Evde Yemek Yaparak Nasıl Para Kazanılır? | Ekişhaberleri

Evde Yemek Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Hemen hemen her ev hanımı evde oturduğu boş zamanlarını değerlendirerek aile bütçesine katkı sağlamak ister. Bu şekilde ek iş imkanlarından birisi evde yemek yaparak para kazanmaktır. Bu işler aslında yemek yapmaktan hoşlanan ev hanımları için son derece kolay bir hal almaktadır. İşin bu kısmında ev hanımlarının karşısına çıkan ilk engel pişirilen yemeklerin satılabilmesi için bir Pazar bulunmasıdır. Seçilen bu ek işi belirli bir düzenle yapabilmek için ilk olarak bir plan ve program yapmak gereklidir. Bununla beraber sunuda hatırlatmak gerekir ki yapılan ev yemekleri satış aşamasına geçildiğinde gıda denetimine tabi olacaktır.

Evde Yemek Yaparak Nasil Ne kadar Para Kazanilir?

Evde yemek yaparak para kazanmak belkide birçok ev hanımının hayali. Bu sayede ek gelir elde etmek mümkün. Bu ek gelirin ne kadar olacağını net olarak söylemek madamecole pek mümkün değil. Miktarı arttıran ya da azaltan sizlerin yapacağı ev yemeği miktarı ve bu yemeklerin kapasitesidir. Ayrıca ev yemekleri sektöründe hangi yemekleri yapacağınız da bu konuda bir önem arz etmekte. Ortalama olarak günümüz şartlarında 700-900tl civarı kazanabileceğiniz bu ek iş fırsatı ile ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

Evde yemek yaparak Nasil Kazanabilirim?

İlk olarak yapılması gereken ne türden yemekler yapacağınıza ve bu yemekleri nasıl satacağınıza karar vermektir. Dilerseniz evlere servis seçeneğini düşünebilir ya da unlu mamuller üzerine yoğunlaşarak bu alanda uzmanlaşabilirsiniz. Unlu mamuller ile düğünlerde yiyecek içecek alanında hizmet edebilir ya da cafe ve dükkan gibi işletmelere satışlar yapabilirsiniz.

evde yemek yaparak para kazanma
Evde yemek yaparak para kazanmak belkide birçok ev hanımının h
ayalidir.

Ne türden yemekler yapacağınıza karar verdikten sonra kendi işletmenizin özelliğini destekleyici bir iş planı tasarlayın. Ürünleriniz arasından neyi satmak istediğinizi ve kimlere satmak istediğinizi kafanızda şekillendirin. Ev yemekleri için İhtiyaç duyacağınız malzemelerin ve ekipmanların listesini hazırlayın. Kendinize bir bütçe belirleyin. Bu bütçesi çerisine kendi reklam ve pazarlama masraflarını da ekleyin. Planlarınızı kısa süreli değil, sonraki dönemlerde yapacağınız harcamaları düşünerek gerçekleştirin.

İşletmenizi kurma aşamanıza geldiyseniz artık sırada resmi işlemlere geçmek kalmıştır. Evde yemek yapmak için ruhsat ve izinlere ihtiyacınız olacak. Gerekli başvurular ve izin sonrası artık ticari işletmenizi açabilirsiniz.

Her şey hazır olduğunda yemek yapmak için ekipmanlarınızı ve malzemeleriniz satın almalısınız. Bu malzeme ve ekipmanlar sizlerin ne türden yemek yapmak istemesiyle alakalı olarak değişecektir.  Ancak nasıl bir yol çizerseniz çizin kaseler, kaşıklar, çatallar, ölçme aletleri, pişirme tabakları vb. almanız gerekecektir. Ürünlerinizi aracı dükkanlar vasıtasıyla pazarlamayı düşünüyorsanız bu durumda yiyeceklerinizin bozulma sorunu ortaya çıkacaktır. Bu bozulmayı engelleyebilmek için paketleme malzemelerine ihtiyacınız olacaktır. Düşüncenizde catering işi yapmak varsa kendinize güzel servis tepsileri, kaseler vede diğer ihtiyacınız olan malzemeleri alın. Böylece ürünlerinizi pazarlamada daha güzel bir imaj oluşturmuş olursunuz.

Her işte olduğu gibi evde yemek yapma işinde de reklam yapmak önemlidir. Bunun için ürünlerinizin pazarlamasını en iyi şekilde yapmalısınız. Ürünleriniz için bir portfolyo hazırlayın ve fotoğraflayarak bu portfolyoda yayınlayın. Çeşitli broşürler yayınlayın. Müşterilerinizin devam lı olarak sizi tercih edebilmesi için işletmenize alışmaları gereklidir. Bunun için ara sıra çeşitli kampanyalar yaparak kendinizi sevdirebilirsiniz.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Evde Yemek Yaparak Nasıl Para Kazanılır?” için bir yorum

  1. Ev yemeklerini cok guzel yapabilirim. Ancak bu gune kadar bunlari satarak para kazanmayi dusunmemistim. Artik neler yapabilecegimi hesap edip bu ise adim atmaliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.