Müşteri Hizmetleri Önemi Nedir? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Müşteri Hizmetleri Önemi Nedir?


Müşteri hizmetleri yönetimi bilindiği gibi her firma açısından çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle kurumsal firmalar müşterilerine değer vermekte ve bu değerleri de çeşitli şekilde göstermeye çalışmaktadır. Aslında reklam denildiği zaman en önemli reklam müşterinin kendi ağzından duyulmuş olan sözlerdir. Bilimsel olarak yapılmış olan bir araştırma uyarınca insanlar kötü olan durumları 42 kişiye anlatmakta iyi olan durumları ise sadece 8 kişiye bahsetmektedir. Bu da demek oluyor ki gerçekten de bir firma bir müşteriye hizmet verirken çok dikkatli ve hassas hareket etmelidir. Günümüzde internet sitelerinde dahi verilmiş olan hizmetlerde çok büyük bir dikkat gösterilmekte canlı destek servisleri, çağrı merkezleri ve çeşitli şekillerde müşteriye hoşnut edecek durumlar söz konusu olmaktadır. Dünyaca ünlü markalar dahi bunlara dikkat etmekte ve müşterilerini elden kaçırmadan daha başarılı bir hizmet sunarak müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Müşteri Hizmetleri Nasıl Sunulur?

Müşteri hizmetleri denildiği zaman az önce de bahsettiğimiz gibi gerek çağrı merkezleri gerek canlı destek servisleriyle her firmanın kendisine göre sunmuş olduğu belirli hizmetler bulunmaktadır. Bankalardan otellere büyük kurumsal firmalardan araba şirketlerine kadar herkes farklı şekillerde hizmetler sunmaktadır. Artık öyle bir noktaya gelmiştir ki üretim makineleşmeye giderken tamamen sektör hizmet sektörü haline gelmiş ve artık insanlar hizmet üzerinden para kazanmaya başlamış bulunmaktadırlar. Bugün Dünyanın yüzde 10 civarı artık internet üzerinden para kazanıyor derken aynı zamanda bu yüzde 10’un içinde neredeyse yüzde ellisinden fazlası aslında hizmet sektör olarak çalışmakta ve bu şekilde hizmet vermektedir. Bu yüzden artık sistemlere bakıldığı zaman bu tarz hizmetler çok büyük önem arz etmektedir.

Müşteri Hizmetleri Şikayeti Nasıl Yapılır?

A’dan Z’ye her türlü konuda müşterinin memnun olmadığı durumlarda müşteri hizmetleri ile ilgili olarak şikayetler gerçekleştirilebilir. Şikayet konusu her ne olursa olsun günümüzde artık bunlar da elbette ki internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte internet üzerinden ve sosyal medyadan yapılmaktadır. O kadar ki firmalar kendi sosyal medyalarında veya internette görmüş oldukları bir şikayet unsuruna daha dikkatli bir şekilde yaklaşmakta ve bu şikayetin hızlı bir şekilde çözümüne kavuşmasını sağlamaktadır. Bu anlamda firmalarda dikkat ettiği için kişilerde internet üzerinden daha fazla şikayetlerini gerçekleştirmekte ve daha hızlı sonuçları almaya çalışmaktadır.

 

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,