İngiltere'de Hizmet Sektörü | | yeni bir iş,internetten para kazanma

İngiltere’de Hizmet Sektörü

 

 

Hizmet, alımı satımı mümkün olan fakat maddi niteliği olmayan soyut bir iktisadi faaliyettir. Hizmet sektörü, maddi olmayan mal mülk sunan çeşitli eğlence, perakende, sigorta, turizm ve bankacılık işletmelerinden oluşur. Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa’da da hizmet sektöründe gelişmeler sağlanmıştır. Örneğin, gelişmiş bir ülke olan İngiltere’de, hizmet sektörü ekonominin en önemli parçasıdır. Buna örnek olarak İngiltere’nin ekonomisine baskın bir şekilde yön veren hizmet sektörü, 2016 yılında gayri safi yurt içi hasılaya yaklaşık olarak yüzde 80,2 oranında katkı sağlamıştır.

 

 İngiltere’ de Başlıca Hizmet Sektörleri

 

Finansal Hizmetler

Perakende sektörü

Bilgisayar hizmetleri

Otel ve turizm hizmetleri

Restoran ve kafeler

Ulaşım – demiryolu, otobüs, hava, deniz taşımacılığı

Haberleşme

Banka hizmetleri

Sigorta hizmetleri

Emeklilik hizmetleri

Yiyecek ve içecek hizmetleri

Posta Hizmetleri

 

 Finansal Hizmetler

 

2010 yılının ortalarında yayınlanan birçok araştırmaya ve rapora göre, İngiltere’nin finans şirketleri her yıl milyarlarca sterlini, uyuşturucu ticareti ve yolsuzluk gibi kanun dışı işlerde para transferi yapmak için kullanıyor. Bu da ülkeyi küresel yasadışı finans merkezi haline getiriyor. 2015’in Mart ayında yayınlanan Deutsche Bank’ın bir araştırmasına göre Birleşik Krallık’a bir ay için yaklaşık bir milyar sterlin sermaye girişi yapıldı ama bu resmi istatistiklerce tescil edilmedi. Büyük bir ihtimalle bu sermayenin yüzde 40’ına yakın Rusya’dan alındığını ortaya çıkardılar ki bu da İngiltere’deki finans kurumlarının gerçek dışı rapor verdiklerini, vergi kaçırdıklarını ve İngiltere’nin “suç cenneti” olarak itibar kazandığını gösteriyor.

 

 Otel Ve Turizm Hizmetleri

 

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi, Seyahat ve Turizm’in İngiltere’nin gayri safi yurt içi hasılasına yüzde 2,9 oranında katkı sağladığını belirtti. Ayrıca Konsey, turistler tarafından desteklenen restoran ve eğlence faaliyetlerinin yanı sıra, öncelikli olarak otel, seyahat acentaları, havayolları ve diğer yolcu ulaşım hizmetleri gibi endüstrilerin oluşturduğu ekonomik faaliyetin bu artışı sağladığını belirtti. Bununla birlikte 2027 yılına kadar bu hizmetlerin hasılaya yüzde 10,9 katkı sağlayacağı öngörülüyor.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,