• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
İnternetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanma yolları

  İnternetten para kazanma yollarıİçerik1 İnternetten para kazanma yolları1.0.1 Saç Tokası Yaparak Para Kazanın1.0.2 Müzik dinleyerek para kazanma1.0.3 Mail okuyarak para kazanma1.0.4 Anket doldurarak para kazanma1.0.5 Web site kurarak para kazanma2 Youtube  Para Kazanma 20182.0.1 YouTube’la Para Kazanmak İçin Gerekenler2.1  2.1.1 Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?2.1.2 Videoların İzlenme Sayısını Arttırmak İçin Tüyolar2.1.3 YouTuber Olarak Ne Kadar […]

 

İnternetten para kazanma yolları

İçerik

Ek iş kategorisinde yapılabilecek işler arasında en popüler olanlardan bir tanesi internetten para kazanma sanatıdır. Alanı oldukça geniş olan internet dünyasına vakit ayırdıktan sonra herkes için internetten para kazanma imkanı  vardır diyebiliriz. İster internete çok hâkim olun, isterseniz yeni öğreniyor olun, ek iş yapmak istedikten sonra kendinize bu sektörde bir yer bulabilirsiniz. Biraz araştırma ve birikim sayesinde tüm bunları başarmak çok kolay. Yazımız içerisinde internetten para kazanma yolları hakkında en yeni içeriklere ulaşacaksınız.

İnternet üzerine bir ek is yaparak para kazanmaya karar verdiyseniz bu asamadan sonra hangi isin size uygun olduğuna karar vermelisiniz. Bilgisayara hâkim biriyseniz ve yazılım, programlama gibi becerileriniz varsa bu alanda uygulamalar yapabilir, ya da bilgisayarla ilgili temel düzeyde bilginiz varsa pek bilgi gerektirmeyen alanlarda kendinize uygun isler bakabilirsiniz. Örneğin; makale yazarlığı. Az bir klavye bilgisiyle kuralına uygun makale yazarlığı yapabilirsiniz. Yazımız devam ettikçe kendinize uygun yeni isler bulacağınızdan emin olun ve sabırla okumaya devam edin.

internet
Ek iş kategorisinde yapılabilecek işler arasında en popüler olanlardan bir tanesi internetten para kazanma sanatıdır.

İster ev hanimi olun ister öğrenci veya gündüzleri çalışan aksam eve gelebilen bir birey olun. Ek is yapmak ve internetten para kazanma fikirlerini hayata geçirmek istedikten sonra zor değildir. Bu is için ana mesele sabırlı olmaktan geçer. Ev hanımları için internet üzerinden yapılacak isler aslında daha geniş bir alanı kapsar. Ancak temelde satış üzerine bir işlem mevcuttur. Yani ev hanımları evlerinde yaptıkları ürünleri internet üzerinden satarak ek gelir elde edebilirler. Peki, ne türden ürünler imal edilip satılabilir? Simdi sırasıyla bu konular üzerinde konuşalım

Saç Tokası Yaparak Para Kazanın

Bayanlar uzun saçlı olmalarından dolayı her daim sac tokalarına ihtiyaç duymuşlardır. Gerek geçmiş yıllar gerekse günümüzde bu ihtiyaç görünen o ki her zaman devam edecek. Hal böyle olunca bu yönde bir sektör dogmasida kaçınılmaz olmuştur. Ev ortamında yapacağınız rengârenk tokaları isterseniz büyük firmalara, çevrenizdeki toka satışı yapan yerler ya da direk olarak internet siteleri üzerinden satışa sunabilirsiniz. Sac tokası isini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sac tokası yaparak nasıl para kazanılır isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Müzik dinleyerek para kazanma

Pek çok kişi tarafından bilinmese de müzik dinleyerek para kazanma konusu özellikle genç bayanlar arasında popülerdir. Ayni zamanda ev hanımları içinde bu yolla para kazanmak son derece kolaydır. İnternetten para kazanma fikirleri içerisinde hem eylenebileceğiniz hemde ek gelir elde edebileceğiniz bu yöntemi sizlere tavsiye ediyoruz. Bos zamanlarınızı bu şekilde paraya dönüştürebilirsiniz. Müzik dinleyerek para kazanabilmeniz için bilinmesi gerek bazı web siteleri vardır. Konuyla ilgili detaylı bilgiye müzik dinleyerek para kazanma isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Mail okuyarak para kazanma

Herkes tarafından yapılabilecek bir diğer yöntem mail okumaktır. Son derece kolay olan bu işlem ile yine kendinize bir ek gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bu isi küçük bir tablet veya bilgisayar ile her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Yani evde is takibi yapmanıza gerek yok. Yapmanız gereken mail kutunuzu kontrol etmek. Gelen mailleri okumak. Mail okuyarak ek gelir elde etme isini yapmak için tipki müzik dinleme konusunda olduğu gibi özel web siteleri üzerinden takip etmek gerekir. Bu işlemin yapılabileceği web siteleri ile ilgili detaylı bilgiye mail okuyarak para nasıl kazanılır yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Anket doldurarak para kazanma

