Madam coco Kimdir? Tarihçesi Nedir? Bayilik ve franchise Şartları Nelerdir? | Ekişhaberleri

Madam coco Kimdir? Tarihçesi Nedir? Bayilik ve franchise Şartları Nelerdir?

Madam coco Kimdir? Tarihçesi Nedir?Bayilik ve Franchise Şartları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların birbirlerini daha iyi tanıması neticesinde değişik kültürler kilometrelerce uzaklara taşınmıştır. Kültür taşınma işleminde en büyük etkenlerin başında insanların başka medeniyetlere olan merakı ve bu merakı araştırma isteği başı çekmiştir. Bu etkileşimden herkes gibi bizim toplumumuzda etkilenmiştir. Gerek Avrupa gerekse daha uzak kıtaların birçok özelliği ülkemiz sınırları içerisine girmiş ve bir yaşam şekli doğurmuştur. Oluşan bu yaşam şekillerinden zaman içerisinde kabul görenler yerleşirken bize uyumsuz olanlar ise elenerek kayboluştur. Bizlerin yaşamına dışardan gelen ve hayatımızda belli bir yer eden özelliklerden bir kaçı ev tekstili ve ev aksesuarları olmuştur.

Sahip olduğumuz kendi kültürümüzle beraber bu türden yeni özellikler hayatımıza Avrupai bir ren katmış oldu. Kimine göre bu bir özenti olsada bazıları için modern bir yaşam şekline dönüştü. Bu şekilde modern çizgiler taşıyan ve ülkemize giren firmalardan bir tanesi de madam coco oldu. Madam coco yanlızca ev tekstili ve ev aksesuarları olarak hayatımıza giriş yapmadı bununla birlikte toplumumuzda bir ihtiyaç olan farklı ihtiyaç açlığını da doldurdu. Zamanla kendini kozmetik sektöründe de göstermesiyle birlikte ülkemizde iyiden iyiye bir furya haline geldi madam coco.

Satışa sunduğu ana ürün grupları her ne kadar ev tekstil malzemelerinden oluşsa da mağazalarında birçok ev aksesuarları ve kozmetik ürünler olması madam coco nun bilinen bir özelliğidir. Belkide ülkemizde bu derece sevilmesinin ana nedenlerinden ve diğer firmalardan farkı olarak bu noktayı gösterebiliriz. İstatistiki olarak 3 yılda ülkemizde 130 mağaza açmayı başarabilmiştir. Bu rakamlar bize belli bir satış gücüne ulaştığını ve talebe karşı yeni mağazalar açma gereğini hissettiğini göstermekte.

Madam coco’nun bir başka özelliği kendine ait bir üretim merkezinin olmamasıdır. Piyasadan seçici bir şekilde topladığı ürünlerini mağazalarında satışa sunmaktadır. Bu aşamada ürünlerini oldukça titizlikle seçmesinden dolayı hatayı minumuma indirmiştir. Bu sebeple de müşteri memnuniyeti maksimumda görülmektedir diyebiliriz.

3 yıl içerisinde yaklaşık olarak 130 mağaza sayısına ulaşmış madam coco kendisinden çok daha önce kurulmuş ve isim olarak markalaşmış pek çok firmayı geride bırakmayı başarmıştır. Bu firmalar arasında Özdilek, karaca, penelope, gibi isim olarak ülkemizde yer etmiş pek çok kuruluşta yer almaktadır.

Ev tekstilinde Madam Coco

Ev tekstiline ilgi duyan kişilerin zaman içerisinde en çok uğradığı yerlerden birisi olmuştur madam coco. Başlarda birkaç mağaza ile göze batarken yıllar içerisinde ülkenin her yerinde, birçok şehirde bu firmayla karşılaşmanız mümkündür. Herhangi bir eşya ihtiyacınız olmasa bile bu mağazanın önünden geçiyorsanız içerisindeki renkli yaşamı görünce gezmek isteyeceğiniz bir modeldir. Çünkü mağaza tasarımı kendisine has bir yapısı olduğundan diğer firmalara göre farklıdır. Firma içerisinde neler varmış diye merak etmemek mümkün görünmemektedir.

Madam coco markası esasında girişimcilere ders niteliğinde verilebilecek bir örnektir. Sıfırdan kurulması ve kısa sürede büyük markalar arasından sıyrılarak adını duyurması bu dersin özünü oluşturmaktadır. Peki, madam coco markası nasıl ve kim tarafından kuruldu?

Madam coco nasıl kuruldu?

madam coco

Madam coco işletmesinin kurucusunun ismi İlhan Tanacı’dır. Sektörle ilgilenenler bu ismi English Home’dan hatırlayabilirler. İlhan Tanacı daha öncesinde English Home firmasının sahibiydi. Ancak 2008 yılında yaşanan krizden dolayı bu işletme el değiştirdi ve Aydın Holdinge bağlandı.

