• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Uyurken Nasıl Para Kazanılır?

Uyurken Nasıl Para Kazanılır?

    Duyduğunuz zaman kulağa o kadar güzel geliyor ki uyurken para kazanmak, öyle dimi? Aslına bakarsanız bu mümkün. Geçmiş seneler için insanların belki de hayali olan uyurken para kazanmak şimdilerde ise çok kolay. Bunu başarmanın birçok yolu mevcut. Önemli olan buna inanmak ve başarı için çabalamak.   1 – Bir Web Sitesi Açarakİçerik1 1 […]

 

 

Duyduğunuz zaman kulağa o kadar güzel geliyor ki uyurken para kazanmak, öyle dimi? Aslına bakarsanız bu mümkün. Geçmiş seneler için insanların belki de hayali olan uyurken para kazanmak şimdilerde ise çok kolay. Bunu başarmanın birçok yolu mevcut. Önemli olan buna inanmak ve başarı için çabalamak.

 

1 – Bir Web Sitesi Açarak

 

Bir web sitesi açarak uyurken de para kazanabilirsiniz. Sonuçta sizin uyuduğunuz saatte başkaları uyumuyor, sizin sitenizde gezip reklamlarınıza tıklıyor olabilir. Bu durum olduğunca olağan aslında. Belki birazdan okuyacağınız birçok yönteme göre en risksiz ama en yorucu olanı. Sonuçta web sitesi yönetmek için bilmeniz gereken birçok şey var. Ayrıca vakit harcamanız gerekiyor. Ancak kaybetme riskiniz yok. Hal böyle olunca insan neden bu şansını denemesin.

 

2 – Ürünlerinizi Pazarlayın

internet para

Bu sadece e-ticaret yapın demek değil. Aslında uzman olduğunuz hakkındaki yapabileceğiniz ürünleri pazarlayabilirsiniz. Mesela çok iyi bir fotoğrafçı olabilirsiniz. Çektiğini fotoğrafları aracı siteler ile satabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken sadece çektiğiniz resmi siteye yüklemek. Daha sonra uyurken, yürürken hatta duşta iken para kazanabilirsiniz.

 

3 – Yatırım Yaparak Para Kazanmak

uyurken para kazanma

Gayrimenkul, araç, borsa gibi alanlara yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin, yeni aldığınız aracı insanlara kiralayabilirsiniz. Bunun için sizin uğraşmanıza da gerek yok. Araç kiralama şirketleri ile anlaşıp karınızı bölerek hiç uğraşmadan para kazanabilirsiniz. Büyük yatırım yapamıyorsanız, şirket hisselerine yatırım yapabilirsiniz. Örneğin ‘’ THY ’’ gibi şirketler genelde hisselerinde düşüş yaşamazlar. Bu tarz her daim yükselişte olan şirketlere yatırım yaparak uzun vadede paranızı katlayabilirsiniz. Sonuçta bir yerden başlamak lazım. Paranın kenarda durmasındansa ufak ufak katlanması daha iyidir.

 

4 – Telif Hakkınızı Satın

 

İyi bir müzisyen, yazar veya tasarımcı iseniz eserlerinizin haklarını satabilir ya da kiralayabilirsiniz. Örneğin bir fabrikada çalışıyorsunuz. Makine sorunsuz çalışıyor. Fakat sizin eklediğiniz bir parça ile makinenin verdiği verim artıyor. Bu durumda yaptığınız bu ek parçanın patentini aldığınız zaman. Sizin izniniz olmadan kimse kullanamıyor. Kullanmak isteyende parasını ödemek zorunda kalıyor. Bu durum internet alemi içinde böyle aslında. Siz Youtube üzerinde müzik yapıyorsunuz. Sizin yaptığınız müziği kullanmak isteyen insanlar size para ödemek zorunda. Şunu da eklemeliyim ki izin olarak kullandıkları taktirde açacağınız dava da çok yüksek tazminat bedelleri alabilirsiniz. Yani sizden gizli olarak kullansalar dahi yakalandıklarında size fazlasıyla parasını ödeme zorundalar.

 

5 – Bildiklerini Satın

 

Bana kalırsa en iyi uyurken para kazanma yolu. Hangi konuda olursa olsun, hâkim olduğunuz her konuda ki bilgilerinizi satabilirsiniz. Önemli olan insanlara bunu aktaracak yolu seçmek. Örneğin SEO derslerini ister e-kitap, isterseniz video çekerek insanlara aktarabilirsiniz. Hatta ikisini de yapabilirsiniz. Önemli olan bildiklerinizi karşı tarafa geçirebilmek, insanlara ulaşabilmek. Siz her koşulda uyurken para kazanıyor olacaksınız.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. En iyi pasif kazanç yöntemi olarak size önerim ekitap yazıp yayımlamaktır. Buna benzer video eğitimlerde yaparak platformlarda satışa sunabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?