecek olan öğrenciler üst düzey olacaktır. Böylece dersler için isteyeceğiniz fiyatta o derece artacaktır. Burada belirtmemiz gereken önemli bir nokta kendinizdeki potansiyeli iyi görmenizdir. Eğer yeterince profesyonel değilseniz, iş ilanınızda bu durumu belirtin. Aksi takdirde büyük sıkıntılarla karşılaşırsınız. Kendi bilginize göre öğrenci bulmak zorundandınız. Üst düzey bilginiz varsa öğrencinin taban seviyede olması sorun olmayacaktır. Ancak öğrencinin üst düzey olması ve sizin yeterince donanımlı olmamanız sorunlar oluşmasına sebep olacaktır.

Özel ders vermeye nasıl başlayabilirim?

evde özel ders
Sermayesiz yeni bir iş arıyorsanız özel ders verebilirsiniz.

İlk olarak sahip olduğunuz yetenekleri tartmanız gereklidir. Hangi alanda uzmansınız? Fizik, kimya, matematik ya da farklı bir branşınız mı var? Veyahut sahip olduğunuz branş dışında mı ders vermek istiyorsunuz? Kısacası kendinize bir başlangıç noktası belirleyin. Böylece yeni bir iş alanında ilk adimi atmış oluyorsunuz. Verebileceğiniz özel dersler sadece okul dersleri ile sinirli değildir. Müzik alanında herhangi bir yeteneğe sahip olabilirsiniz. Örneğin keman ya da gitar konusunda kendinize güveniyor olabilirsiniz. Bu türden konulardanda başka kişilere özel ders vermeniz mümkün. Üstelik müzik alanında vereceğiniz derslerde herhangi bir diploma sahibi olmanıza gerek yok. Yetenekli olmanız tüm bunlar için yerlidir.

Özel ders konusuna en yatkın meslek eğitimdir. Dolayısıyla öğretmenler bu alanda başı çekerler. Vereceğiniz ders aralıklarını dersi verdiğiniz öğretilerle aranızda anlaşarak kararlaştırabilirsiniz. Bu açıdan çalışma koşulları esnektir. Hangi saatte müsaitseniz kendinizi o aralıkta koşullandırabilirsiniz. Dilerseniz günlük veya isteğinizde göre haftalık olarak ders saatlerini koyabilirsiniz. Vereceğiniz ders ücretleri saat üzerinden hesaplanır ve ortalama olarak 100tl civarındadır. Ancak alt ve üst limit sizin kalitenize göre değişkenlik gösterecektir.

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak artık özel ders sektörün de de yeni bir iş kapısı oluştu. Artık dersleri internet üzerinden online olarak verme dönemi başladı. İsterseniz sizlerde bu alandan faydalanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Nasıl Online Özel Ders verebilirim?

 Yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan bu yöntem ile internet basında dersinizi karşı tarafa aktarabilirsiniz. Görüntülü konuşma tekniğine dayalı sistem ile

ses ve görüntünüz ile karsı tarafa hitap edebilir, karşı tarafın soru ve telkinlerini yine aynı yöntemle anlayabilirsiniz. Bunun için pek çok uygulama vardır ancak en çok kullanılanı Skype uygulamasıdır.

 

 

2- Perde Asma Sitemi Satarak Para Kazanın

 

Perde denilince akla il gelen şeylerden bir tanesi hem erkekler hemde bayanlar için onu asma zorluğudur. Hatta bu sorun bazen perde almanın bile önüne geçebilir. Üstelik perde sadece bir kez takılmakla asma işlemi sonlandırılma maktadır. Çünkü zaman zaman tozlanan ve kirlenen perdenin yıkanması ve dolayısıyla yerinden çıkması ya da yerine takılması gerekecektir. Evlerin yapısına göre bu zorluk daha da artabilir. Bazı evlerin tavan boylarından dolayı perde takmak bazen bir işkenceye dönmektedir. Pencere kenarına basarak takmaya çalışanlardan tutunda sandalyeye kitap koyanlara kadar pek çok çeşit perde takma yöntemi deneyenler olmaktadır. Bu şekilde bir çare bulamayanların yaptığı en kolay yöntem ise bir merdiven edinmek ve bu sayede takma çıkarma işlemini gerçekleştirmektir. Tüm bunlar oldukça uğraştırıcı ve zorlu işlemler bütünüdür. Bu noktada karşımıza Perde asma sistemleri çıkmaktadır. Peki, Perde Asma Sitemi Satarak Nasıl Para Kazanılır?

perde asma sistemi
Perde asma sistemi satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Öncelikle belirtmemiz gereken konulardan bir tanesi perde asma sistemi işini kendinize bir ek iş olarak yapabileceğinizdir. Yani günlük hayatta kendinize ait ana işinizi yapmaya devam ederek bu işle de uğraşabilirsiniz. böylece yeni bir iş sahibi olmuş olacaksınız. 

