Sitelerde İkinci El Ürün Satarak Para Kazanma | Ekişhaberleri

Sitelerde İkinci El Ürün Satarak Para Kazanma

İkinci el ürün satarak sizlerde kendinize küçümsenemeyecek kadar ek gelir elde edebilirsiniz. Eski eşyanızdan kurtulmuş olacağınız gibi ayrıca kendinize yeni bir iş fırsatı oluşturmuş olursunuz.

Sitelerde İkinci El Ürün Satarak Para Kazanma

Aslında pek fazla kimse tarafından takip edilen bir olay değildi. Ancak bu sektörden para kazananların dilden dile dolaşmasıyla kısa zamanda rağbet görmeye başladı. Artık ek iş ilanları sayfalarında sıkça görebileceğiniz ikici el satıcılığını sıkı bir takiple gelir kapısı haline getirebilir ve kendinize güzel bir ek iş kapısı oluşturmuş olursunuz. Peki Sitelerde İkinci El Ürün Satarak Para Kazanma nasıl olur?

İlk olarak sunu ifade etmeliyiz ki girişimcilik ruhuna sahipseniz bu işin altından kolaylıkla kalkacaksınız. Kendinizi kimsenin karşısında küçük görmeyin. Güveniniz tam olsun. Hedeflerinizi küçük tutmayın. Olayı sadece eski eşyalarınızı satıp kurtulma olarak algılamayın. Bunun bir ticaret olduğunu her defasında aklınıza getirin. Sitelerin fırsatları sadece eski eşyalarınızdan kurtarmak değildir. Sizleri kara geçirmek ve ek gelir elde etmenizi sağlamaktır. Bu sektörde hayal gücünüz gelişmiş olmalıdır. Örneğin ikinci el eskimiş bir eşyayı satın alabilir ona bakım ve tamir ilgisini göstererek çok daha fazla bir ücrete satabilirsiniz. Bu şekilde yaparak günler içerisinde karınızın giderek arttığını kendinizde göreceksiniz. Ya da değeri satış fiyatından daha çok eden ve sahibi tarafından acil olarak elden çıkartılan ürünleri ucuza alabilir ve sonrasında ederi kadar ücretle satarak yine bu işten kar edebilirsiniz.

Sitelerde ikinci el ürün satarak ne kadar kazanabilirim?

ikinci el ürün
Bir çok İnternet sitesinde ikinci el ürün satabilir ve alabilirsiniz.

İşin bu kısmı aslında size ve sizin çalışma azminize kalmıştır. İşinize ne kadar çok vakit ayırırsanız bu işten o derece para kazanabilirsiniz. Bu detaylar kazancı etkileyen faktörlerdir. Ortalama bir çalışmayla aylık minimum 500-800 TL arasında bir gelir elde edebilirsiniz.

 

İnternet üzerinden ikinci el eşya satısı yapan birçok site bulunmaktadır. Ancak bu siteler genel olarak araba, ev ve teknolojik tarzda eşyalar üzerine yoğunlaşmışlardır. Sizlere tavsiye site olarak letgo, modacruz, gardrops gibi siteleri önerebiliriz. Bu türden sitelere kullanmadığınız ya da satmak istediğiniz eşyaların resimlerini çekerek koyuyorsunuz. Kendiniz ürüne bir fiyat belirliyorsunuz. Ürünün fiy

atı piyasaya göre uygun olursa satış hızı o derece artacaktır. Ürün satısından sonra kazandığınız para genel olarak siteler üzerinden hesabınıza aktarılır. Bunun için siteye üyelik aşamasında banka bilgilerinizi verirsiniz.

Eklediğiniz ürünler sitelerin ana sayfalarında yayınlanır ve müşterilerle buluşur. Sonuç itibariyle satış sonrası para hesabınıza geçer alışveriş tamamlanır. Bu şekilde defalarca işlem yaptığınızda bir süre sonra elinizde ciddi bir birikim olduğunu sizlerde göreceksiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Katalogtan Satış Yaparak Para Kazanmak

başlıklı makalemizde katalog satışının nasıl yapıldığı, katalog satısı yapan firmalar ile nasıl iletişime geçildiği bu bu sayede nasıl para kazanıldığı hakkında bilgiler verilmektedir.

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Sitelerde İkinci El Ürün Satarak Para Kazanma” için 2 yorum

  1. Evet bu yazinizda paylastiginiz gibi ben de evde duran belki 1 kere anck giydigim kiyafetlerimi satisa sundum ve para kazandim . Cok da kolay oldu. Herkes deneyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.