İnstagramda Butik Açarak Para Kazanma | Ekişhaberleri

İnstagramda Butik Açarak Para Kazanma

 

Yaygınlaşan internet ile birlikte İnstagramda Butik Açarak Para Kazanma. Fikri ek iş ilanları listesinin baş köselerine taşınmıştır. Aynı zamanda yenilikçi iş fikirleri ile kendini gösteren bu sektör ile para kazanmak mümkün hale gelmiş ve instagram satıcılığı bir meslek olarak yerini almıştır. Dünya genelinde bir milyonlarca kullanıcısı olan bu sosyal medya aracını kullanmamak ebetteki değişime yüz çevirmek olacaktır. İnstagram satıcılığı özellikle bilgisayar ve interneti olup aynı zamanda bos zamanı olan kullanıcılar için evde ek iş imkânı sağlamıştır.

 

İnstagramda butik açarak nasıl para kazanılır?

instagramda butik acma
İnstagramda butik açmak iin ilk olarak bir instagram üyeliği edinmelisiniz

 

İnstagramda butik açmak iin ilk olarak bir instagram üyeliği edinmelisiniz. Sonrasında kullanıcıların dikkatini çekebilecek bir butik ismi seçin. Sonrasında satmak istediğiniz ürünün tarzını ve ne çeşitten olacağını belirlemeye özen gösterin. Bunların ardından ilk ürünleri satış listesine koyabilirsiniz. Satış konusunda tamamen özgürsünüz. İsterseniz kendi ürünlerinizi satın ya da başka yerden aldığınız ürünleri satış listesine koyun. Ürün listeleme işleminiz bittikten sonra sıra geldi takipçi sayınızı arttırmaya. Bunun için kendi ürün kategorinizdeki sizin gibi butikleri bulmalısınız. Bu ürün sahiplerin takip eden takipçilere takip isteği yollayarak sektöre sizin girdiğinizi iletmiş olursunuz. Kaliteli ürünler ve güvenilir bir satıcı imajı oluşturduktan sonra işlerinizin açılacağını göreceksiniz. Buradan sonrası tamamen sizlerin davranışlarına kalmıştır.

Neden Butik Açmak İçin İnstagram tercih edilmeli

 

Facebook gibi bir sosyal medya devi başta olmak üzere internet üzerinde butik satışı yapan birçok firma bulunmakladır. Hemen hemen her alanda bu türden butiklerle karşılaşabilirsiniz. Ancak bir online satış açısından bakacak olursak en çok öneme sahip olan nokta kuşkusuz ki görsellik olacaktır. Görsellik denilince akla ilk gelen sosyal medya aracı ise fotoğraf ve video paylaşım konusunda çok iyi bir yere sahip olan instagramdır. Bu sebeple bu platform satış yapmak isteyen kişilere çok iyi bir ortam sunmuş durumdadır. Sizlerde İnstagramda butik nasıl açılır diye merak içerisindeyseniz yazımızın devamını okuyarak bu merakınızı gidermiş olacaksınız. Yine ürünü olup bu ürünleri nasıl satacağını düşünen ve instagram ’da butik açıp satmak isteyenler sizlerde yazımızı dikkatle okumalısınız.

Elinizde kıyafet, takı, tasarım, ayakkabı gibi ürünler ya da pasta, kurabiye, nakış gibi işlerden dolayı ürünler bulunmaktaysa bu ürünleri instagram aracılığıyla kolaylıkla satabilirsiniz. Gelelim ana sorumuza Instagram’da butik nasıl açılır? İlk olarak yapılması gereken bir instagram hesabı edinmektir. Bunun için;

  • Kendinize instagram hesabı açmalısınız: Açtığınız hesabın ismi yani kullanıcı adı insanların aklında kalacak ve dikkat çekecek bir isim olmalıdır. Açıklama kısmına kendinizden ve firmanızdan bahseden kısa bir yazı yazın. Hangi illere ne şekilde kargo yapabileceğinizden, kargonun ücretlimi, ücretliyse ne kadar ücretli olacağı şeklinde tüketicinin kafasına takılabilecek tarzda sorulara yanıtlar arayın. Ayrıca ulaşılabilir olmaya özen gösterin. Müşteriler size dilediklerinde ulaşabilmeleri için iletişim bolumu oluşturun.
  • Ürün Fotoğraf Paylaşımı yapın: Hesap işleri tamamlandıktan sonra ürünlerinizi pazarlamaya başlayabilirsiniz. Ürünlerle ilgili güzel ve kaliteli resimler çekin. Sonrasında bu resimleri İnstagramda paylaşın. Rakiplerinizi tanımaya çalışın. Sizin gibi butik işleri yapan firmaların sayfalarını gezin. Kendinizi onlarla kıyaslayın. Eksiklerinizi gidermeyi amaçlayın.
  • Ürünlerle ilgili yeterince bilgi Yazın :Satmak istediğiniz ürünlerle ilgili müşterilerinizin anlayacağı ölçüde ve net bir dille yazılar yazın. Fotoğraflar kadar önemli bir konuda bu ürün açıklama kısmıdır. Ürünlerinizin fiyat, marka, renk gibi özelliklerini takipçileriniz ile mutlaka paylaşın.
  • Ödeme Şeklini müşterileriniz ile mutlaka Paylaşın: Ürünlerinizin fotoğraflarını koydunuz, açıklama kısımlarını tanımladınız peki sattığınız ürünlerin parasını nasıl alacaksınız. Her müşteri aldığı ürünün bedelini ödeyerek almak ister. Ürünü çok beğense bile ödemeyle ilgili şüpheye düşerse bir anda üründen vazgeçer. Eğer sizin insanlara karşı bir güven probleminiz yoksa eft veya havele işlemleriyle alışı verinizi tamamlayabilirsiniz. Karşılıklı güven ortamı hemen oluşamayacağından önceki yıllarda paypal sıklıkla tercih edilirdi. Ancak günümüzde paypal uygulaması ülkemizde olmadığından bu yöntem artık geçerliliğini yitirmiştir. Diğer ödeme seçeneği kapıda ödemedir. Sizler kapıda ödeme düşüncesine sıcak bakıyorsanız bunu açıklamanızda müşterilerinize mutlaka belirtmelisiniz.
  • Kargo ile Ürünün gönderimi aşaması: Ürün satışı yapmaya başladığınızda sıradaki aşama ürünün müşteriye ulaşmasıdır. Bunun için kendinize bir kargo seçmelisiniz. Ürünleri her zaman aynı kargoyla göndermek firmayla anlaşma yapabilmek adına sizin için bir avantaj olacaktır.

Ürün Sat
ışı İle İlgili Bilinmesi Gereken Hızlı Bilgiler

  • Ürünlerinizi sosyal medyada paylaşırken hashtag kullanmaya çalışın. Hata kendinize özel bir hashtag oluşturun.
  • Ürün paylaşım zamanını çok iyi belirleyin. Sizi takip eden kişilerin en çok olduğu zamanları tercih edin.
  • İnstagramda takiplilerinizi arttırmaya gayret edin. Çünkü bu sosyal alanda takipçileriniz kadar varsınız.
  • Paylaşımlarınızı kibar ve içtenlikle yapın. Kaba cümleler kurmamaya özen gösterin

 

 

Bir önceki yazımız olan Evde Nikâh Şekeri Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde nikah şekerinin nasıl hazırladığı ve nikah şekeri yaparak nasıl para kazanılabileceği hakkında bilgiler verilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.