• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Makale Yazarlığı İle Ayda 1000TL Para Kazanın

Makale Yazarlığı İle Ayda 1000TL Para Kazanın

Makale Yazarlığı Yaparak Para kazanmakİçerik1 Makale Yazarlığı Yaparak Para kazanmak1.1 Evde yazı yazarak nasıl para kazanılır?1.2 Makale yazarlığı yaparak kendinizi geliştirin1.3 Neden Makale Yazarlarına İhtiyaç Duyulur?1.3.1 Makale Yazarlığı İle Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?1.4 Makale Yazarlığını Kimler Yapabilir?2 Kaliteli Bir Makale Nasıl yazılır?2.0.0.1 » Özgünlük: 2.0.0.2 » Seo Uyumluluğu:2.0.0.3 »Dil Bilgisi:2.0.0.4 »Yaratıcılık: Sizlerde evde boş vakitlerinizde ne […]

Makale Yazarlığı Yaparak Para kazanmak

Sizlerde evde boş vakitlerinizde ne yapacağınızı düşünen ancak bir türlü bir fikir bulamayanlardansanız, Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak makalemiz tam sizlere göre. Bu fikrimiz özellikle bilgisayar başında vakit geçirenlerin çok hoşuna gidecektir. Kelimelerle aranız iyiyse ve bilgisayar başında yazmaktan hoşlanıyorsanız yazı ya da internette kullanılan diliyle makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bir işi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde aktaracağız. Makale yazarlığı dışında başka ek iş fikirlerine ihtiyacınız varsa En Çok Kazandıran Ek İşler Nelerdir? makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Bu sayede çok daha zengin ek iş fikirilerine ulaşabilirsiniz.

Evde yazı yazarak nasıl para kazanılır?

 • İnternet siteleri için yazılar hazırlayabilirsiniz. Bunun için internet üzerinde faaliyet gösteren özellikle “nasıl yapılır” alanında çalışan sitelerle irtibat kurarak başlayabilirsiniz. Bu türden siteler görüşleriniz ve yazılarınız için sizlere ödeme yapar. Her ne kadar para kazanmak adına zor bir süreç gibi görünse de isminizi duyurduğunuzda müşterilerinizin zamanla çoğaldığını kendiniz göreceksiniz.
 • Makale yazmaya karar verdiyseniz artık sırada ne türden makale yazmaya başlamak var. Bunun için sizlere tavsiyemiz genel içerikli makaleler yazmanızdır. Genel içerikli makaleler için sizlere ödeme yapacak birçok web site sahibi bulabilirsiniz. Makale konusunda içerik konusunu firma sahipleri size bırakabileceği gibi kendileri belirleyebilir. İnternet üzerinde yayın yapan her sitenin kendisine göre farklı kuralları vardır. Bu sebeple her siteyi birebiriyle bir tutmalısınız. Çalıştığınız her farklı siteyi özelliklerine göre incelemeli ve önceden araştırmalısınız. Makale ücreti konusuna değinecek olursak piyasada yazardan yazara değişen bir ücret söz konusu. Ancak genel itibariyle taban fiyat 100 kelimesi 1tl olarak ücretlendirilmiştir. Siteler üzerinden makale yazarı aranıyor ilanların takip ederek bu ve benzer fiyatlandırmadan kendinize yazı yazacak bir site bulabilirsiniz. Dilerseniz bu yazımızın altına makale yazarı olduğunuza dair ön bir cv şeklinde yorum yapabilirsiniz.
 • Yazılarınızı forumlara gönderin. Ancak bu yöntem sizi zengin etmeyecektir. Ortalama olarak iyi bir çalışmayla 20tl civarı kazabilirsiniz. Ayrıca google üzerinden post işleri şeklinde arama yaparak iş fırsatlarını yakalamanız mümkün.
 • Sosyal medya üzerinde her zaman bulunmak isteyen kişiler vardır. Böyle kişilerden olup pek fazla zamanı olmayan müşterileriniz olabilir. Bu tür kişiler parayla kendilerine yazarlar tutarlar. Facebook gibi bir sosyal ağda hatırı sayılır şekilde takipçisi olan bir gruba yönetici olarak iyi bir para kazanabilirsiniz.
 • Blog yapabilirsiniz. İnternet üzerine merak saran birçok kişinin genel olarak yaptığı seylerin başında bir blog kurmak gelmekte. Blog kurarak para kazanmanın bir kac yolu vardır. Bu yollar;
 • Bloğunuza adsense reklamları eklemek
 • Adsense dışında yerel içerikli reklamları kullanmak
 • Ya da internet üzerinde faaliyet gösteren farklı reklam araçlarına yönelmek

Bu şekilde bir blog kurarak ya da internet üzerinden makale yazarlığı yaparak aylık olarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Ancak bu iş bir emek ve sabır işidir. Bu sayede makale yazarlığı sayesinde aylık 1000tl civarı bir para kazanmayla iş sektörüne başlayabilirsiniz.