Nasıl Satış Yapabilirim?

Her iş konusunda olduğu gibi bu alan da da öncelikle kendinizi piyasaya tanıtmanız şarttır. İlk olarak en iyi reklam aracı olan interneti kullanmanızı öneririz. Kendinize internet üzerinden bir dükkân oluşturun. Birçok sosyal platformda dükkân sahibi olabilirsiniz. Siparişlerinizi zamanında kargolamaya ve müşterilerle olumlu iletişim kurmaya özen gösterin. Birçok müşteri kargonun zamanında teslim edilmesi ve iletişimin sağlıklı olmasını önemser. Sizde bu müşteri gereksinimlerini karşılamalısınız. Bu sayede kısa sürede olumlu puanlar alarak satışlarınızı arttırabilir ve yeni bir iş sahibi olabilirsiniz. İlanlarınızda işinizle ilgili yeterince açıklayıcı bilgilendirme yapın. Düzenli bir portföyünüz olsun. Her türlü bilgi portföyünüzde yer alsın. Hangi saatler aralığında çalıştığınızdan tutunda kargo için hangi saatleri tercih ettiğinize kadar açıklayıcı bilgilere yer verin.

Reklam verin

kolay perde takma
Perde asma paratları içerisinden kaliteli olanlara yönelin.

İnternet üzerinden açmış olduğunuz dükkânınız ve dükkânınızla ilgili ürünlerin reklamlarını her platformdan yayınlayın. Reklam verme işi her ne kadar ücretli de olsa bu işlem yeni açılan firmanınız adının duyulması ve yaptığınız işin kullanıcıya ulaşması açısından önemlidir. Kısa zamanda yatırımlarınızın karşılığını alacağınızı göreceksiniz. Çünkü bu alanda büyük bir talep bulunmaktadır.

Kaliteli ürünler satın

Bir diğer önemli satış konusu sattığınız ürünlerin kalitesidir. Piyasada merdiven altında üretilen ve ucuz olmasından dolayı elden ele gezen ürünlerle hiçbir yere varamazsınız. Müşteri her şeyden önce aldığı ürünün kaliteli olmasını ister. Kalitesiz bir ürün alan müşteri bunu diğer müşteri potansiyeli olan kişilere sosyal ağlar üzerinden duyurur. Bu durumda en çok zararı firmanız görür. Satışlarınız bıçak gibi kesilir. Unutmayın Defosu olmayan ve kaliteli perde asma sistemleri sizi islediğiniz yere götürecektir.

Evinizde bir odanızı bu işe ayırın

Bu sektörden ek gelir kazanma arzunuz varsa evinizin bir bölümünü perde asma sistemleri aparatlarına ayırın. Yer kaplayacağı aşikâr olsada bu ürünler sizin için ek gelir kapısı olacaktır. Bir miktar zahmete katlanmanız gerecek olsada sonuç itibari ile başarıya ulaşmak için bu zorluklara katlanmak zorundasınız.

 

 

 

 

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz?” için 19 yorum

 1. sermayesiz ek iş kaynaklarından biri olan özel ders vermek kaliteli yapılırsa getirisi yüksek bir kazanç türüdür

 2. Özellikle özel okullarda çevrenizde ailesi zengin öğrenciler varsa çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Evde özel ders vererek büyük paralar kazanılabiliyor.

 3. En çok hangi dersler rağbet görüyor peki? Benim sayısalım çok iyi değildir. Tarih flsefeden de para kazanabilir miyim acaba?

 4. Eğer ingilizce dışında bir yabancı dil biliyorsanız iyi para kazanırsınız. özellikle ispanyolca rusça falan.

 5. Yen iş arayışım sırasında ben de bir ara düşünmüştüm özel ders vermeyi. Fena para gelmiyor. Zamanınız varsa girişilebilecek bir deneme

 6. Bence evde özel ders vermek daha mantıklı oluyordur çünkü para peşin hiç uğraşmıyorsunuz hemen alıyorsunuz.

 7. Geri bildirim: Sektörel Sigortalar Neleri Kapsar? | Moda Blog
 8. Geri bildirim: En İyi Haber Uygulamaları | My Blog
 9. Geri bildirim: Yeni bir iş | Moda Forumu
 10. Geri bildirim: İnternetten para kazanma yöntemleri nelerdir | Moda Forumu
 11. Geri bildirim: Yenir bir iş... İnternetten para kazanma yollari | Moda Forumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.