Bir diğer internetten para kazanma yöntemi anket doldurmaktır. Anket doldurma konusuna her ne kadar sokaklarda rastlasakta internet üzerinden de bu işlem yapılabilmektedir. Kendinize ait bir bilgisayarınız ve internetiniz varsa sizlerde kolaylıkla bu isi yapabilirsiniz. Üstelik bu is için günde ortalama 10 15 dakikanızı ayırmanız yeterli. Bu ek is sayesinde ana gelirinize katkıda bulunabilirsiniz. Konuyla ilgili daha derinlemesine bilgiye ulaşmak için anket doldurarak nasıl para kazanılır isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Web site kurarak para kazanma

İnternet sitesi yani web sitesi kurmak hiç bir alt yapısı olmayanlar için karışık görünebilir. Ancak bu karışık görüntü sizleri yanıltmasın. Enerjinizin bir kısmini bu alana aktararak kısa zamanda bu alanda bir şeyler öğrenebilmeniz mümkün. Hatta webmasterların buluştuğu sitelerde dolaşarak bu sureyi daha da kısaltabilirsiniz. Wmaraci ve r10 gibi siteler bu alanda başı çekmektedir. Sizlerde bu gibi siteler üzerinde gezintiler yapıp makaleleri okuyarak bilgi sahibi olabilir ve kendinize bir web site açabilirsiniz.

Bir web sitesi kurmak demek hemen para kazanacağınız anlamına gelmemektedir. Sunuda belirtelim site kurma isini sadece para kazanmak adına yaparsanız çabuk sıkılırsınız. Çünkü zaman içerisinde belli yerlere gelen siteler bu süreç sonunda kazanç kapısı olmaya başlamaktadırlar. Kısacası ben siteyi kurdum, gelsin paralar olmuyor. Kaldı ki sure ve sabırda bazen yetmeyebiliyor. İnternet sitesi konusunda basari için birçok kural vardır. Tüm bu kuralları uygulayıp sabırla çalışmaya devam ederseniz basari sizin için yakındır. Daha detaylı bilgiye web sitesi kurarak para nasıl kazanılır isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Youtube  Para Kazanma 2018

Çalışma koşullarının zorlu olmasından dolayı çoğu kişi için ek iş kaçınılmaz olmaktadır. Ek iş seçilirken de işten arta kalan zamanda, ev rahatlığında yapılabilecek işler daha çok tercih edilmektedir. Hal böyle olunca internetten yapılan işlere olan yönelim artmaktadır. İnternetten para kazanma alanı çok geniş bir sanattır. bu sanat içerisinde para kazanabileceğiniz yollarından bir tanesi YouTube para kazanma yöntemleridir. Sadece ek iş olarak değil, ayrıca bu konuda profesyoneller de bulunmaktadır. Fazla takipçili Youtube kanalları yaparak ve bu kanallara belirli aralıklarla video ekleyerek yüksek kazançlar elde etmek mümkündür. Ancak her işte olduğu gibi İnternetten para kazanma işinde de emeksiz kazanç söz konusu olmamaktadır. YouTube’dan para kazanmak isteyenlerin belirli kurallara uyması ve yeterince çalışması gerekmektedir.

YouTube’la Para Kazanmak İçin Gerekenler

Aslında YouTube’da dâhil olmak üzere tüm sosyal medya odaklı para kazanma yöntemlerinde SEO odaklı çalışılması gerekmektedir. Çünkü bahsi geçen kanalların hepsi kişisel paylaşımların yapılabildiği internet siteleridir. Genel açıklamalardan hareketle YouTube para kazanma çalışmaları için kişisel hesap açılmalı, bu kanala da sadece özgün videolar eklenmelidir. Eklenen videoların özgün olmasının yanında ilgi çekici konulardan oluşması, ilgi çekici olarak hazırlanması İnternetten para kazanma açısından önemlidir. Videolardan para kazanma yöntemi Google reklamlarına izin verilmesiyle gerçekleşmektedir. Bunun için Adsense hesabı oluşturulmalı ve ardından videolardan para kazanma seçeneği aktif hale getirilmelidir. Bir diğer önemli konu da eklenen videolarda telif hakkı oluşturabilecek içeriğin olmamasıdır. Çünkü telif hakkı bulunan videolar kesinlikle gösterimden kaldırılmakta ve para getirme şansı da dolayısıyla olmamaktadır.

İnternetten para kazanmak günümüzde hobi olmaktan çok bir meslek haline gelmiştir. Bu isi iyi yapan kişiler sektörden iyi sayılabilecek miktarlarda para kazanmakta. Video paylaşım sitesi olan youtube tüm dünyaca bilinen çok meşhur bir video paylaşım sitesidir. Video yükleyerek videonuzun tüm dünyada izlenmesini sağlayabilirsiniz. Peki, youtube den nasıl para kazanılır.

 

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

youtube
Youtube den para kazanmak internetten para kazanma yöntemleri içerisindedir.

 Çektiğiniz videoları paylaşıp dünyaya yayabilirsiniz. Bu videolar vasıtasıyla İnternet dünyasından para kazanabilirsiniz. Youtube den para kazanma yolu Adsense denilen reklam firmalarından geçmekte. Adsense reklam şirketi sayesinde videolarınızın başına sonuna ya da ortasına reklam koyabilirsiniz. Videolarınızı izleyen kitle sizin yayınladığınız videolardaki reklamları tıkladıkça bu isten para kazanabilirsiniz. Peki, Videolar sayesinde para kazandıran bu Adsense nedir?

