Kaliteli Makale Yazmak İçin Dört Altın Kural | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Kaliteli Makale Yazmak İçin Dört Altın Kural

Kaliteli bir makale yazmak yetenekten fazlasını gerektirir. Doğru kelimelerle istenileni anlatmak kabiliyet istese de belli başlı kurallara uymadığınızda herhangi bir düz yazılan farkı olmaz. Makale yazarlığında kendinizi gösterebilmek, hedeflere ulaşabilmek için doğru adımlar atmalısınız. Herkes yazı yazabilir ama makale yazarlığı özverili bir çalışma ister. Bu yolda unutmamanız gereken 4 altın kuralı vardır.

1. Özgünlük: 

Birbirinden ayırt edemediğiniz yazılar çoğalmaya başladıkça artık işverenlerin de en dikkat ettiği husus makalenin özgünlüğü oldu. Emek hırsızlığından kaçınılmalı , her kelimeyi,  her cümleyi kendiniz  yaratmalısınız. Öyle ki artık her kopyanın anlaşıldığı bir sistem kullanılan siteler bu etik olmayan davranışı yapan kişileri hemen eleyebiliyorlar. Bu yüzden özgün yazılar yazabilmek için her daim kendinizi geliştirmeli, bol kitap okumalı ve dünya görüşüne sahip bir birey olmalısınız.

2. Seo Uyumluluğu:

Makale yazarlığından özellikle gelir elde edebilmek ve yazılarınızı gerçekten gerekli yerlerde kullanılıp fayda sağladığını görebilmek için bu kuralı unutmamak gerekir. Seo uyumlu makaleler anahtar kelimeleri kullanıp yazılarınızı kullanan sitelerin internet aramalarında daha üst sıralarda çıkması hedefler. Bu sebeple seo uyumlu yazılarınızın daha tercih edilir olmasını sağlar.

  3.Dil Bilgisi:

Anlattığınız konuyu hem yalın bir dil ile hem de farklı kelimelerle ifade etmek kolay olmayabilir. Ama imla, noktalama kurallarına uyup, özenli cümleler kurarsanız hem verilmek istenilen mesaj daha kolay iletilir hem de okuyucuları sıkmayan konunun özünü veren makaleler yaratmış olursunuz.

 4.Yaratıcılık:

İlk üç maddemiz bir makale yazısında mutlaka olması gereken kurallarımızdı. Ancak sizi bu alanda markaların seçebilmesi ve kendi üslubunuzu oluşturmanız için kesinlikle yaratıcılığınızı konuşturmalısınız.  İnsanlar makale yazılarını okuduklarında markaya güvenmeli , verdiğiniz örnekleri  yaşamış gibi olmalı, konu ile bağlantı kurmaları gerekir.  Yaratıcı olmayan makaleler zamanla ayırt edilemeyen sıradan yazılar haline gelir.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,