Masaj Yaparak Nasıl Para Kazanılır? | Ekişhaberleri

Masaj Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Masaj Yaparak Para Kazanmak

Masaj yaparak para kazanmak ne tarz bir iştir anlatmadan önce gerekliliğine bir bakalım. Gündelik hayatta hepimiz bir koşturmacanın içerisindeyiz. İşe yetişmek için koşturanlar, servislere yetişenler ve okul zilini gözetleyen öğrenciler. Etrafınıza bir bakarsanız büyükten küçüğe herkesin bir koşturmaca içerisinde olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebi adil olmayan bir hayatın sürülmesi. Ne yazık ki bu rolleri oynamak zorundayız. Buna bir de sağlıksız hayat koşulları eklenince hayat daha da çekilmez bir hal alabiliyor. Stres ile beraber kişilerin hayatlarında değişimler yaşanıyor ve bu olumsuz değişimler de kişilerde ağrılara sebep olabiliyor.

Peki, hiç düşündünüz mü insanların bu stresini azaltarak para kazanabileceğinizi? Evet, yanlış okumadınız. Masaj terapistliği ile bu mümkün. İnsanların stresini azaltmak size para kazandırabilir. İnsanlar genellikle spor salonlarında ve güzellik salonlarında stres atıyorken masaj salonlarına gelirler mi diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Evet, insanlar masaj için salon arayışı içerisindeler ve bu sizin için büyük bir fırsat!

İnsanların aklına masaj dendiğinde ilk olarak tabiki rahatlama geliyor. Masaj terapistliği bu noktada insanlara bu imkânı sunuyor. Kişilerin ruhen dingin olmasının şartlarından biri de bedenen gelen rahatlıktır. Masaj, tanım olarak kas ve sinir sisteminde kan dolaşım işlevinin düzelmesi için bilimsel bir sistematiğe dayanan vücut dokusu ve el veyahut özel bir araçlar uygulanan sistemdir.

Ek gelir kapısı olarak masaj Çinliler tarafından yüzyıllardır uygulanmakta. Masajın ilk kez Çinliler tarafından 3000 yıllarında bu amaçlar kullanıldığını biliyoruz. Son zamanlarda popüler bir para kazanma yöntemine dönüştü.

masaj
//www.ekishaberleri.org/wp-content/uploads/2017/09/masaj-2-80x55.jpg 80w, https://www.ekishaberleri.org/wp-content/uploads/2017/09/masaj-2.jpg 600w" sizes="(max-width: 670px) 100vw, 670px" /> Ek gelir kapısı olarak masaj Çinliler tarafından yüzyıllardır uygulanmakta

Son zamanların en popüler mekânı masaj salonları ve özellikle gelişmiş ülkelerde bu sayının fazla olduğu bilinmektedir. Özellikle kullanılan müzikler ışıklar ve kokulu yağlar ile daha odaya girer girmez size rahatlık veren bir ortamda müthiş bir masaj sizi kendinize getirecektir. Masaj yaparak para kazanmak çok kişi için günümüzde bir ekmek kapısı bu sebeple.

Masaj salonu açmak istiyorsanız çok kolay bir işlem olmadığını bilmeniz gerekiyor. Çok detaylı bir araştırma ile işe koyulmanız gerekiyor. Salonun yeri ve büyüklüğü çok önemli ve masaj işine uygun olması gerekiyor. Çok odalı ve odaların birbirine paralel bakması kolaylık sağlayacaktır.

Masaj salonunuzu açmak için gerekli izinleri almanız gerekiyor. Sadece izinler yetmeyecektir tabiki. Bir de reklam bütçenizi iyi ayarlamanız ve uygulamanız önemlidir. Tertemiz ve konforlu bir ortam sağlarsanız mekâna müşteri çekmeniz daha kolay olacaktır.

Evde masaj yaparak da para kazanabilirsiniz elbette. Ancak unutmamanız gereken şey bu işe yetkinliği olmayan birinin masaj yapmaması gerektiğidir. Bir bilim dalı olarak ele alınması gereken masaj işi profesyonel bir iştir ve ciddi yapılması gerekmektedir. Gerekli izinleri de almanız gerekiyor.

Masaj Lisansı Almak

Öncelikle masaj lisansı almak istiyorsanız bazı şartları taşımanız gerekiyor. Eğitim seviyenizin en azından ilkokul seviyesinde olması gerekiyor. İlkokul mezunu olmayan biri masaj yapamaz manasına gelmese de okuma yazmanın ne kadar önemli olduğunu eğitim açısından bilirsiniz. İkinci bir şart ise mesleğin getirdiği bedensel ve fiziksel yeterlilikleri taşımak.

Verilen sertifikaların ise seviyeleri olduğunu belirtelim. Masaj sertifikalarında seviye 3 genellikle amatör ve ilk masaj sertifikasını alan kişilere veriliyor. Masaj terapistliği yaparak para kazanmak istiyorsanız bu sertifikaya yasal manada ihtiyacınız var ve bu sertifika size yüksek meblağlar kazandırabilecek potansiyel taşıyor.

Bir masörün kazanabileceği aylık ortalama maaşın 3 bin ile 4 bin arasında olduğu düşünüldüğünde bu miktarın çok iyi bir miktar olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan işin yorucu olmadığını da hesaba katarsak masaj yaparak para kazanmak ne kadar cazip bir iş anlaşmış olursunuz.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Masaj Yaparak Nasıl Para Kazanılır?” için 7 yorum

  1. Ellerim gayet gucludur. Bu masaj isi kafama yatti. Ancak temiz bir yer nerde bulunur bilemiyorum. Malum etrafta uygunsuz bir suru masaj salonu var. Bu isi layikiyla kimler yapiyor ki

  2. Masaj yaparak para kazanmak güzel de, bunun sertifikasını falan almak gerekiyor. Uğraştırıcı bir süreç.

    1. Eğer bu konuda uzmansanız sertifikaya gerek yok. İlla kadrolu bir yerde çalışmanız gerekmiyor. Şahsen ben memnun kaldığım kişiden sertifikasız bile olsa tekrar hizmet almak isterim.

  3. Günlük zaman da insanlar çok koşturuyorlar sık sık yorulma dinlenmeye vakitleri olmuyor aslında masaj iyi gelir birde masaj yaparak para kazanmak daha iyi bir tecrübe olur.

  4. Bileklerime çok güvenirim. Bugüne kadar da hep olumlu yorumlar aldım. Ben de bir sertifika programına yazılmayı düşünüyorum. Neden bu şekilde para kazanmayayım ki

  5. kendi evinde masaj yapılır uygun fiyata sertifikam yok ama iyi masaj yaparım bay bayan farketmez ankara içinden olanlar arasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.