Adsense Nedir?

Adsense, Google arama motoru olarak bilinen dünya devi bir arama motoru şirketinin ürünüdür. Adsense reklamları youtube videolarına entegre edilebildiği gibi internet sitelerinde eklenebilir. Reklamlar sayesinde emek harcayan site ya da youtube video sahibi bu isten böylece para kazanır. Adsense hesabınız var ise bu yollarla gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Adsense hesabına sahip değilseniz ilk olarak yapmanız gereken bir Adsense hesabi almaktır. Ancak bu is biraz emek gerektirmektedir. Normal bir forum sitesine kayıt olmaya benzememektedir. İlk olarak özgün bir üretici olmalısınız. Google firması Adsense reklam şirketi olarak en çok üreticisinin özgünlüğüne önem vermektedir. Adsense için özgün bir site yaparak Google başvurun ve şartları yerine getirin. Özgün içerik eklemeye devam edin. Eğer Google sizi yeterli görürse Adsense hesabi açmanıza izin verir. Ancak belirtiğimiz gibi sabırlı ve azimli olmalısınız.

Adsense hesabınızın aktif olarak devam etmesi için kanalınızın Google şartlarına uygun olması gerekir. Örneğin erotik +18 kanallar içeren web siteleri Google Adsense için istenmeyen bir durumdur. Bu şekilde Adsense hesabi almanız mümkün değildir. Eğer hesabınız var ve sonradan bu tarz site islerine girerseniz bu kez siteniz Google tarafından banlanır. Web sitedeki +18 içerik durumu youtube videoları içinde geçerlidir. Google belirlediği Şartlara kullanıcıların uymasını ister. Uymayanları cezalandırır. Google Sartlarını yerine getirirseniz size Adsense üyelik sunar. Bu sayede internet üzerinde özgün içerik ve video üreterek kazanç elde edebilirsiniz.

 

Videoların İzlenme Sayısını Arttırmak İçin Tüyolar

Youtube para kazanma konusunda ilerlemek isteyenlerin mutlaka videoların izlenme sayılarını arttırması gerekmektedir. Çünkü Google paydaşlarına reklam geliri verirken izlenme sayısına bakmaktadır. Bunun için ilgi çekici, özgün ve kurallara uygun video eklemenin dışında diğer sosyal medya kanallarında videoları paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür. Dış SEO uygulamaları denilen bu konularda profesyonel yardım almak başarıyı arttırmaktadır. Ancak kişisel çabaların da sonuç verdiği uygulamalar çok olduğundan, bu konuda araştırmalar yapılarak bireysel hareket edilebilmektedir. internetten para kazanmanın kıstaslarından bir tanesi de budur.

YouTuber Olarak Ne Kadar Kazanırım?

İnternetten para kazanma söz konusu olduğunda kazanılacak paranın miktarı da elbette ki merak edilmektedir. YouTube para kazanma hakkında detaylı çalışmalar yapıldığında başlangıçta ek gelir yaratacak kadar, gelişimden sonra ise ciddi paralar kazanmak mümkündür. Ancak, internetten para kazanma yollarından bir tanesi olan YouTube, kesinlikle kolay para kazanma ortamı olarak görülmemelidir. Aksine YouTube emek ve çalışma gerektiren gerçek bir iştir. Sadece kullanıcılarına dünyanın her yerinde ve her koşulda çalışma imkânı sağladığından dolayı avantajlıdır. Bir diğer avantajı da iyi bir çalışmanın sonucunda hiçbir işte olmayan meblağları banka hesabında görme imkânı yaratmasıdır. YouTube ne kadar kazandırır sorusu kısaca kişinin gösterdiği çabaya göre demek çok mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

YouTube Para Kazanma İçin Altın Tavsiyeler

İlk şart her işte olduğu gibi YouTube’da da kararlı olmaktır. 2-3 video ekledikten sonra gelir gelmediğini görüp çekilenler çok olmaktadır. Oysaki bu işleri emek ve çaba ile ilerleyeceğini bilerek düzenli video eklemek gerekmektedir. Öte yandan, kesinlikle az da olsa kötü ya da iyi videolara gelen tüm yorumları bir YouTuber okumalıdır. Özellikle olumsuz yorumlarda başarının sırrı yatmaktadır. Yorumlara yani isteklere göre bir program izlemek çoğu kişiyi başarıya ulaştırmış altın bir anahtardır. Her yapılan çaba Youtube’dan para kazanmak için adımdır. İyi de olsa kötü de olsa boşa geçen zaman olarak görülmemeli, hatalar düzeltilerek iyi yapılan işler de geliştirilerek ilerlenmelidir. Son olarak başarının altın kurallarından bir tanesi de yararlı videolar çekmektir. Burada yararlıdan kasıt eğlence amaçlı da olabilir.

