Geleceğin Meslekleri | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Geleceğin Meslekleri


 

Geleceğin meslekleri denildiğinde günümüzde birçok farklı seçenek aslında ön plana çıkmaya başlamıştır. Geçmiş yıllarda çok önde olan ve herkesin okumak istediği üniversite bölümleri haricinde günümüzde artık bilgisayara dayalı işletim sistemleri yazılım ve bilgisayar mühendisliği gibi bölümler daha ağırlık vermeye başlamıştır. Aynı zamanda endüstri mühendisliği gibi veya enerji mühendisliği gibi geleceğin sırrını elinde tutan meslekler daha fazla tercih edilmeye ve özellikle de bu mesleklerin dediğin ederek daha rahat iş kapılarının bulunmasına yol açılmaya çalışılmaktadır. Günümüzde hiç kuşku yok ki özellikle bilgisayar ve programlama sistemleri çok ön planda bulunmaktadır. Bu yüzden de çalışmalar ve tercihler ağırlıklı olarak bu yöne doğru kaymış bulunmaktadır. Sizler de tercihlerinizi buna göre gerçekleştirebilir ve daha rahat hareket edebilirsiniz. Özellikle iş bulma konusunda daha rahat bir şekilde hareket etme şansına sahip olabilirsiniz.

Geleceğin Meslekleri Nelerdir?

Geleceğin meslekleri denildiği zaman öncelikli olarak akıllara hiç kuşku yok ki yazılımcılık gelmektedir. Yazılım bilgisayar mühendisliği gibi dallar günümüzde çok popüler olmasını yanı sıra aynı zamanda ilerleyen zamanlarda da daha da ön plana çıkacağı çok net bir şekilde ortadadır. Günümüzde artık birçok ülke tamamen robotik sistemler ile üretimler yapmaya başlamakta hatta insanın %50 oranında azalmış olduğu birçok üretim bandı da gözümüze çarpmaktadır. Günümüzde artık bankacılık işlemlerini dahi mobil cihazlardan yaparken aynı zamanda bankaya gittiğinizde de ATM denilen yine robotik malzemeler kullanılmaktadır. Kısacası elbette ki bilgisayar ve buna bağlı türevler çok fazla ön plana çıkmaktadır.

Geleceğin Meslekleri Nasıl Seçilir?

Aslında geleceğin meslekleri derken burada bir öngörü durumu da söz konusudur. Yani sadece bu kapsamda değerlendirmek, bilgisayar veya endüstriyel anlamda değerlendirmek aslında yanlış olacaktır. Bu anlamda sizler de kendinize göre değerlendirmelerinizi yaparak daha farklı bir yol tercih edebilir ve meslek seçimi yaparken özellikle geleceğe dönük farklı bir tercih yapma yoluna gidebilirsiniz. Buna bağlı olarak uzay yolculukları son zamanlarda çok fazla konuş olduğu için bu tarzda yolculuklar göz önünde bulundurulabilir. Ayrıca internet üzerinden yapılan youtuberlık veyahutta yine geleceğin parlak mesleklerinden biri olarak değerlendirilebilecek çeşitli bilişim sistemleri üzerine meslekler elbetteki ön plana çıkmakta ve tercih edilmektedir.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,