Evde Ek İş Yapmak İstiyorum

Günümüz şartlarını düşünürsek kişi başına düşen gelire göre insanların rahat bir yaşam sürmesi biraz zor görünmektedir. Bu zor durumlar içerisinde genel olarak tercih edilen çözüm ise bireylerin kendilerine ek bir iş bulmasıdır. Çevrenizdeki bir çok kişiden belkide  evde ek iş yapmak istiyorum şeklinde sözler duymuşsunuzdur.Ancak  genel olarak dert yanılan konuların başında kimsenin kendisine uygun bir ek iş bulamaması ve dolayısı ile ek bir gelir elde edememesi görünmekte. Bu sorunun temel sebebi iş yokluğundan ziyade insanların rahat bir iş aramasından kaynaklanmakta. Ferah ortamda, rahat çalışma koşulları için en çok aranılan ek işlerin başında ev ortamında çalışmak gelmektedir. Evde ek iş yapmak isteyen birçok kişi gerek çevresinde gerekse internet üzerinden yaptığı araştırmalar ile kendilerine yeni iş fırsatları kovalamaktadır. İster sosyal güvencesi olsun isterse olmasın birçok kişi kendini güvence altına alabilmek adına yeterli zamanı olduğunda bu yola başvurmaktadır.

Zaman içerisinde geliri ve kazancı azalan bireylerin kimseye muhtaç kalmadan yaşamasını sağlamak ve bu ihtiyaçlarını düzenlemek adına kurulan bir sistem vardır. Bu sistem Sosyal güvenlik kurumu olarak bilinir. Kişilerin sosyal olarak karşılaştığı zararları devlet karşılamaktadır. Bu sayede bir kaza meydana geldiğinde ya da hastalandığınızda bu kurum sayesinde devlet imkânlarından faydalanabilir ve emekli maaşı alabilirsiniz. Yine bu tür durumlarda ortaya çıkacak masraflar için oluşacak gelir kaybının belirli bir bölümünden devlet karşılar. Kısacası sosyal güvenlik kurumu sayesinde hayatın herhangi bir aşamasında yokluğa maruz kalmadan hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

Sgk hizmet Sorgulama

Sgk ile şimdiye kadarki kazanmış olduğunuz hizmetleri öğrenmeniz mümkündür. 01.11.2014 tarihinden beridir sgk ile ilgili gerek hizmet dökümü gerekse sgk sorgulamaları gibi işlemler e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Böylece kolaylıkla sgk hizmet sorgulama yapabilir, kendinize ait öğrenmek istediğiniz bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eskiye oranla büyük uğraşlar vermeden e-devlet sistemiyle ulaşabileceğiniz sistemlere tek çatı altında bulabileceksiniz. Size özel olarak verilen şifre ile sisteme giriş yapabilir ve kendinize ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Her şey yolunda gitmezse ne yapabilirim?

Günlük hayat şartları içerisinde kuşkusuz herkesin kafasının bir yerinde ya işler iyi gitmez de işsiz kalırsam düşüncesi yatmaktadır. Bu kötü düşünce iş hayatına yeni başlamış birinden tutun en yetkili yöneticiye kadar birçok kişinin kafasını kurcalayan bir sorundur. Böyle bir durumda kişilerin güvencesi nedir diye düşünürsek bu sorunun cevabı işsizlik sigortası olacaktır.

 

 

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Evde Ek İş Yapmak İstiyorum” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One Hit Wonder, One Hit Wonder, eft nedir,Şok Nedir, Ev böcek ilaçlama