Makale yazarlığı yaparak kendinizi geliştirin

makale yazarak para kazanma 2
Evde makale para kazanabilirsiniz.

gibi makale yazıları, hiçbir vasıf gerektirmeyen ve yapılması gayet kolay olan makale yazarlığı sayesinde evinizin rahatlığında makale yazarak para kazanabilirsiniz. Başlangıçta bu konuda acemiliğinizden dolayı zorlanabilirsiniz ancak tecrübeniz arttıkça işlerin ne kadar kolay yürüdüğünü göreceksiniz.

Neden Makale Yazarlarına İhtiyaç Duyulur?

Makale yazarlığı yapan kişiler özgün yazılar yazabilen kişilerdir. Site sahipleri başka bir sitede bulunan herhangi bir içeriği kopyalayarak kendi sitelerinde yayınlama yapabilirler. Ancak böyle durumlarda arama motorları bu durumu fark eder ve o sitenin performansı düşük olur. Çünkü yazılan bu yazı başka bir siteden alıntı ve kopyadır. Dolayısıyla arama motorları kullanıcıyı kopyalama yapan siteye yönlendirmez. Tüm bu nedenlerden dolayı site sahipleri kendi sayfalarında yayınlanacak yazıların özgün yani hiçbir yerde olmayan türden olmasını isterler.

İnternet üzerinde var olan özgün bir bilgi sıkıntısı bulunmaktadır. Birçok yazı birbiriyle hemen hemen aynı olduğundan dolayı özgün bilgi sıkıntısı baş göstermektedir. Yaşanan bu gelişmeler makale yazarlığı sektörünün doğmasına ve giderek daha büyük bir öneme sahip olmasına neden olmuştur.

 

Makale Yazarlığı İle Ne Kadar
Para Kazanabilirsiniz?

 

Yukarıdaki metinimizde bahsettiğimiz gibi makale ücretlendirme taban fiyatı 100 kelime 1tl dir. Ancak siz karşılıklı anlaşma ile bu fiyatı arttırabilir ya da işi kapmak için düşürebilirsiniz. Şahıs olarak birçok kişi alt limit uygulamasına gitmekte ve en düşük 100 kelime 1 tl üzerinden çalışmaktadır. Bu yönteme göre makale yazarlığı ile,

100 kelime: 1 TL,

200 kelime: 2 TL,

250 kelime: 2,5 TL,

300 kelime: 3 TL,

350 kelime: 3,5 TL,

400 kelime: 4 TL,

500 kelime: 5 TL

Kazanabilirsiniz.

 

Makale Yazarlığını Kimler Yapabilir?

Bu işi yapabilmeniz için boş zamanınızın olması ve evinizde bir bilgisayar olması gerekmektedir. Bu iş için uygun profil kişiler;

 • Öğrenciler
 • Ev hanımları
 • Kendilerine ek iş arayan memurlar
 • Çalışma saati az olan kişiler vb.

Birçok kendine güvenen ve zamanı olan kişilerce yapılabilir.

Kaliteli Bir Makale Nasıl yazılır?

Kaliteli bir makale yazmak yetenekten fazlasını gerektirir. Doğru kelimelerle istenileni anlatmak kabiliyet istese de belli başlı kurallara uymadığınızda herhangi bir düz yazılan farkı olmaz. Makale yazarlığında kendinizi gösterebilmek, hedeflere ulaşabilmek için doğru adımlar atmalısınız. Herkes yazı yazabilir ama makale yazarlığı özverili bir çalışma ister. Bu yolda unutmamanız gereken 4 altın kuralı vardır.

» Özgünlük: 

Birbirinden ayırt edemediğiniz yazılar çoğalmaya başladıkça artık işverenlerin de en dikkat ettiği husus makalenin özgünlüğü oldu. Emek hırsızlığından kaçınılmalı , her kelimeyi,  her cümleyi kendiniz  yaratmalısınız. Öyle ki artık her kopyanın anlaşıldığı bir sistem kullanılan siteler bu etik olmayan davranışı yapan kişileri hemen eleyebiliyorlar. Bu yüzden özgün yazılar yazabilmek için her daim kendinizi geliştirmeli, bol kitap okumalı ve dünya görüşüne sahip bir birey olmalısınız. İyi bir makale yazarlığı için bunlar şarttır.

