İş Hayatı ve Güven Mevzusu | | yeni bir iş,internetten para kazanma

İş Hayatı ve Güven Mevzusu

İş hayatında güven konusunda herkesin bir acı veya tatlı tecrübesi olmuştur sanırım olmadıysa da olması çok muhtemeldir. Umarım çok yıkıcı olmaz. Peki, İş hayatında güven konusunda bu kadar yanılıyorsak neden bu kadar tekraren hatalar yapıyoruz. Neden iş yerinde insanlara güveniyoruz?  Ya da güvenmiyoruz. Unutmayalım ki kaybetme korkusuyla iş hayatında güvenden uzaklaşmakta kaybettirir.

Esas konu iş hayatı değil esas konu günümüzde ne kadar ürkütücüde olsa birbirimize daha fazla güven duyma ihtiyacımız. Günlük iş hayatının telaşlarına kapılıp vaktiyle (Örneğin öğrenciyken) bizim için çok önemli olan birçok kişinin hayatımızdan çıktığı fark etmiyoruz bile. İş hayatımızda başarılı olmak için daha çok çalışıp dostluklarımıza burada kurmaya çalışıyor ve yeni bir hayata başlıyoruz. İşte bu noktada güvenme ihtiyacının ortaya çıkması ve zamanın bizden alıp götürdüğü insanların artık çevremizde olmaması bizi hatalar yapmaya zorluyor ve yeni masum dostluklar arıyoruz. İstisnanalar hariç olmak kaydıyla bazen güvenip bazen de güvenmeyip hatalar yapıyoruz.

Peki, bu işin doğrusu ne olmalı? Bana kalırsa öncelikle iş hayatının keşmekeşinin hayatımızdan insanları çalmasına engel olmalıyız. Bu çok kolay olmuyor veya olmayacak ama her doğru, bir mücadele gerektirir. Kibirden uzak duralım, yeni tanıştığımız insanlar sadece geçmişin üstüne ek olmalı yerlerini tutmamalı. Eğer bu maddeyi pas geçtiysek yani artık bizim için bu opsiyon yok ise ne yapacağız insanlara güvenmeyecek miyiz?  Tabii ki de hayır çevren güvendiğin insanların olması bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı gidermek için bir süre,  aynı zayıflamak için rejim yapar gibi sofradan aç kalkılarak yapılması gerektiğini konusuna benzetiyorum.

Sonuç olarak unutmamamız gereken iş hayatında güven istisnalar haricinde sofradan hep aç kalkmanızı gerektirecek uzun ve zahmetli bir yoldur. Unutmayalım ki her doğru, bir mücadele gerektirir. Size bu mücadelenizde başarılar dilerim.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,