Halı Yıkama Hizmeti Nasıl Verilir? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Halı Yıkama Hizmeti Nasıl Verilir?

 

 

Halı Yıkama

 

Halılar, evlerimizde çoğunlukla bulunan ve kullandığımız eşyalardan bir tanesi olmaktadır. Türk toplumunun geleneksel ürünlerinden birisi olması sebebiyle de halı ev dekorasyon ürünlerindendir.

 

Eskiden sokaklarda, çeşmelerde ve buna benzer muhtelif yerlerde makineye ihtiyaç duyulmadan insanlar kendi elleriyle yıkamaktaydılar. Ancak günümüz şartlarında gelişen teknolojiyle birlikte artık bu şekil varlığını yitirmeye başlamıştır. Yani insan gücü yerini makinelere bırakmıştır. Durum böyle olunca halı yıkamadaki süre kısalmış ve kısa zamanda daha fazla ürünün yıkanması sonucu doğmaktadır. Halı yıkama fabrikaları sayesinde profesyonel olarak hizmet verilmeye başlanmaktadır.

 

 Halı Yıkama Hizmeti Nasıl Yapılır

 

Halı yıkama tecrübe, ustalık ve beceri gerektiren bir hizmettir. Halı yıkama, özel makineler sayesinde yapılmaktadır. Fakat bu makinelerinde temizliği özenle yapılmalıdır.

 

İlk önce halılar üzerinde bu makineler sayesinde vakumlama yöntemi sayesinde toz alma işlemi yapılmaktadır. Daha eski zamanlarda tokatlama ve dövme yöntemi kullanılmaktaydı. Fakat bu son zamanlarda önemimi yitirmektedir. Toz alma işleminden sonra halılar yıkama alanına serilerek ıslatılır ve üzerlerine özel şampuanlar dökülmektedir. Daha sonra fırça makinesi halılar üzerinde gezdirilerek oval dönüşü sayesinde halı yıkama işlemine başlanmış olmaktadır. Manuel olarak kullanılan bu fırçalama makinesi halının derinindeki kirlere de kolayca ulaşabilmektedir. Böylece lekelere lokal müdahale imkanı bulunmaktadır.

 

Fırçalama işleminden sonra halılarda iyice kabaran kirler gelberi ile sürekli ileriye doğru sürüklenmekle gelberi çekme işlemi gerçekleştirilmektedir. Çok yüksek devirli halı sıkma makineleri aracılığıyla sıkma işlemi yapılmaktadır. Halı sıkma makinesinden alınan halılar belirli aralıklarla demirlere asılmaktadır. Halı kurutma için gerekli özel kurutma odaları ve buhar odaları bulunmaktadır. Yıkandıktan sonra iyice kuruyan halılar kontrol edilmektedir. Halıların üzerinde herhangi kıl, toz, pislik olmamasına dikkat edilir. En sonunda ambalajlama işlemi yapılarak halı yıkama evresi sonlanmaktadır.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara, Ev böcek ilaçlama