Firewall Çözümleri Nedir ve Nasıl Yapılır? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Firewall Çözümleri Nedir ve Nasıl Yapılır?

 

İnternet ve internet teknolojileri günümüzün olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Öyle ki neredeyse her insan gerek bilgi edinmek gerekse edindikleri bilgileri tazelemek ve yeni deneyimler elde etmek adına bu tür mecraları oldukça aktif bir şekilde kullanmaktadır. Fakat internet kullanımı her daim güvenli olmayabilir. Bu nedenle de çeşitli güvenlik önlemlerinden faydalanmak ve bu önemleri almak için alanında deneyimli bir çözümleyici uzmanına başvurmak en büyük gereksinimlerden biri haline gelmiştir. Peki son zamanlarda adını sıkça duymuş olduğumuz firewall güvenlik duvarı nedir? Oldukça geniş bir ağa hitap eden hotspot çözümleri için nereden ve nasıl bir hizmet alınması gerekiyor? Log server çözümleri nedir ve nasıl yapılır?

Günümüzde bilindiği gibi hem bilgisayarlardan hem tabletlerden hem de akıllı telefonlardan internete erişim sağlayan kişilerin sayısı oldukça artmıştır. Bu kullanım oranına paralel olarak kötü yazılımlarında her geçen gün yaygınlaşıyor olması, her internet kullanıcısının büyük bir risk altında olduğunun önemli bir göstergesi olacaktır. Bu nedenle de internet kullanmadan önce ciddi bir güvenlik duvarının oluşturulması olması gerekmektedir. Ancak her daim güvenlik duvarlarının tam teşekküllü hizmet vermesi mümkün olamamaktadır. Tam da bu noktada firewall çözümleri konusunda mutlaka verimli bir hizmet alınmasının gerekliliği ortaya çıkacaktır. Firewall çözümlemelerinin de öyle her yerde yapılması ne yazık ki doğru değildir. Çünkü olası bir güvenlik açığı kişilerin internet kullanımını sekteye uğratabilir ya da bu sekte sonrasında ciddi bir güvenlik sorunu ile karşı karşıya gelinebilir.

İnternet üzerinde güvenlik sağlamanın bir diğer yöntemi de şüphesiz ki log server çözümleri hizmeti almaktır. Ancak bu hizmet daha genel olarak network kullanıcıları ya da internet kullanıcıları ve internet sayfa sahiplerinin tamamını kapsayan bir hizmettir. Yani internet veri raporlaması, internet güvenlik kontrolü ve de internet üzerindeki verilerin yedeklerinin alınması için log server çözümleri alanında hizmet almak oldukça gerekli olacaktır. Bu alanlarda hizmet veren bir çok internet sayfası söz konusudur. Hizmet almak isteyenlerin detaylı bir araştırma yaparak, güvenlik konusunda önlem almaları mümkün olacaktır.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,