Bu satış akabinde madam coco markası doğdu. İsminin Fransızca olması ve dışarıdan bakılınca içerisinde alışık olmadığımız ürünler görmemiz gerçekten Fransız motifleriyle süslü bir mağaza olduğunu düşündürmektedir. Belkide firmanın amacı kendisini yerli olmasına rağmen Fransız gibi göstermektir. Madam coco kendi sitesinde bu konuyla ilgili bir açıklama getirmemiş. Yerli bir marka da olsa bunu ifade etmemiş. Bu sebeple pek çok kişi durumdan bi haberdir.

Mağaza yapılarını incelersek Fransız motifleriyle süslüdür. Lavanta kokusu ana mesaj kaynağıdır. Fransanın kendisiyle özgünleşen lavanta esintisi ülkemizde de sevilmesiyle birlikte işletmede ayrı bir olumlu hava katmıştır.

Madam Coco’yu hiç ziyaret ettiniz mi?

madam coco mağazaları
Madam coco mağazası dışarıdan bakıldığıyla zerafeti ile kendisini bellie eder.

Dışarıdan bakınca cazibesiyle herkesin dikkatini çeken madam coco mağazasını görüpte içini bir kez gezmemiş kişilere az sayıda rastlanabileceğini söyleyelim. Özellikle bayanlara hitap ettiğinden dolayı bu oran kadınlar arasında çok daha azdır. Mağazanın müşterileri genellikle devamlı alışverişi tercih ederler. İhtiyaç duydukları ürünleri ilk olarak ya mağazanın internet sitesinden araştırırlar ya da bizzat bir madam coco mağazasına uğrayarak alışverişlerini gerçekleştirirler. Ticaret ve güven açısından 5-10 yl gibi bir sürenin çok kısa görüldüğü günümüzde bu kadar kısa zamanda isim yapması ve müşterilerine bir güven aşılaması bizlere bu işin ne derece ciddiye alındığını göstermektedir. Yeni müşteri oranı her geçen gün daha çok olsada esas hitap ettiği kesim daha önce kendisinden ürün alan müşterilerdir. Sırf bu düşünce bile kaliteden ödün vermediklerini bizlere göstermekte.

Güncelliğini korumak ve ticaret dünyasında daha iyi yerlere gelmek adına sıkça indirimler görebilmek mümkündür madam coco mağazalarında. Sezonun ilk gelen ürünleri normal fiyat tarifesi üzerinden satılması ardından kalan ürünler için büyük indirimler gelmesi olası. Sizlerde isterseniz bu indirimleri takip edebilirsiniz.

Madam Coco’dan Bayilik ve Franchise Almak Mümkün müdür?

Bu kadar müşterileri için sevilen bir mağazanın ebetteki satış zincirlerine dâhil edilmek istenmesi doğal bir durumdur. Sizlerde yeterli sermayeniz olduğunu düşünerek bir bayilik sahibi olmayı isteyebilirsiniz. Ancak sizlere bu noktada üzücü bir haberimiz var. Madam coco bayilik vermemektedir. Firma tamamıyla zincirini kendi içerisinde oluşturmakta ve kendi mağazalarını kendisi kurmaktadır. Ancak yurt dışında oturuyor ve bu fikrinizi yurt dışında gerçekleştirmek istiyorsanız zor olsada bir sansınız var görünüyor.

Madam coco yurt dışı için franchise veriyor. Ancak bir takım şartları var. Bu şartların sizi zorlayacak en büyüğü bu franchise bütün ülke genelinde olmakta. Kısacası tek bir dükkân açmak için bayilik alamıyorsunuz. Eğer yeterli sermaye sahibiyseniz ülke geneli açmak sizin için tek yol gibi.

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Madam coco Kimdir? Tarihçesi Nedir? Bayilik ve franchise Şartları Nelerdir?” için 16 yorum

  1. valla açık söylemek gerekirse rakipleri çok güçlü ve giyim sektörü olduğu için modanın her gün takip edilmesi gerek. Ben bu markanın modayı takip edebilediğine inanmıyorum. Çünkü piyasa da gerçekten daha iyi markalar var ve franchising için düşünülebilirler.

  2. Madam Coco’nun başarı hikayesi alkışa değer. Yabancı ismin bunda önemi büyük bence. Tabi güzel bir marketing startejisi

  3. Madam Coco bana kalırsa kalite anlamında biraz yanıltıcı. İnsanların tercih etmesine şaşıyorum. Bence ürünlerin kalitesi oldukça düşük

    1. Benim eşim de sürekli olarak alıyor; fakat ben de kalite anlamında çok memnun değilim. Sanırım kullan at olarak değerlendiriyor bayanlar

  4. Ben de bir ara Madam Coco franchise işine girmeyi düşünmüştüm ama fazla pahalı geldi. Yeterli sermaye bulamadım.

  5. Madam coco’nun kurucusunun türk olduğunu ilk duyduğumda çok şaşırmıştım. Adam baya iyi yatırım yapmış. Helal olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.