Masallar İle Hayal Gücünü Geliştirin | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Masallar İle Hayal Gücünü Geliştirin

 

 

Masal her zaman için çocukların uykudan önce dinleyeceği en güzel şeylerden biridir. Çocuklarımızın daha güzel bir şekilde uyuması aynı zamanda da kültürel olarak daha güzel bir hale gelmesi için sizler de farklı masallar okumak isteyebilirsiniz. Karagöz Hacivat hikayelerinden çocuk masalları, Nasrettin Hoca hikayelerinden dünya masallarına kadar birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu tarzda okumalar yaptığınız zaman çocuğunuzun zihin gücü gelişmektedir. Aynı zamanda da düş gücünün de çok daha büyük bir dünya oluşmaktadır. Şunu bilmek gerekir ki çocuk yaşlarda hayal gücünün gelişmesi aslında iş hayatından özel hayatına kadar her zaman için daha başarılı olmasını beraberinde getirir. Ayrıca çocukların daha iyi yetişmesi gerek kültürel gerek sosyal olarak daha başarılı olması için bu tarzda masalları okumak çok büyük önem arz etmektedir.

 

Farklı Masallar Sizlerle

 

Masallar çeşitli şekillerde sizlere sunulmaktadır. Bazen hayvan dostlarımız hayvanlarla alakalı olur. Bazen insanlarla alakalı olur. Ama her birinde belirli mesajlar vardır. Bazen insanlara ve güvenilir olmak gerektiğini bir kurt, bazen insanlara doğru söylemesi gerektiğini bir horoz anlatır. Ama önemli olan burada çocuklara doğru bir şekilde anlatımdır. Çocuklarla ilgili çocuk psikolojisi göz önünde bulundurulduğunda bazen yıllarca anlatıp izah etmek istediğinizi tam olarak izah edemeyebilirsiniz. Ancak ve net bir şekilde masallar aslında çocukları mutlu edecek o sonucu sunarlar. Çünkü çok daha basit bir şekilde anlatır ve çocuğun düş gücünü ve etki ederek doğru incelemelerin bulunmasını sağlar.

 

Masal Oku Tercihleri

 

Masal oku dediğinizde sizler de günümüzde artık internet sitelerinde çok farklı şekillere bulabiliyorsunuz. Pinokyo masalında nasıl doğruluk ve dürüstlüğün başarı oldu ve sonunda da daha iyi bir ortam oluşturuldu anlatılırken Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’de her zaman iyiliğini başarısı ayrıca Hansel ve Gretel’de aç gözlülüğün getirdiği kötülükler anlatılmaktadır. Ancak bazen insanın çocuklara açgözlülük kötülüktür dersiniz. Elbette ki çocuk için çok büyük bir kelimedir. Çok büyük bir cümledir. Ancak bu şekilde bir masal ile çok da güzel anlatabilir ve çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu yüzden sizler de hemen bir masal okumaya başlayabilir çocuğunuzu daha mutlu hale getirebilirsiniz.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,