Hangi Sektör Günümüzde Daha Çok Gelişmiştir? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Hangi Sektör Günümüzde Daha Çok Gelişmiştir?

 

 

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte evlerimizden arabalarımıza, hatta ceplerimize kadar girmiş olan bilişim sektörü son yıllarda en çok gelişim gösteren teknoloji dalı olarak dikkat çekiyor. Kişisel bilgisayar, akıllı telefon, tablet, diz üstü bilgisayar, interaktif televizyonlar, araç takip sistemleri, akıllı evler, liste uzadıkça uzar. Elektronik devriminden sonra hızla gelişen teknoloji son yıllarda hangi sektör günümüzde daha çok gelişmiştir? Sorusunun yanıtı oluyor.

 

 Hangi Ülkeler Bilişim Sektörü Lideridir?

 

Sektör son yıllarda rekabete Çin’in de dâhil olmasıyla, Kore, Japonya, ABD, Taiwan gibi ülkelerin zirvede oldukları bilişim sektörünün iyice hareketlenmesini sağlamıştır. Avrupa ülkeleri bu konuda son dönemlerde duraksayan bir dönem içinde olduğundan, özellikle Almanya’dan beklenen yeni buluşlar ve yeni teknolojilerin gelmemesi şaşırtıcı olarak nitelendiriliyor.

 

Bu ülkelere bir de teknoloji üretmek dışında beyin gücü sağlayan Hindistan gibi az gelişmiş ülkelerin mühendisleri sektöre büyük katkı sağlamaktadır. Ülkemizin de içinde bulunduğu gurup ise sektör ürünlerinin sadece tüketici kısmında yer almaktadır. ABD ce Güney Kore’nin özellikle akıllı telefon sektöründe iki büyük markayla büyük bir rekabet halinde oldukları gözlemleniyor. O kadar ki Avrupa kökenli Nokia gibi bir devin bile sektörde eriyip gitmesine neden olan İphone – Samsung rekabeti bilişim sektörünün iki büyük devi olmaktadır.

 

 Bilişim Sektörünün Hayatımızdaki Yeri Nedir?

 

Günümüzde hemen hemen her bireyin sahip olduğu akıllı telefonlar sektörde en çok kullanılan ve talep gören teknoloji ürünleri olmaktadır. Hepimizin hayatında önemli yer kaplayan akıllı telefonlara kurulabilen yüzlerce uygulamayla, sosyalleşmeden sağlık sektörüne, iletişimden bankacılık işlemlerine kadar çok geniş bir yelpazede hizmet almak mümkün oluyor.

 

Akıllı telefonlarla birlikte kapasiteleri ve hızları artan bilgisayarlar da sektörde en çok tercih edilen ürünler olmaktadır. İnternet teknolojisindeki gelişmeye paralel olarak talebi artan bilgisayarlar hız bakımından sahiplerini tatmin edici hale gelmişlerdir.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,