Not :

Önemli olan hem izleyicilere hem de videoyu çeken kişiye bir şeyler katmak ana amaç olmalıdır. Hayatlara dokunulup dokunulmadığını anlamak için video izleyicileriyle sürekli iletişimde olmakta fayda bulunmaktadır. Geri bildirimlerin dışında diğer kanalları da izlemek büyük katkılar sağlamaktadır. Hem diğer kişilerin neler yaptığından haberdar olunup hem de kanala açık bir davet olarak algılanabilir, karşılıklı takipleşme… YouTuberların yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de hedef kitlesi dışındaki kişilere yönelerek sürekli tanıtım ve davetlerle bu kişileri bunaltmalarıdır. Kanal sahibinin kendi bizzat tanıdığı kişilere reklam yapması ve bir şekilde fısıltı gazetesi yaratarak tavsiye üzerine kulaktan kulağa yayılması popüler olma yolunda daha kolay ilerlenmesine neden olmaktadır.

Yotube Gelir Ortaklığı

Youtube reklamlarını birçoğunuz duymuşsunuzdur ve aslında sizi sinir eden bu reklamların bir öyküsü var. Evet, bu videoları yükleyen insanlar siz bu reklamlarla muhatap olduğunuz sürece para kazanacaklar. Youtube, sizin onlara içerik göndermeniz karşılığında size reklam yayınlama ve reklam başona gelir elde imkânı sunuyor. Reklamların niteliği ve tıklanma oranın bağlı olarak gelir değişiyorken çok izlenen videolarda daha fazla reklam yayınlanıyor. Reklamların izlenme oranı gelidi arttırıyor. Örneğin 100 bin kez izlenen bir videodan 100-200 lira civarında gelir elde etmeniz mümkün olmaktadır.

 

 

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanma

 

İnternetten para kazanma yollarından bir tanesi de Mobil uygulama geliştirmektir. Öncelikli olarak mobil uygulamalardan para kazanma için 2 yolunuz olduğunu bilmemiz gerekir. Bunlardan birisi kullanıcı olarak para kazanma diğeri ise geliştirici olarak para kazanmaktır. Geliştirici olarak para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak çok parlak bir fikre sahip olmanız gerekir. Yani insanların dikkatini çekecek ve aynı zamanda da Google tarafından reklam verilmesi doğru bir şekilde ölçülecek bir fikrinizin olması ve bu fikri doğru bir şekilde beslemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda elbette ki yatırımcıya da ihtiyaç duyabileceğiniz söylemek gerekir. Mobil uygulamaların içerisinden para kazanmak istiyorsanız bu durumda çeşitli para kazanma yolları bulunmakta. Fotoğraf çekerek, video çekerek ve yahut da sadece kendiniz insanların tepkisini alarak da bunu başarabiliyorsunuz.

 

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanma Nasıl Yapılır?

 

Mobil uygulamalardan para kazanma işlemi için öncelikli olarak elbette ki geliştirici olarak hareket edeceksiniz. Bu durumda yapmanız gereken iyi bir yazılım bilgisi sahibi olmanız gerektiğidir. Ancak günümüzde bunları internet üzerinden online olarak sizlere ders olarak veren firmalar da bulunmakta. Bu dersler sayesinde sizde kendinizi geliştirerek zaman içerisinde internetten para kazanma yollarını öğrenebilirsiniz. Bu tarz firmalardan eğitimler alarak  kendi  kafanızdaki sistemleri geliştirme şansına sahip oluyorsunuz. Elbette çok dört dörtlük bir uygulama geliştirmek için ciddi bir bilgiye sahip olmanız gerekir. Ayrıca çok iyi paralar kazanmak istiyorsanız iyi reklam bütçeleri ile bu işe girmemiz gerekiyor. Yani minimal ücretlerle reklam vererek ondan sonra çok büyük ücretleri kazanmak gibi bir şansımız bulunmuyor. Bu ancak şans oyunlarında tutturmak gibi bir şey.

 

Mobil Uygulamalar İçerisinde Para Kazanma

 

Mobil uygulamalardan para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de mobil uygulamaları içerisinde para kazanma. Yani kullanıcı olarak  sosyal medyada olduğu gibi para kazanma şansına olabilirsiniz. Aynı zamanda bazı mobil uygulamalarda anket uygulaması ve yahut da fotoğraf uygulaması gibi uygulamalarla da para kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bunların arasında herhangi bir şirket ile anlaşarak sizlere hizmet sunan firmalar da vardır. Ayrıca çok daha farklı şekilde işlem yapabileceğiniz firmalar da bulunuyor.

 

Birçok insan kolay yoldan para kazanmanın peşine düşüyor ve her gün bunun yollarını arıyor. Günümüzde geçinmenin çok zor olduğu zamanları yaşıyoruz. Bizler yoğun tempolu işlerde çalışırken tek gayemiz temel ihtiyaçlarımızı karşılamaktır. Bunu yaparken de zamanımızın hatta günümüzün büyük bir çoğunluğunu işe ayırırız. Oysa teknolojinin hat safhaya ulaştığı bu günlerde para kazanmanın yolları sadece reel hayatın fiziksel ortamında değil online olarak da mümkün olabilmektedir. Bu yazımızda sizlere kolay para kazanmanın yöntemlerini anlatmaya çalışacağız. Tabiki bu yöntemler internetten para kazanma yöntemleri olarak bilinmektedir. İnternetten para kazanmanın binbir türlü yolu olmakla beraber bu gün sizlere bilinen bir kaç yöntemi anlatacağız. Şimdi elinize kâğıt kalemi alın ve notlar almaya başlayın.

Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Özellikle lokasyon bazlı çalışan mobil programlar sayesinde bu durum biraz daha kolay hale gelmiştir. Özellikle bu programların ücretsiz olması, kolay bir şekilde iletişim imkânı sunması bu durumu daha cazip gelmektedir. Özellikle Letgo gibi popüler uygulamalar sayesinde kullanmadığınız eşyalarınızı kolayca resimlerini çekerek satışa sunabilir ve oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Üstelik bu programı sadece eşyalarınızı satmak için değil toptan ticaret amacıyla da kullanabilirsiniz. Ucuza aldığınız ürünlere alıcılar bulabilir ve oldukça karlı ticaretler yürütebilirsiniz. Bu programların haricinde popüler satış sitelerini de kullanabilirsiniz. Gittigidiyor.com veya n11.com gibi satış sitelerinde dükkânlar açabilir ve ticaretinizi sürdürebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanın

internetten para kazan

Eğer siz de kaleminize güveniyor ve yazı yazma yeteneğinizi insanlara da ispatlamak istiyorsanız neden bundan gelir elde etmeyesiniz. Birçok insan seo uyumlu makaleler yazarak kelime hesaplı makaleler yazıyor ve makale başına iyi rakamlar kazanabiliyor. Makale yazmanın püf noktalarını öğrenebilir ve webmaster sitelerini kullanarak ilanlar verebilirsiniz. dilerseniz bu konuda daha önceden yazdığımız Makale Yazarlığı İle Ayda 1000TL Para Kazanın yazımızı okuyarak nasıl para kazanabileceğiniz ile ilgili geniş bilgi edinebilirsiniz.Bu sitelerde müşteriler sizlere mesaj göndererek anlaşma yoluna gidecek ve makale başına belli miktarlar alarak para kazanabilirsiniz. Günde 10 makale yazan birinin alacağı minimum ücret 50 TL civarındadır. Eğer günde 15-20 makale yazabilirseniz 75-100 lira günlük gelir elde edebilirsiniz. Bu fiyatı profesyonel firmalar ile daha da yukarılara taşımanız mümkün. Burada ihtiyacınız olan tek şey bir laptop ve serbest zaman. Siz de boğaza karşı manzara eşliğinde kahvenizi içerken makale yazmayı keyifli bir iş olarak görebilir ve bu eşsiz kazancın tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

Web Sitenizde Reklam Yayınlayın

İnternetten para kazanma üzerine açılmış olan blog siteleri de youtube gibi işlev görüyor. Yayınladığınız içerikler eğer google adsense veya başka reklam firmaları tarafından onaylanırsa ve sitenize trafik çekmeyi başarabilirseniz reklamlardan oldukça iyi parala kazanabilirsiniz. Web sitenizde reklam almanızın yanında tanıtım yazıları da sergiler ve backlink verirseniz de oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket siteleri firmalarla anlaşarak bu firmaların anketlerini sitelerinde paylaşırlar. Eğer bu sitelere üye olursanız siz de bu anketlere katılarak günlük 20-30 Tl civarında gelir elde edebilir ve oldukça iyi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. Anket işinde tek dezavantaj anket firmasının size bazen sınırlı sayıda anket sunmasıdır. Eğer sınırsız kazanmak istiyorsanız anket işini ek iş olarak kullanabilir ve bunun yanında makaleler yazabilirsiniz. En çok parayı kazanmanın yolu bu yollardan bir kaçını bir arada kullanmaktır bunu unutmayın. İyi günler diliyoruz

İnternet para kazanma işlemini gerçekleştirebileceğiniz, ciddi paralar kazanabileceğiniz birçok iş kolu olduğunuzu şimdiye kadarki yazılarımızda gördük. şimdi bu paranın nasıl kazanıldığı hakkında kısa bilgi geçelim. Sizde internet üzerinden para kazanmak isteyenlerdenseniz ilk bilmeniz gereken bu işe emek ve zaman harcamanız gerektiğidir. İnternetten nasıl para kazanılır? para kazanmanın başlıca yolu reklamlardır. 

 

Reklam ile Nasıl Para Kazanılır

İnternet para kazanma işlemini gerçekleştirebileceğiniz, ciddi paralar kazanabileceğiniz birçok iş kolu olduğunuzu şimdiye kadarki yazılarımızda gördük. şimdi bu paranın nasıl kazanıldığı hakkında kısa bilgi geçelim. Sizde internetten para kazanmak isteyenlerdenseniz ilk bilmeniz gereken bu işe emek ve zaman harcamanız gerektiğidir. İnternetten nasıl para kazanılır? para kazanmanın başlıca yolu reklamlardır. 

Reklamlara tıklayarak ayda 300TL-500Tl Arası Kazanın  

İnternetten para kazanma içerisinde kendinize ek gelir elde edebileceğiniz en kolay yollardan birisi reklam tıklama işidir. Bunun için bir bilgisayar ve internetinizin olması yeterlidir. Bilgisayar karşısına geçerek reklam yayınlayan sitelerin reklamlarını tıklayarak videolarını izlemeniz bu iş için yeterlidir. Bu sayede kendinize eve ek gelir elde etmiş olursunuz. Ancak şunu hatırlatmamız gerekir ki bu yolla ek iş yapabilmek için kendinize vakit ayırmanız gerekmektedir. Bu şekilde düzenli bir çalışmayla gelir artışı elde edebilirsiniz. Reklam tıklayarak para kazanmak için dikkat etmeniz gereken bir takım önerilerimiz olacak. Bu sayede daha çok ek gelir elde edebileceksiniz.

