Evde İş İmkanı… | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Evde İş İmkanı…

Evde iş imkanı sağlayan fikirler arasında bir tanesi de pazarlamayla alakalı işlerdir. Online ortamda yapacağınız satış işlerinde pazarlama kurallarının hepsini bilmeniz gerekmektedir. Sadece bir ürünün değil hizmet pazarlaması yapıyorsanız da sözü edilen kuralları uygulamanız işinizde başarıya ulaşmanız için oldukça önemlidir. Bu kuralları detaylarıyla açıklamadan önce evde iş çeşitlerinden hangilerinde pazarlama bilgisine ihtiyaç duyuluyor bu konudan bahsetmek daha bilgilendirici olmaktadır.

Pazarlama Alanında Evde İş İmkânları

Evde iş imkanı olarak pazarlama faaliyet alanını seçme niyetinde olanların kesinlikle online bazı işleri seçmesi gerekmektedir. Bu iş bir ürünün online satışı olabileceği gibi online olarak herhangi bir hizmet sunarak da yapılabilmektedir. Ürün satışı için satış ortaklığı veya ürün network marketingi yaptıran firmalarla çalışıldığında, farklı alanlarda hizmet network marketingi ya da hizmet satışı yapıldığında da yine bazı pazarlama kurallarına uyulması kişileri başarıya götürmektedir. Online hizmet pazarlama işlerinden evde yapılabilecekler web ve grafik tasarımı, editörlük, yazarlık şeklinde sıralanabilmektedir.

Ev İşiniz İçin Pazarlama Kuralları

İster evde iste dışarıda çalışın iş olarak pazarlama alanını seçtiyseniz başarı sağlayabilmek adına 5P olarak adlandırılan kurallara uymanız gerekmektedir. Evde iş imkanı sağladıysanız pazarlama kurallarını online ortamda uygulamanız fark yaratan konu olacaktır. Pazarlama kurallarının ilk aşamasını ürün veya hizmet oluşturmaktadır. Sunulan ürün veya hizmetin hedef kitlenin ihtiyacına kaliteli bir şekilde çözüm sunması bunu yaparken de piyasaya göre maliyetlerinin daha az olması gerekmektedir. Öte yandan, fiyat araştırması yapılmalıdır. Aynı çözümü sunan hizmet ya da ürünün diğer firmalardaki fiyatı araştırılmalı, maliyetlerin ve giderlerin düşürülerek kaliteli ama daha uygun fiyatlı olarak piyasaya sunulması önemlidir. 5P kuralından en önemlilerinden birisi de kesinlikle dağıtımdır. Online sistemlerle evde iş imkânı yaratanlar için dağıtım iyi planlanmalıdır. Gerekirse ürün gönderimi için Türkiye’nin her yerine hizmet veren kargo firmalarıyla anlaşılmalı, hizmetlerde de süreye dikkat edilmelidir. Bu sayede müşteri memnuniyeti daha kolay şekilde sağlanmaktadır. Son olarak pazarlama konusunda başarılı olabilmek için reklam, promosyon ve size işinizde yardımcı olan insan kaynaklarına isabetli yatırımlar yapmanız gerekmektedir. Son maddeler doğrudan evde iş imkânı ve alanınızı geliştirmeye yöneliktir.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,