Evde Kutu Yaparak Para Kazanma | Ekişhaberleri

Evde Kutu Yaparak Para Kazanma

İş sahibi olamayan ya da bir işe sahip olup yeterince gelir elde edemeyen kişiler genellikle çevrelerinde ek iş peşinde koşarlar. Sıradaki anlatacağız ek gelir fırsatı özellikle ev hanımları, öğrencileri ve yeterince vakti olup ek kazanç elde etmek isteyen herkesi ilgilendirmekte. Sizlerde ev ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız evde kutu yaparak para kazanma düşüncesini araştırmalısınız. Bu yeni iş fikri herhangi bir beceri ya da bir birikim gerektirmediğinden dolayı isteyen herkes tarafından yapılabilecek son derece kolay bir iştir. Günlük yaşantımızda pek çok yerde karşımıza çıkan kutuları ev ortamında yapmak hem son derece basit hemde getirisi oldukça iyi bir ek kazançtır. Hayat içerisinde pek çok alanda kutu kullanımı artınca artan talep karşısında firmalarda bu ihtiyacı karşılayabilmek için üretimi arttırmışlardır. Ancak firma içerisinde üretim evde yapılacak üretime oranla daha masraflı olacağından evde kutu yaparak para kazanma sektörü kendiliğinden ortaya çıkmıştır. Aslında çevremize baktığımızda değişik ebatlarda pek çok kutu olduğunu görebiliriz. Ancak şuana kadar pek dikkat etmediğimizden dolayı fark ettiğimiz söylenemez. Bu metinleri okuduktan sonra etrafınıza göz gezdirdiğinizde pek çok kutunun hayatımıza girmiş olduğunu sizlerde fark edeceksiniz. Kuru gıdaları taşımak amaçlı ya da dış ortamdan izole etmek için kullanılmasından tutunda oyuncaklarda, düğünlerde, nişanlarda ve daha pek çok alanda kutular kullanılır. Bu aslında bir gereksinimdir. Bu sayede malzemeler dış ortamın sıcağından ya da kirinden korunur. Böylece tüketiciye sağlam ve temiz bir ürün ulaştırılmış olur.  Böylesine bir ihtiyaç olması karton kullanımının giderek artacağına bir işarettir. Üretilen kartonların yukarıda anlattığımız gibi kullanıma sunulması için birtakım evrelerden geçmesi gereklidir. İşte bu noktada ortaya ek iş fırsatı çıkmaktadır.

Bu kartonların katlanması belli bir biçime sokulması ve paketleme aşamasına gelebilmesi için bir iş gücüne ihtiyaç vardır. Evde kutu yaparak para kazanma sektörü bu gereksinim sonucu otaya çıkmıştır.

Pek çok firma kutu katlama işini evlere vermektedir. Bu durumun temel sebebi maliyetleri azaltma isteğidir. Eve verilen işler her zaman daha avantajlıdır çünkü ek bir masraf söz konusu olmayacaktır. Ek iş arayanlar içinse emek harcayarak yeni bir gelir kapısı oluşumu olacağından esasında her iki taraf içinde ortaya çıkan bir kar söz konusudur. Kutu katlama işi herhangi özel bir el becerisi istemediğinden vakti olan herkesçe kolaylıkla yapılabilir. Eğer kalabalık bir aileniz varsa bu yöntem sayesinde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Üstelik bu işi evinizde istediğiniz yerde yapabilirsiniz. Ufak bir alan bu iş için yeterlidir. Bu yüzden kimseye bir rahatsızlık verme durumunuzda kalmaz. Peki, evde kutu katlama işi nasıl yapılmaktadır?

Evde kutu katlama işi nasıl yapılır?

evde kutu yaparak para kazan
an-300x196.jpg 300w, https://www.ekishaberleri.org/wp-content/uploads/2017/07/evde-kutu-yaparak-para-kazan.jpg 600w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" /> Evde kutu yaparak para kazanabilirsiniz

Kutu katlama konusunda ilk olarak bir firmayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu iletişimi nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. İletişim sonucunda firmayla yapacağınız ikili anlaşma sonrası işe başlamış olacaksınız. Firmalar verdiğiniz adrese ihtiyacınız olan karton kutu malzemelerini bırakır. Artık buradan sonrası size kalmış.

