Kadınlar İçin Doğru Sutyen Seçimi | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Kadınlar İçin Doğru Sutyen Seçimi

 

 

İç giyim ürünleri arasında kadınların en çok tercih ettiği ürünlerden birisi ola sutyenler, birçok çeşit ve modelleri ile üretilmektedir. Hem kullanışlılık hem de estetik açıdan ortaya çıkarılan modeller, yılın trendlerine göre de şekillenmekte, birçok renk ve desende üretimi sağlanmaktadır.

 

 Sutyen Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Sutyen, göğüsleri muhafaza etmek için giyilen bir iç giyim ürünü. Kadınların gün boyu giydikleri bir ürün olmasından dolayı da rahat bir kalıpta üretilmesi şart. Sadece model ve rengine bakara sutyen almak doğru bir tercih olmayacaktır. Kalıpları yanlış yapılan, çok sıkı şekilde üretilen ve esnemeyen sutyenler, maalesef rahatsız eder. Bu nedenle öncelikle kullanışlı olup olmadığına dikkat edilmelidir.

 

Dikişleri çok fazla olan sutyenler de rahat bir kalıpta olmayacağı için, göğüs ve sırt ağrılarına neden olabilir. En çok tercih edilen destekli sutyen modelleri de, görüntü açısından tercih edilmekte ancak kalıp konusu düşünülmemektedir. Destekli sutyenler nedeniyle gün içerisinde göğüs ağrıları oluşabilir ve aynı zamanda göğüs bedeninde deformasyonlar oluşabilir. Desteksiz sutyen sağlık açısından daha uygundur.

 

 Doğru Kalıp Nasıl Anlaşılır?

 

Kimi insanlar göğüslerine uygun bir kalıp almasına rağmen büyük ya da küçük gelen bir sutyenin neden bu şekilde problem çıkardığını anlamaz. Markaların kalıpları arasında farklar olabileceği doğrudur ama bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, sırt ölçüsünün de sutyen kalıbını etkileyecek olmasıdır. Mutlaka göğüs ölçüsü alınırken sırttan ölçüm sağlanmalıdır. Sutyen bedenleri sırtın genişliğine ve göğüs ölçüsüne göre A, B, C, D, E şeklinde gider.

 

Kadınlar sutyenlerini alırken denemeden almamalıdır. Destekli sutyen alırken ölçüsü diğerlerine göre değişiklik gösterir. Aynı şekilde desteksiz sutyen de destekli olan modellere göre daha küçük kalıpta uygun olacaktır. Destekli olan modeller sağlıksız olarak görülür ancak bazı abiye kıyafetlerin daha iyi durması için tercih edilebilir. Bu durum, bel için korse giymek ile aynı şekilde değerlendirilebilir.

 

 Fiyat Ve Kalite İlişkisi

 

Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli üretimlerde sutyenler rahatlıkla bulunabilir. Çok ucuz ve markası belirsiz ürünlerin kalitesizliği kendisini giyildiği zaman belli edecektir. Bu ürünler, göğüs sağlığı açısından tercih edilmemelidir.

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,