» Seo Uyumluluğu:

Makale yazarlığından özellikle gelir elde edebilmek ve yazılarınızı gerçekten gerekli yerlerde kullanılıp fayda sağladığını görebilmek için bu kuralı unutmamak gerekir. Seo uyumlu makaleler anahtar kelimeleri kullanıp yazılarınızı kullanan sitelerin internet aramalarında daha üst sıralarda çıkması hedefler. Bu sebeple seo uyumlu yazılarınızın daha tercih edilir olmasını sağlar.

»Dil Bilgisi:

Anlattığınız konuyu hem yalın bir dil ile hem de farklı kelimelerle ifade etmek kolay olmayabilir. Ama imla, noktalama kurallarına uyup, özenli cümleler kurarsanız hem verilmek istenilen mesaj daha kolay iletilir hem de okuyucuları sıkmayan konunun özünü veren makaleler yaratmış olursunuz.

»Yaratıcılık:

İlk üç maddemiz bir makale yazısında mutlaka olması gereken kurumlarımızdır. Ancak sizi bu alanda markaların seçebilmesi ve kendi üslubunuzu oluşturmanız için kesinlikle yaratıcılığınızı konuşturmalısınız.  İnsanlar makale yazılarını okuduklarında markaya güvenmeli , verdiğiniz örnekleri  yaşamış gibi olmalı, konu ile bağlantı kurmaları gerekir.  Yaratıcı olmayan makaleler zamanla ayırt edilemeyen sıradan yazılar haline gelir. sizde bu altın kurallara uyarak iyi bir makale yazarlığı yapabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

13 yorum

 1. Ben bu işi tam olarak anlamadım benim 10 parmak klavyem var yani 10 parmak yazıyorum katip gibi kağıttan bilgisayara mı yazacağım yoksa kendim aklımdan mı yazacağım bunu tam kavrayamadım yardımcı olur musunuz ?

  • İnternet siteleri sahipleri icin yazabilirsiniz abdurrahman bey. Bir cok site yazi edinebilmek icin makaleci aramaktadir. Uygun sartlari tasiyorsaniz sizde bu isi yapabilirsiniz

 2. Ben de bir kaç aydır içerik yazarak para kazanıyorum. Makale deyince insanların gözü korkuyor. Aslında makale yazmıyoruz, içerik yazıyoruz. Bir iki denemeden sonra oldukça kolaylaşıyor ve ek gelirden ana gelir kaynağı haline dönüşüyor.

   • internetle ilgili işlerin neredeyse tamamı sabır isteyen işlemlerdir. ayrıca yazdıkca kendinizi geliştireceksiniz. gittikce bu işler sizin içi daha kolay hale gelecektir. yazacağınız konular farklı olacağından kısır donguye gireceğinizi dusunmuyorum

 3. Merhabalar uzun süre bende internet üzerinden yapabileceğim ek iş ilanlarına bakmıştım. Yazı yazarak ek gelir etmek bana en mantıklısı gelmişti ama ilk başladığımda üç farklı site de yazıyordum ve biriken bakiyelerimi alamadım. Bu da ek gelir elde etmek isterken vaktimi de emeğimi de çöpe atmış oldu. Yaklaşık iki senedir mimar olarak tam zamanlı çalışıyor olsam da özel sektörün yetersizliğinden sonunda güvenilir bir sistem üzerinden yazarlığımı sürdürüyorum. İlk önce kötü deneyimlerimden kaynaklı az makale yazarak paramın gönderilip gönderilmeyeceğini kontrol etmiştim hatta 🙂 Hiç bir sorun ve sıkıntı yaşamadım, çok memnunum yazmak isteyen kişilere önerebilirim.

 4. el yontemiyle yazılmiş matematık ve bazı cizimler içeren müsvettelerim var.bunları cad ve denklem kullanmasını bilen arkadaşlara bilgisayar marıfetiyle yazdırmak istıorum.Teklıfleri bekliyorum

  • Bu konuda size yardımcı olabilirim. Phoshop + Corel + Cad-cam programlarına ileri düzeyde hakimim. İstediğiniz formatta ve ebatta dosyaları aktarabilirim.
   Saygılarımla.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?