İnstagram Nedir? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

İnstagram Nedir?

 

İnstagram her geçen gün büyüyen bir uygulama olmakla birlikte, tarihçesi de bir hayli merak edilen konulardan biri olmuştur. Çünkü bu uygulama günümüzde neredeyse dünyanın büyük bir kısmı tarafından kullanılan bir fenomen haline gelmiştir. O halde gelin bu uygulamanın geçmişten günümüze kadar gelişimini detaylı bir şekilde inceleyelim. İnstagram ilk kez 2010 yılının Ekim ayında ortaya atılmış bir fikir olarak kendisini göstermiştir. Bu fikrin sahipleri ise Kevin Systrom ve Mike Krieger isimli iki gençtir. İlk defa IOS için geliştirilmiş bir uygulama olarak kullanıma sunulmuştur. Fakat uygulamanın sahip olduğu filtreler ve sosyal ağ özellikleri en kısa süre içerisinde insanlar arasında yaygınlaşmış ve de popüler bir fotoğraf paylaşım uygulaması haline gelmiştir. Şimdilerde ise İnstagram takipçi sayısını arttırmaya yönelik birbirinden farklı politikalar izlenmiştir.

İnstagram’ın her geçen gün popülerleşmesine bağlı olarak ise gelişimi de büyük bir hız kazanmıştır. Öyle ki günümüzde günde 40 milyona yakın fotoğraf paylaşımı yapılmakta ve saniyede ise 8600 beğeni yapılırken bir yandan da 1000 yorum atılmaktadır. Fakat elde edilen değerlerin gün geçtikçe attığını söylemek de son derece doğru bir tespit olacaktır. Peki İnstagram nedir ve nasıl kullanılır? İnstagram tam manasıyla ne demektir? İnstagram aslına bakıldığında son derece teknolojik bir sistemdir. Dijital dünyadan çok daha önce teknoloji dünyasında İnstant isimli anında fotoğraf çekme özelliği bulunan makineler icat edilmişti. Öyle ki İnstagram isimli uygulamanın ismi de bu makineden esinlenerek konulmuştur diyebiliriz. Şimdilerde ise İnstagram takipçi satın al seçeneklerinden faydalanılmaktadır.

İnstagram takipçi sayısının hem doğal hem de maddi imkanlar kullanılarak artırılması mümkündür. Doğal yöntemlerle takipçi sayısını arttırmak için öncelikle özgün fotoğraflar paylaşılması gerekmektedir. Özgün olan her şey insanların ilgisini çeker. Bu nedenle de paylaşılan her türlü özgün fotoğrafın yeni bir takipçi elde edilmesi anlamına gelmesi de kaçınılmaz olacaktır. Fotoğraf paylaşmak kadar fotoğrafların beğeni sayısının artması da önemli bir konudur. Bir fotoğraf ne kadar fazla beğeni alırsa o kadar fazla haberler kısmında görünecektir. Bir başka yöntemle de İnstagram beğeni satın al seçeneklerinden faydalanılması da mümkündür.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,