İnstagram Tarihçesi | | yeni bir iş,internetten para kazanma

İnstagram Tarihçesi

 

Son zamanların favori uygulamalarından biri olarak kendisini gösteren İnstagram, her geçen gün büyüyerek genişleyen bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Öyle ki uygulamanın kurulduğu ilk haftada dahi 200 Bin kullanıcı oranının yakalanması bir hayli dikkat çeken yönlerden biri olmuştur. Uygulamanın kurulmasından yaklaşık olarak 1 ay sonrasında ise kullanıcı sayısının 1.75 milyona yükselmesi, 3 ay sonrasında 4 milyon kadar kullanıcıya ulaşılması bu uygulamayı da bir sosyal medya dalı haline getirmeye yetmiştir. Günümüze gelindiğinde ise çok büyük bir kitle tarafından kullanılan,sevilen hatta fenomen haline gelmiş bir ağ olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Elbette ki İnstagram tarihçesi sadece bu bilgilerle de sınırlı kalmamıştır. Öyle ki İnstagram ağının her geçen gün büyümesi Facebook gibi dünyaya hükmeden bir sosyal ağ sahibinin gözünden kaçmamıştır.

Kısa zamanda büyük bir kullanıcı kitlesi temin eden İnstagram’ın 50 bin dolardan 500 bin dolara kadar değerinin artmasıyla birlikte, Facebook uygulamayı satın alarak, kendi sosyal ağlarından biri haline getirmek istemiştir. Nitekim belirli bir ücret karşılığında İnstagram uygulaması el değiştirerek, Facebook’un olmayı başarmıştır. Bu değişimle birlikte ağın daha da büyüyerek, Facebook gibi dünyaya hükmedecek kadar büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olması durumu da kaçınılmaz hale gelmiştir. Öyle ki İnstagram ilk kurulduğunda sadece basit bir fotoğraf düzenleme uygulamasıydı. Fakat geliştirilerek bir fotoğraf paylaşım ağı haline getirilmiştir. İlerleyen zamana bağlı olarak ağa yeni özellikler kazandırılarak video paylaşma özelliği de eklenmiş, kısacası İnstagram artık Facebook gibi profesyonel ağlardan biri olarak karşımıza çıkmıştır.

İnstagram’ın her geçen gün büyümesine paralel olarak ise ağın popülaritesi hızla artmaya devam etmektedir. Günümüzde neredeyse bu ağı kullanmayan hiç kimse kalmamıştır. Bu da insan hayatına yeni kelimelerin girmesine vesile olmuştur. Mesela İnstagram fenomeni olmak adına insanların Google gibi büyük arama motorlarında en çok arattığı kelimelerden biri de İnstagram takipçi satın al kelimesi olmuştur. Öyle ki teknolojinin büyüyerek gelişmesi, takipçi satın alma durumunun olanaklı hale gelmesinde etkili olmuştur. Artık herkes belirli bir ücret karşılığında, istediği kadar takipçi elde edebilmektedir.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,