 • Üyelik açarak sitelere kayıt olurken tek üyelikle değil mümkün olduğunca çok üyelikle abonelik açmaya çalısın. Ancak bu internet sitelerinin  ücretsiz olduğundan mutlaka emin olun. Çünkü bu sektörde çok sayıda dolandırıcı bulunmaktadır. Kendinizi bu tür sitelerden uzak tutmalısınız.
 • Reklamlara tıklama yapın. Reklamlara tıklayın ve paranızı kazanın. Ancak tıklamaya başlamadan önce her sitenin gizlikle ilgili politikalarına göz gezdirin.
 • Kendinizle birlikte çevrenizdekileri de üye olmaya teşvik edin. Ne kadar çok kişi uye olursa sizin kazancınızda bu oranla artacaktır. Üyelik işlemi öncesi kulanım şartlarını ve gizlilik bildirisini detaylıca okuyun. Birtakım siteler reklamların sadece haftada bir tıklanmasını istemektedir. Bazıları ise yanlızca referanslar üzerinden tıklama yapılmasını istemekte. Yine birtakım siteler anket doldurma, oyun oynama gibi zaman gerektiren işler yapmanızı isterken diğerleri ise sadece ekran görüntüsü kaydı olmasının yeterli olacağını belirtiler.

Reklam tıklama yoluyla Ne kadar para kazanabilirsiniz?

Reklam tıklama alanında hiçbir zorlayıcı engel olmadığından dolayı fiyatlar genel olarak çok düşük tutulur. Aylık geliriniz bu işten 100-500 TL arasında olacaktır.

Bir önceki yazımız olan  Televizyon Programlarına Katılarak Para Kazanma  başlıklı yazımızda tv programlarında nasıl ücretli konu olunacağı, programlarda neler yapılması gerektiği, tv programlarında ne kadar para kazanabileceği  gibi bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklamlar ile para kazanın

Reklamdan nasıl para kazanılır şeklinde düşünebilirsiniz. Reklamdan para kazanmak için öncelikle iyi bir çevreye ihtiyacınız var. Eğer çevreniz yok ise o zaman işe stratejik düşünme yollarıyla başlamalısınız. Doğru adımlar atarak kendinizi etrafa tanıtmalısınız. İşe reklam vasıtasıyla başlamak için belirli adımları atmanız gerekir. Piyasada tanınmanız size yeni müşteriler kazandırmak için gereklidir. Bu şekilde basamakları hızlıca tırmana bilirsiniz.

Reklam sektöründe sosyal medyayı küçümsememek gerekir. Sosyal medya sayesinde adınızı tüm dünyaya duyurabileceğinizi unutmayın. Reklamı kaliteli yapmaya özen gösterin. Yapacağınızı reklamlar müşterilerinizi ve çevrenizdeki pek çok kişiyi memnun etmeye çalışın. Aksi halde bu sektörden para kazanamazsınız.

 

Bu sektörde çalışan ve kendilerine sosyal medya uzmanı denen pek çok kişi olduğunu duymuşsunuzdur. Sizde internetten para kazanmak istiyorsanız işinizi sağlam yapmaya özen gösterin.

Reklamda Stratejinin Önemi Nedir?

Reklam sektöründe çalışmak ve bu yolla para kazanmak istiyorsanız doğru stratejiler izlemelisiniz. İzleyeceğiniz doğru adımlar sizi zafere götürecektir. İzleyebileceğiniz birkaç stratejiyi söyle açıklayabiliriz;

Kitlenizi doğru seçin

Yaptığınız reklamlar kadar bu reklamları pazarlamakta ayrıca önemlidir. Bunun için iyi bir çalışsmaya ihtiyaç vardır. Yaptığınız reklamları hangi alanda yaptıysanız o kitleye anlatmak önemlidir. Çünkü müşteriniz reklamı anlattığınız kitleniz olacaktır. Reklamı alakasız bir topluluğa pazarlamak hüsranla sonuçlanacaktır.

Zamanı Doğru Seçin

Reklamlarınızı sosyal medya üzerinden yayınlayacaksanız yayınlama zamanına dikkat edin. Kişilerin en çok sosyal medyayı kullandığı saatlerde reklamlarınızı aktif hale

getirin.

Doğruluktan Kaçınmayın

Reklamlarınızı anlatırken kesinlikle yalancılıktan kaçının. İnsanlar en doğruya kısa zamanda ulaşırlar. Bu şekilde güvenilirliğinizi kaybedersiniz. O yüzden her zaman reklam olayında doğruluktan yana olun.

Napolyon ile İnternetten Para Kazan

Sadece anket doldurarak internetten para kazanmak ister misiniz? Cevabiniz evet ise bu yazımız tam size göre. Napolyon ile anket doldurun ve doldurduğunuz anketlerden para kazanın.  Üstelik anketleri ücretsiz doldurabilirsiniz. Bu sayede indirimli ürünleri satın alabilir, puan biriktirebilir ve belirlenmiş olan limite ulaştığınız da harcama yapabilirsiniz. Ayrıca harcamış olduğunuz paranın belli bir kısmını geri kazanabiliyorsunuz. Böylece hem aldığınız ürünleri indirimli almış olacaksınız. Hemde verdiğiniz ücretin bir kısmını geri kazanacaksınız.

