Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak | yeni bir iş,internetten para kazanma

Evde Yazı Yazarak Nasil Para Kazanmak

Sizlerde evde boş vakitlerinizde ne yapacağınızı düşünen ancak bir türlü bir fikir bulamayanlardansanız Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak makalemiz tam sizlere göre. Bu fikrimiz özellikle bilgisayar başında vakit geçirenlerin çok hoşuna gidecektir. Kelimelerle aranız iyiyse ve bilgisayar başında yazmaktan hoşlanıyorsanız yazı ya da internette kullanılan diliyle makale yazarak para kazanabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde b işi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde aktaracağız.

Evde yazı yazarak nasıl para kazanılır?

 • İnternet siteleri için yazılar hazırlayabilirsiniz. Bunun için internet üzerinde faaliyet gösteren özellikle “nasıl yapılır” alanında çalışan sitelerle irtibat kurarak başlayabilirsiniz. Bu türden siteler görüşleriniz ve yazılarınız için sizlere ödeme yapar. Her ne kadar para kazanmak adına zor bir süreç gibi görünse de isminizi duyurduğunuzda müşterilerinizin zamanla çoğaldığını kendiniz göreceksiniz.
 • Makale yazmaya karar verdiyseniz artık sırada ne türden makale yazmaya başlamak var. Bunun için sizlere tavsiyemiz genel içerikli makaleler yazmanızdır. Genel içerikli makaleler için sizlere ödeme yapacak birçok web site sahibi bulabilirsiniz. Makale konusunda içerik konusunu firma sahipleri size bırakabileceği gibi kendileri belirleyebilir. İnternet üzerinde yayın yapan her sitenin kendisine göre farklı kuralları vardır. Bu sebeple her siteyi birebiriyle bir tutmalısınız. Çalıştığınız her farklı siteyi özelliklerine göre incelemeli ve önceden araştırmalısınız. Makale ücreti konusuna değinecek olursak piyasada yazardan yazara değişen bir ücret söz konusu. Ancak genel itibariyle taban fiyat 100 kelimesi 1tl olarak ücretlendirilmiştir. Siteler üzerinden makale yazarı aranıyor ilanların takip ederek bu ve benzer fiyatlandırmadan kendinize yazı yazacak bir site bulabilirsiniz. Dilerseniz bu yazımızın altına makale yazarı olduğunuza dair ön bir cv şeklinde yorum yapabilirsiniz.
 • Yazılarınızı forumlara gönderin. Ancak bu yöntem sizi zengin etmeyecektir. Ortalama olarak iyi bir çalışmayla 20tl civarı kazabilirsiniz. Ayrıca google üzerinden post işleri şeklinde arama yaparak iş fırsatlarını yakalamanız mümkün.
 • Sosyal medya üzerinde her zaman bulunmak isteyen kişiler vardır. Böyle kişilerden olup pek fazla zamanı olmayan müşterileriniz olabilir. Bu tür kişiler parayla kendilerine yazarlar tutarlar. Facebook gibi bir sosyal ağda hatırı sayılır şekilde takipçisi olan bir gruba yönetici olarak iyi bir para kazanabilirsiniz.
 • Blog yapabilirsiniz. İnternet üzerine merak saran birçok kişinin genel olarak yaptığı seylerin başında bir blog kurmak gelmekte. Blog kurarak para kazanmanın bir kac yolu vardır. Bu yollar;
 • Bloğunuza adsense reklamları eklemek
 • Adsense dışında yerel içerikli reklamları kullanmak
 • Ya da internet üzerinde faaliyet gösteren farklı reklam araçlarına yönelmek

Bu şekilde bir blog kurarak ya da internet üzerinden makale yazarlığı yaparak aylık olarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Ancak bu iş bir emek ve sabır işidir. Bu sayede aylık 1000tl civarı bir para kazanmayla iş sektörüne başlayabilirsiniz.

Makale yazarlığı yaparak kendinizi geliştirin

makale yazarak para kazanma 2
Evde makale para kazanabilirsiniz.

gibi makale yazıları, hiçbir vasıf gerektirmeyen ve yapılması gayet kolay olan makale yazarlığı sayesinde evinizin rahatlığında makale yazarak para kazanabilirsiniz. Başlangıçta bu konuda acemiliğinizden dolayı zorlanabilirsiniz ancak tecrübeniz arttıkça işlerin ne kadar kolay yürüdüğünü göreceksiniz.

NEDEN MAKALE YAZARLARINA İHTİYAÇ DUYULUR?