Bu işte yeniyim

Evde kutu katlama yaparak para kazanma konusunda yeniyseniz endişe etmeyin. İlk birkaç kutudan sonra el becerilerinizin hızlandığını sizlerde göreceksiniz. Her ne kadar belli bir tecrübe istemese de ilk seferlerde işinize yavaş başlarsınız bu gayet normaldir. Belli bir zaman sonra el becerilerinizin otomatikleştiğini ve hızlıca paketleme işini yaptığınızı göreceksiniz.

Evde Kutu işi veren firmalarla iletişim

Fikir olarak kendinizi evde kutu yaparak para kazanma işine adapte ettiyseniz artık sırada bu işi veren firmalara ulaşma yolu var. Büyük şehirlerde bu tür firmaları bulma imkânınız olabilir. Ancak herkesin büyük şehirde oturmadığını düşünürsek diğer alternatif yöntemimiz internet üzerinden aradığımızı bulmak olacaktır. Birçok sosyal ağ ve arama motorları bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Ancak siz değerli okurlarımıza uyarımız internet üzerinden sizden para isteyerek iş vereceğini söyleyen dolandırıcılara karşı dikkatli olmanızdır. Sektörün büyümesi dolandırıcıların iştahını kabartmış durumda. İletişim kurduğunuz firma sizden malzeme ücreti isteyebilir. Parayı alınca da malzeme göndermeyebilir. Ek iş arama yolunda değerli paranıza sahip çıkın.

Evde kutu yaparak ne kadar para kazanabilirim

Anlaştığınız firmalar ve sizin aranızda yapılacak anlaşma sonrası işte çalışacak kişi sayısına göre elde edilecek kazanç değişecektir. Bu işte el gücü esas olduğundan ne kadar kalabalık olunursa o derece ek gelir çoğalır. Genel itibariyle bir adet kutu 20-25 kuruş civarında evde ücrete tabidir. Ancak bu ücretler firma ve sizin aranızdaki anlaşma sonucu değişir. Bu şekilde düşünürsek ve ay içerisinde ortalama bir çalışmayla 600-800 tl arası bir ek gelir elde edebileceğinizi söyleyebiliriz.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Evde Kutu Yaparak Para Kazanma” için 14 yorum

  1. Gerçektende evde para kazanılacak o kadar çok iş var ki. Bu da onlardan bitanesi. Çok teşekkürler bilgileriniz için.

  2. Evde kutu katlama iş istiyorum lütfen bilgi verin bana cevap yazarmis çok sevinirim bartin eski eminler köyüyu dönüş yaparsanız sevinirim.

  3. Bu isi sanirim yapabilirim. Pek birntecrubem yok ancak zamanla daha iyi yerlere gelebilecegimi dusunuyorum. Ailemdende yardimci bulabilirim. Genis bir ailem var. Aksamlari bos oluyorum gunde 2 3 saat calisabilirim. Iyi bir ek gelir sansi

  4. Evde paketleme işleri yapabileceğimi düşünüyorum. ekip olarak çalışacağım arkadaşlarım var.AYDIN DA OTURUYORUM

  5. Yeterince zamanim var bu isi yapabilirkm. Ancak daha once hic yapmadim. O yuzden bi emin olamama hissi var. Yapan varsa bilgi verrbilirmi kolay midir yapabilirmiykm bu isi

  6. Merhaba evde kutu,galos, vs işleri daha once yaptım.Simdi de bu ve buna benzer işleri yapmak istiyorum.İstanbul/Eyupte ikamet ediyorum

  7. Merhaba evde kutu,galos, vs işleri daha once yaptım.Simdi de bu ve buna benzer işleri yapmak istiyorum.İstanbul/Eyupte ikamet ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.