Napolyon sistemi Nasıl Çalışır?

Napolyon ile kazandığınız puanlara nap puan denir. Nap puanları anket doldurarak yada referans üyeler ile biriktirin. Akabinde belli bir limite ulaştığınızda dilerseniz indirimli Ürünlerden satın alabilirsiniz. İndirimli ürünlerden faydalanmak istemezseniz paranızı nakit olarak çekebilirsiniz. Nap puan ile:

 • Oyun içerisinde nap paranızı kullanabilirsiniz
 • 100tl olduğunda Çekebilirsiniz
 • Birçok firmadan paranızı indirimli ürünlerde kullanabilirsiniz.

  anket
  Napolyon  İnternetten Para kazanma yollarından bir tanesidir.

 

Napolyon’da biriktirdiğiniz nap puan ile yaptığınız indirimli alışverişlerde harcadığınız puanınız silinir. Nakit para çekmek istiyor iseniz bu durumda nap paranızı biriktirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Napolyon vasıtasıyla puan kazanmak ve bu puanlardan alışveriş ya da nakit çekim yapmak istiyorsanız nap puan kazanılmalı biriktirmeli ve limite geldiğinde kullanmalı. Peki, nap para nasıl kazanırız. Nap para kazanmak için 3 yöntem vardır.

 • Napolyon üzerinden alacağınız anketleri doldurmak.
 • Kampanyalardan arkadaşlarınızı haberdar edip ve paylaşmak
 • Referans kayıt sistemini kullanmak

Bu yollarla nap para kazanımı gerçekleştirebilir sonrasında dilediğiniz gibi ister nakit çeker isterseniz indirimli ürünlerde kullanabilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanma Oyunları

 

İnternetten para kazanma dediğinizde sizlere oyunlar da yardımcı olmaktadır. Oyunlar ile ilgili iki başlık altında inceleyebiliriz.

 

 1. Oyunu yazmak
 2. Oyunu oynamak.

 

Oyunu oynarken dilerseniz yapacağınız YouTube sayfası açarak iyi olduğunuz bir oyunda eğitimde gibi YouTube sayfamız üzerinden oyunu anlatabilir, oyun hakkında bilgiler verebilirsiniz. Oyunla ilgili özel bir yazılım gerçekleştirebilir, yama yazabilir, oyun üzerinden para kazanabilirsiniz.

 

Bir de oyun yazabilirsiniz. Yani sıfırdan çok iyi bir yazılımcı iseniz ve ya en azından oyun yazılım programları hakkında biraz ilginiz ve bilginiz varsa bu konuda da para kazanabilirsiniz. Peki, bunları nasıl yapacaksınız? Kısaca anlatalım.

 

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır: 

İnternet üzerinde bazı siteler, sizlere oynadığınız oyunlar üzerinden para kazandırmaktadır. Onlar da elbette ki bu oyunların içerisindeki reklamlardan, yatırımlardan para kazanmaktadır. Sizler de bunları kullanarak para kazanabilirsiniz.

 

Oyun Yazarak Nasıl Para Kazanılır:

Bilindiği gibi gerek mobil dünyada gerekse bilgisayar dünyasında en önemli noktalardan bir tanesi ve zaman geçirme noktası oyunlar olmaktadır. Hepimizin cep telefonlarında onlarca oyunlar bulunmakta. İnternetten para kazanma yollarından biri de oyun yazarak bunların içerisinde yüklemiş olduğunuz reklamlar üzerinden para kazanmaktır. Elbette burada Google’a iyi içerik üretmek gerekiyor. Yoksa sizlerin oyunları da istediğimiz noktaya gelemeyebilir.

 

İnternetten Para Kazandıran Siteler Hangileridir?

 

İnternetten para kazanma konusunda sizlere sunulan bir başka seçenek ise bazı siteler üzerinden üyelik yaparak bu sitelere ön plana çıkarmak veya herhangi bir haberi sosyal medyada kısa kod ile paylaşmak. Linkleri kısa attığınız takdirde para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Elbette burada da en azından sosyal medyada belirli bir kitleniz olması gerekiyor. Bu kitleyi yaptıktan sonra çok yoğun bir kitleye sahip olursanız sosyal medya üzerinde çok iyi bir reklam yaparak da para kazanabilirsiniz. Günümüzde sosyal medya, şirketler için en önemli reklam aracı olarak karşımıza çıkıyor. Bunu da göz önünde bulundurursak her zaman sosyal medya avantaj olarak bilinmeli.

