Sanayide İş Sahibi Olunur Mu ? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Sanayide İş Sahibi Olunur Mu ?

 

 

Sanayi günümüzde ve eski zamanlarda sürekli uğrak bir alan olarak sayılmaktadır. Bunun sebebi ise yedek parçalar ile yapılan tamiratlar sonrasında daha ucuza çözüm üretip bozulan ürünü bir müddet daha kullanabilme çabasıydı.

 

 Eski Zamanlarda Sanayi

 

Çok değil bundan yirmi otuz yıllık bir zaman dilimine bakıldığında sanayinin yeri çok önemli bir haldeydi. Eski zamanlarda üretimin azlığı ve bozulan ürünlerin tamirinin uygun olması günümüze nazaran daha verimli seçeneklerden biriydi. Bozulan her ürün tamire gitmeden çöpe atılmazdı ve kullanılan malzemelerin manevi bir değeri olduğuna inanılırdı. Çok önemli bir yer kaplamamasına bakılarak düşünülecek olursa maneviyatın da önemi ön plandaydı.

 

 Yakın Zamanda Sanayide İş Sahibi Olmak

 

Yakın zamana kadar sanayi alanlarında iş sahibi olmak geçerli bir meslek sayılabilirdi. Çünkü eskiye nazaran yenilerin de ucuzlamaya başlaması sanayi kültürünü ortadan kaldırmaya ufak tefek başlamıştı denilebilir. Her ne kadar da ürünlerin ucuzlaması maneviyatı unutturmadığı için iş yeri açmak cazip olarak görünmüş ve sanayi alanlarının devamlılığı sağlanmaya çalışılmıştır.

 

 Sanayide İş Sahibi Olmanın Avantaj ve Dezavantajları

 

Günümüzde eskiyi de hesaba katarsak avantaj konusu olmaktan çıkmaya başladığı düşünüldüğü zamanlarda yine cazip bir meslek olarak görülen sanayi iş sahibi olmak isteyenlerin gözde mekanı olmak için savaşmaktadır. Her ne kadar da sanayide hayat şartları, iklim şartları düşünülse de bir vazgeçilmez durumda ilerlemeye devam etmektedir. Babadan kalma dükkanların başına yeni neslin gelmesi, unutulmaya yüz tutmuş meslekleri devam ettirebilme çabası ne kadar zorlanılsa da başarılacak bir durum olarak görülmektedir. Dezavantajları hayat şartları ve iklim koşulları olarak sıralansa da avantajları daha ön plandadır. Sevdiği ya da babadan kalma mesleği yapmak isteyenler sanayide iş yeri açmak için ufak da olsa gayret içinde ilerlemektedir.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,