Hizmet Sektörü İş İlanları | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Hizmet Sektörü İş İlanları

 

 

Ülkemizde iş kolları Sanayi, Hizmet, Tarım olarak üç bölümden oluşmaktadır. Gelişmiş ülkelerin sanayi ile hizmet sektörü yüzdesel olarak yüksekte olup tarım yüzdesi düşüktür. Hizmet iş kolu gelişmiş bir ülke olmanın en önemli sektörlerinden biridir. Bu sektördeki iş ilanlarına baktığımızda karşımıza öğretmen, banka memuru, temizlik görevlisi, kabin memuru, pilot, hostes, polis, asker, mimar, mühendis, doktor, veteriner gibi birçok mesleği sayabiliriz. Bu sektördeki iş ilanlarına baktığımızda kalifiye eleman dediğimiz bir meslek karşımıza çıkıyor. Nitelikli iş gücü olacak şekilde yetişmemiz ve çevremize faydalı olmamız gerekiyor. Bu sektörde çalışmak istiyorum diyenler yeterli bilgi birikim tecrübe sahibi olmak zorundadır. Ülkemizde en çok aranan iş sektörü olarak karşımıza çıkan bu sektörde kendimizi yenilemek ve geliştirmek zorundayız.

 

 İş Bulma Süreci

 

Bu alanda çalışmak o işin gerçekten yapma yeterliliğine sahip olmaktan geçiyor. Ayrıca iş ilanları web sayfalarını takip etmekten geçiyor. Hem ruhen hem bedenen bu işe kendini vermelidir. Teorik bilgiyi okullarda aldıktan sonra yeterli stajyerliğini yapıp mesleğe hazır olan bir elemanımız artık mesleğine başlayacak yeterliğe ulaşmıştır. Mesleğini icra etmeye başladıktan sonra hem kendine hem ülkesine hizmet etme şansı bulacaktır. Bu alanda çalışmak isteyen bireylerin kendini kanıtlamış üniversitelerde eğitimini aldıktan sonra kendini geliştireceğine inandığı bir şirkete öz geçmişi ile başvuru yapıp kabul edildiği takdirde işine başlayacaktır.

 

 Devlet Kadrosunda Hizmet Sektörü

 

Devlet kadrosuna girip çalışmak istiyorum diyenler için bu iş sektörü biraz daha aşamalı engellerden oluşmaktadır. Bu engeller yazılı sınav, uygulamalı sınav ve sözlü mülakat gibi aşamalardan oluşmaktadır. Kendisini bu aşamalara hazır gören birey başarılı olduğu takdirde mesleğini icra etmeye başlayacaktır. Devletin kadrosunda yer alan kişi yaptığı işi daha dikkatli ve vicdani yapmalı. Halka hizmet verdiğini unutmamalıdır.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,