 

Müzik Dinleyerek Para Kazan

 

Müzik dinleyerek para kazanma son zamanlarda özellikle yurt dışında başlayan bir sistem olarak karşımıza çıkmakta. Yapılan yeni müzikleri dinliyorsunuz ve bunlara notlar veriyorsunuz. Elbette ki iyi bir eleştirmen olmanız lazım. Başlarda belki çok az para kazanabilirsiniz. Ancak doğru bir şekilde bu işlemleri devam ettirir ve beş altı aylık bir süre cevaplarsanız bu konuda da kendi deneyiminizi kanıtladığınız takdirde sadece şarkı dinleyerek internetten para kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Müzik dinleyerek para kazanma konusunda hangi sitelerden müzik dinleyerek para kazanabileceğinizi öğrenmek için önceki konularımızdan olan  müzik dinleyerek para kazanmak isimli konumuzu okuyabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Ekşi

İnternetten para kazanma konusunda ekşi sözlük gibi çeşitli sözlüklerde yazar olma şansımız da mevcut. Bu tarz işlemleri de iyi takip etmeniz ve çok zekice yazılar yazmanız gerekiyor. Ekşi sözlük bilindiği gibi yıllardır Tüm Türkiye’de takip edilen ve gündemi de takip ederek bunun altında iyi veya kötü yorumlar yapan bir sistem olarak bilinmekte.

 

Sizler de bu sistemin içerisinde dahil olarak para kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bunun gibi birçok farklı sözlük sistemi bulunmaktadır. Elbette bunları da takip ederek zekânızı konuşturarak çok iyi paralar kazanabiliyorsunuz. Burada önemli olan sizlerin işinize ne kattığınız.

 

İnternetten Para Kazanmak İçin 9 Küçük İp Ucu

 

Bilindiği gibi günümüzde artık herkes internetten para kazanma yollarını kullanarak para kazanmak istiyor. Peki, bu nasıl yapılacak? Son bir toparlama yapmak gerekirse;

 

 1. Youtuber olmak
 2. Online oyunlar oynamak
 3. Blogger olmak
 4. E-Kitap yayınlamak
 5. Sesli kitap yayınlamak
 6. Uygulama yazmak
 7. İStock fotoğraf satmak
 8. Sanal asistanlık yapmak
 9. Sanal ders hocalığı yapmak

 

Sizlere hemen bunlar hakkında kısaca bilgi verelim.

 

Youtuber olmak:

YouTube kanalı açarak hemen sizler de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Elbette bunun için belirli bir süre özgün bir video çekip yayınlamanız gerekiyor. Burada en önemli noktaların başında düzenli olarak video yayınlamak geliyor. Yani her gün en azından bir tane bile olsa video yayınlayın.

 

Online oyunlar:

Bu oyunları iyi takip etmek ve oyunları oynamak gerekiyor.  internetten para kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. İnternetten para kazanma ile ilgili daha detaylı konuya internetten para kazanma isimli kategori sayfamızı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Blogger olmak:

Bir blog sayfası açın ve bu blogger da bir konu hakkında yazı yazmaya başlayın. Emin olun ki 5-6 ay sonra sizler de iyi bir şekilde takip ettiğinizde sonuç alabileceksiniz.

 

E-kitap satmak:

Aslında iyi bir hayal dünyasına da sahipsiniz ve iyi bir kaleminiz var. Çok güzel ücretlerle kendi kitaplarınızı yayınlayabilirsiniz. İyi paralar kazanabilirsiniz.

 

Sesli kitap yazma:

Son zamanlarda çok revaçta olan seçeneklerden bir tanesidir. Sesli kitap konusunda bilinmesi gerekir ki e-kitap kadar tutmuyor. Bunu da bilmek gerekir.

 

Uygulama yazmak:

C# ve JAVA gibi bir dil öğrenerek sizler de uygulama yazabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

İstock fotoğraf satmak:

İyi bir fotoğrafçı gözünüz varsa ve elbette ki iyi bir de kameranız, bu durumda İstock üzerinden fotoğraflarınızı satışa koyabilir ve satıldıkça para kazanabilirsiniz.

 

Sanal asistanlık yapmak:

Artık günümüzde birçok kişi asistanlık yaparken sanal asistan tercih etmektedir. Böylece sizler de böyle asistanlık yaparak para kazanabilirsiniz.

 

Sanal ders hocalığı yapmak:

 

Çeşitli internet siteleri artık dersleri internet üzerinden vermektedir. Sizler de eğer iyi bir hocaysanız bu durumda sanal ders hocalığı yapabilirsiniz. Örneğin, yazılım, program veyahut da farklı konularda sizler de hemen işleme başlayabilirsiniz.  internetten para kazanma aslında bu kadar kolay ancak hususlara dikkat edilirse.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

16 yorum

 1. Bilgilendirici ve faydalı makale için teşekkürler bu tür iş imkanı arayanlara yararlı olabilir.

 2. Hangi iş olursa olsun internetten para kazanma yolları kolay değildir, sürekli aktif olarak üzerinde durulması gerekir

 3. internetten para kazanmak için en iyi platform bence zor olsa da google gerçekten youtube olsyn adsense olsun bunlar iyi

 4. Burada mesele o ek işleri verenlerle arayanları buluşturmak, sitenizde bunu da yapacak mısınız ileride?

 5. Günümüzde iş imkanları az zaten böyle haberlerden daha çok gelmesi lazım bazı insanlar fakir evleri olmayan bile var herkesin böyle haberlere ihtiyacı var.

 6. Burada en kolay para kazanma yöntemi bence müzik dinleyerek para kazanmadır baksanıza müzik dinliyorsunuz ve para kazanıyorsunuz çok basit.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?