Katalogtan Satış Yaparak Para Kazanmak  | Ekişhaberleri

Katalogtan Satış Yaparak Para Kazanmak 

                  Ek iş fırsatları içerisinde olan ve en popüler para kazanma aracı olarak bilinen yöntemlerden birisi Katalogtan Satış Yaparak Para Kazanmak ’tır. Hatta bu popülarite o kadar artmıştır ki Katalogtan Satış Yaparak Para Kazanmak ek iş fikirlerinin öncülerindendir diyebiliriz. İş ilanlarına göz gezdirirseniz ek iş ilanları içerisinde en çok aranan kategorilerden birisinin katalog işi olduğunu görürsünüz. Eğer evde yeterince boş zamanınız oluyor ve ek gelir kazanmak istiyorsanız, bu işi düşünmenizi tavsiye ederiz. Katalog ürünleri içerisinde en çok bilineni Avon ürünleridir. Birçoğumuzun çevresinde bu türden ürünü satmaya çalışan ev hanımları ya da komsularımızdan birilerinin olduğunu görmüşüzdür. İşte bu tür çalışmalar sayesinde sizlerde kendinize ek gelir elde edebileceksini

 Katalogtan Satış Sistemi Nedir?

katalog
Katalogtan satıs yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz

Adından da anlaşılacağı üzere bu sistem katalog üzerinden satışı getirir. Bir firmanın pazarladığı ürünler kataloğa basılır ve bu görsel kitapçık ile üyelerine iletilir. Üyeler bu kitapçıktaki ürünleri satarak kendileri için ek gelir elde etmeyi amaçlar. Genel olarak kullanıcılar başlangıçta üye olarak işe başlarlar. Zamanla kendilerine bir alt grup oluşturarak gelir kapısı elde etmeye çalışırlar. Kazanç aralığı yüzde olarak bazen %15 ile %30 Aralığında değişmektedir. Birçok yerli ve yabancı firma bu sektörde birbiriyle yarışmaktadır. Firmalar içerisinde yukarıda bahsettiğimiz gibi en köklüsü Avon’dur. Bu kurumsal firmanın sahip olduğu bütçe ve kar oranını dikkate almak gerekirse üyelerine en çok beylikduzubizimkent kazandıran firma olduğunu söyleyebiliriz. Ancak sistemin bazı olumsuz noktaları yok değil. Bir takım firmalar üyelerine ürün istemese dahi satmak amaçlı ürünler gönderebilmekte ve üyeyi sıkıştırarak zor durumda bırakabilmekteler. Üyelerine belirli bir kota koymaları ve bu satış kotasını doldurulmasını zorunlu tutmaları firmaların sahip olduğu negatif özelliklerdendir. Tüm bunlar göze alındığında katalogdan ürün satışı yaparken doğru firma ve doğru ürünlerle çalışmak memnuniyet verici sonuçlar getirirken, zorlama ve kötü muamele ise üyede umutsuz vakaların oluşmasına sebep oluşturmaktadır. Sizler Üye olmak istediğiniz firmanın tüm bu özelliklerini en ince ayrıntısına kadar önceden araştırmalı, üyelerine eşit ve adetli bir gelir dağıtımı yapıp yapmadığını herhangi bir kötü sürpriz yaşamamak için öğrenmelisiniz.

Katalog satişini nasıl yapabilirim?

Katalog iş sektörüne girebilmek için ilk olarak bu işleri yapan firmaları bularak bu firmalara mail atmanız gerekmektedir. Fikrin ana prensibinde bu firmaların sizlere gönderdiği ürünleri çevrenize satmak yer almaktadır. Bu sayede yaptığınız satış âdetine göre firma size prim verecektir. Böylece kendinize güzel bir ek gelir elde etmiş olacaksınız.

Katalogtan satiş yaparak ne kadar kaz
anabilirim?

Katalog işinde en çalıcı noktalardan bir tanesi içinde bulunduğunuz sektördür. Alan olarak giyimden tutunda kozmetiğe kadar bir çok yan dalı bulunan sektörde iyi bir kazanç için doğru branş seçilmelidir. İkinci önemli nokta kendi çevrenizdir. Çevreniz ne kadar geniş ise sattığınız ürünler ve dolayısı ile kazancınız bu derece artacaktır. İyi bir çalışmayla yaklaşık olarak 600-1000tl arasında bir kazanç elde edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İnstagramda Butik Açarak Para Kazanma

başlıklı makalemizde instagram üzerinden butik nasıl açılır, ürün satışı nasıl yapılır, butik için niçin instagram tercih edilmelidir,  gibi bilgiler verilmektedir.

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Katalogtan Satış Yaparak Para Kazanmak ” için 2 yorum

  1. Katalog üzerinden giyim satarak
    💪 haftalik💵 kazancim olsun 💳fatura param ciksin ustune ustluk 💸harçligim da ciksin diorsaniz ekleyin 📲

  2. merhaba !! Evde oturarak para kazanmak isteyen bayanlara katalog üzerinden satış yapa imkanı. Ayrıca kazandığınız paraya dahil olarak bir çok hediye sizlerin olacak. Çevresi olan ve ilgili olan tüm bayanlar tarafıma mesajla ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.