Vergi Affı Ve Taksitlendirme İşlemleri | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Vergi Affı Ve Taksitlendirme İşlemleri

 

Vergi affı geçtiğimiz günlerde açıklanması ile birlikte ciddi bir sevinç oluşturmuş bulunuyor. Hükümetten atılan en büyük adımlardan biri olarak geçmiş dönemlere ait vergi ve SSK, Bağkur borçlarının yapılandırılmasına ilişkin tasarı net bir şekilde kanunlaşarak karşımıza gelmiş bulunmakta. Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz günlerde yapılmış olan açıklamaya göre vergi borçları ve prim borçları rahatlıkla yapılandırılabilecek. Eğer peşin ödemeği göze alırsanız bu durumda ciddi bir gecikme faizinden kurtulmuş olacaksınız. Aynı zamanda da trafik cezasından da kurtularak bütün borç sistemleri içerisinde daha rahat bir şekilde hareket etme şansına sahip olunabilecek. Elbette bu işlemler için Temmuz ayının sonu göz önünde bulundurulsa da aslında bu işlemler için gerekli başvuruların başladığı andan itibaren de çalışmalarınızı yapmanız sizler için daha pozitif sonuçlar verecektir.

Vergi Haberleri Nereden Bulunur?

Vergi haberleri konusunda günümüzde artık internet siteleri sizlere yardımcı olmaktır. Bilindiği gibi bu işlemlerin açıklanması ile birlikte birçok bu tarz haber siteleri de elbette ki ziyaret edilmiş ve bilgiler sizlere aktarılmıştır. Bu kapsamda dilerseniz trafik cezası affı nasıl yapılacak ve nereye başvurular gerçekleştirilecek bu konuya kadar bilgi alabiliyor ve işlemlerinizi buna göre gerçekleştirme şansına sahip oluyorsunuz. Eskiye dair olarak bütün borçların kapatılması ve kapsamlı bir şekilde çıktığı tarihten itibaren trafik cezalarını kapsamadığı konusunda da net bilgiler önümüzdeki günlerde açıklanmış olacak. Buna göre sizler de gerekli borç kapatma işlemleri için başvurularda bulunabileceksiniz.

Vergi Yapılandırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanmış olan af kapsamında vergi yapılandırma işlemlerini yapmak istediğinizde bağlı olduğunuz vergi dairesine giderek gerekli başvuru formunun doldurulması ve prim borçlarınızı doğru şekilde taksitlendirilmesi veya tek seferde bu nakit olarak ödenmesi durumu söz konusudur. Tek seferde ödenmesi durumunda sizlere %90 oranında bir indirim yapılacak ve gecikme faizinden yapılmış olan bu indirim sayesinde sizler de geçmişe dair borçlarınızı sadece yüzde 10 gecikme faizi dahilinde ödeme şansına sahip olacaksınız. Bu kapsam dahilinde gerek trafik cezaları gerekse vergi ve SSK, Bağkur prim borçları rahatlıkla ödenebilecek ve borçların kapatılması sağlanacaktır.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara, Ev böcek ilaçlama