 

Makale yazarlığı yapan kişiler özgün yazılar yazabilen kişilerdir. Site sahipleri başka bir sitede bulunan herhangi bir içeriği kopyalayarak kendi sitelerinde yayınlama yapabilirler. Ancak böyle durumlarda arama motorları bu durumu fark eder ve o sitenin performansı düşük olur. Çünkü yazılan bu yazı başka bir siteden alıntı ve kopyadır. Dolayısıyla arama motorları kullanıcıyı kopyalama yapan siteye yönlendirmez. Tüm bu nedenlerden dolayı site sahipleri kendi sayfalarında yayınlanacak yazıların özgün yani hiçbir yerde olmayan türden olmasını isterler.

İnternet üzerinde var olan özgün bir bilgi sıkıntısı bulunmaktadır. Birçok yazı birbiriyle hemen hemen aynı olduğundan dolayı özgün bilgi sıkıntısı baş göstermektedir. Yaşanan bu gelişmeler makale yazarlığı sektörünün doğmasına ve giderek daha büyük bir öneme sahip olmasına neden olmuştur.

 

NE KADAR KAZANBİLİRSİNİZ?

 

Yukarıdaki metinimizde bahsettiğimiz gibi makale ücretlendirme taban fiyatı 100 kelime 1tl dir. Ancak siz karşılıklı anlaşma ile bu fiyatı arttırabilir ya da işi kapmak için düşürebilirsiniz. Şahıs olarak birçok kişi alt limit uygulamasına gitmekte ve en düşük 100 kelime 1 tl üzerinden çalışmaktadır. Bu yönteme göre yazılarınızdan,

100 kelime: 1 TL,

200 kelime: 2 TL,

250 kelime: 2,5 TL,

300 kelime: 3 TL,

350 kelime: 3,5 TL,

400 kelime: 4 TL,

500 kelime: 5 TL

Kazanabilirsiniz.

 

KİMLER BU İŞİ YAPABİLİR?

Bu işi yapabilmeniz için boş zamanınızın olması ve evinizde bir bilgisayar olması gerekmektedir. Bu iş için uygun profil kişiler;

 • Öğrenciler
 • Ev hanımları
 • Kendilerine ek iş arayan memurlar
 • Çalışma saati az olan kişiler vb.

Birçok kendine güvenen ve zamanı olan kişilerce yapılabilir.

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Evde Yazı Yazarak Nasil Para Kazanmak” için 12 yorum

 1. Ben bu işi tam olarak anlamadım benim 10 parmak klavyem var yani 10 parmak yazıyorum katip gibi kağıttan bilgisayara mı yazacağım yoksa kendim aklımdan mı yazacağım bunu tam kavrayamadım yardımcı olur musunuz ?

  1. İnternet siteleri sahipleri icin yazabilirsiniz abdurrahman bey. Bir cok site yazi edinebilmek icin makaleci aramaktadir. Uygun sartlari tasiyorsaniz sizde bu isi yapabilirsiniz

 2. Ben de bir kaç aydır içerik yazarak para kazanıyorum. Makale deyince insanların gözü korkuyor. Aslında makale yazmıyoruz, içerik yazıyoruz. Bir iki denemeden sonra oldukça kolaylaşıyor ve ek gelirden ana gelir kaynağı haline dönüşüyor.

   1. internetle ilgili işlerin neredeyse tamamı sabır isteyen işlemlerdir. ayrıca yazdıkca kendinizi geliştireceksiniz. gittikce bu işler sizin içi daha kolay hale gelecektir. yazacağınız konular farklı olacağından kısır donguye gireceğinizi dusunmuyorum

 3. Merhabalar uzun süre bende internet üzerinden yapabileceğim ek iş ilanlarına bakmıştım. Yazı yazarak ek gelir etmek bana en mantıklısı gelmişti ama ilk başladığımda üç farklı site de yazıyordum ve biriken bakiyelerimi alamadım. Bu da ek gelir elde etmek isterken vaktimi de emeğimi de çöpe atmış oldu. Yaklaşık iki senedir mimar olarak tam zamanlı çalışıyor olsam da özel sektörün yetersizliğinden sonunda güvenilir bir sistem üzerinden yazarlığımı sürdürüyorum. İlk önce kötü deneyimlerimden kaynaklı az makale yazarak paramın gönderilip gönderilmeyeceğini kontrol etmiştim hatta 🙂 Hiç bir sorun ve sıkıntı yaşamadım, çok memnunum yazmak isteyen kişilere önerebilirim.

 4. el yontemiyle yazılmiş matematık ve bazı cizimler içeren müsvettelerim var.bunları cad ve denklem kullanmasını bilen arkadaşlara bilgisayar marıfetiyle yazdırmak istıorum.Teklıfleri bekliyorum

  1. Bu konuda size yardımcı olabilirim. Phoshop + Corel + Cad-cam programlarına ileri düzeyde hakimim. İstediğiniz formatta ve ebatta dosyaları aktarabilirim.
   Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,