Fotoğraf çekerek nasil para kazanilir? | Ekişhaberleri

Fotoğraf çekerek nasil para kazanilir?

İnsanlar içerisinde en mutlu olanları genellikle sevdiği işi yapanlardır. Fotoğraf çekme konusunda kendinize güveniyor ve bu işi seviyorsanız “Fotoğraf çekerek para kazanma” ek işi ile kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Anlatacağımız ek iş yöntemi ek iş ilanları içerisinde en çok arananlar arasındadır. Fotoğraf çekerek para kazanma yöntemi son zamanların en popüler işlerinden biri haline gelmiştir. Bu yöntemin popüler olmasında zaman içerisinde artan sosyal medya etkisi kendini göstermektedir.

 Fotoğraf çekerek Nasıl Para Kazanılır?

fotoğraf çekerek para kazanmak 2
Fotoğraf çekerek para kazanma yöntemi son zamanların en popüler işlerinden biri haline gelmiştir.

İlk olarak akla gelen iş alanlarından bir tanesi düğün fotoğrafçılığıdır. Sonrasında ise doğum fotoğrafçılığı bu alanı takip etmektedir. Makalemizin ilerleyen bölümlerinde bu iki kavramıda detaylıca açıklayacağız. Bireysel olarak fotoğraf çekme konusunda belli bir hevesiniz varsa bunu paraya dönüştürmeyi düşünmelisiniz. Gün içerisinde doğa üzerinde çektiğiniz birbirinden güzel ve kaliteli fotoğrafları dilerseniz satışa çıkarabilirsiniz. Yapılan bu satış işlemi stok fotoğrafçılık olarak adlandırılır. Bu şekilde fotoğraflarınızı yükleyerek para kazanabileceğiniz pek çok site yer almaktadır. İnternet üzerinde yayınlanan he türlü makale bir adet fotoğrafla birlikte desteklenmekte ve yayınlanmaktadır. Bu sebeple kaliteli fotoğraflarınızı uygun fiyata bu türden makale sahibi sitelere satabilirsiniz.

 Fotoğraf çekerek ne kadar para kazanabilirim?

Yapacağınız çalışma ve harcayacağınız emeğe göre fotoğraf çekerek para kazanma ücreti değişecektir. Bu değişikliğe içinde bulunduğunuz sektörde katkı sağlayacaktır. Örnek olarak düğün fotoğrafçısıysanız ve düğün sezonu bir doneme girdiğinizde kazancınız 2-3bin TL altında olmayacaktır. Doğum fotoğrafçılığında ise bu miktar 500tl civarında olacaktır. Stok fotoğrafçılık yaparak kendi çekimlerinizi yayınlayıp satma yoluyla ise kazanacağınız miktar tamamen sizin kabiliyetinize kalmıştır.

 Düğün Fotoğrafçısı olarak Para kazanmak

Yukarıda bahsettiğimiz gibi düğün fotoğrafçısı olarak düğün sezonunda çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Fotoğrafçılık içerisinde bu alan en karlı girişimlerden biridir. Maliyet açısından pek bir götürüsü yoktur. Ayrıca geniş bir çevreye sahipseniz bu sektörde kısa zamanda yet edineceğinizi söyleyebiliriz. Eğer bir düğün fotoğrafçısı olacaksanız sizlere birtakım tavsiyelerimiz olacaktır.

Ücretsiz iş yapmayın: Yaptığınız iş kimin için olursa olsun kesinlikle emeğinizi bedavaya satmayınız. Evlenen kişi sizin yakın bir arkadasınız dahi olsa altına gireceğiniz bir sürü sorumluk olacağından bu yükü ücretsiz olarak kaldırmaya çalışmayın. Bu işten para kazanmayı ve ek gelir elde etmeyi zaten çevreniz sayesinde alacağınızdan dolayı çevrenize karsı ücretsiz çalışmanız sizi maddi yönden yıpratacaktır.

Danışabileceğiniz birileri olsun: Her ne kadar elinizden gelenin en iyisini yapmak gibi bir hedefiniz o

lsa da daha öncesinde düğün fotoğrafçılığı yapmadıysanız bir takım eksiklerinizin olması doğaldır. Alanda uzmanlaşmak birçok iş yapmaktan geçer bu sebeple yeterince bilgi sahibi olana kadar bu sektörde çalışmış biriyle fikir alışverişinde bulunmanız sizin faydanızadır.

Malzemelerinizi kiralayın: Çalıştığınız alanda başlangıç aşamasında düğünlerde olması gereken veya sizi farklı kılacak bir takım malzemeleriniz olmayabilir. Bunlar maddi bir yük getireceğinden ilk başlarda bu ürünleri kiralayabilirsiniz.

 Doğum Fotoğrafçısı olarak Para kazanma

Fotoğraf çekerek para kazanmak isteyenler kişiler için başka bir alan da Doğum fotoğrafçılığı yapmaktır. Doğum fotoğrafçılığı yeni bir alandır ve popülaritesi giderek artmaktadır. Bu sebeple başlangıç aşamasında bu işi yapanlardan olursanız iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Komposto Yaparak Par
a Kazanmak
başlıklı makalemizde evde komposto yaparak nasıl ek gelir elde edilebileceği, hangi alanlarda buürünlerin satılabileceği hakkında bilgiler verilmektedir.

 

 

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Fotoğraf çekerek nasil para kazanilir?” için 2 yorum

  1. Fotograf cekmek benim en buyuk hobim. Simdiye kadar hep kendim icin cekim yapardim bundan para kazanabilecegimi ofrenmek beni motive etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.