• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Evde Ek İş Yapmak İstiyorum

Evde Ek İş Yapmak İstiyorum

Ek iş mi Arıyorsunuz? Her Ay Düzenli Para Kazanabilirsiniz.İçerik1 Ek iş mi Arıyorsunuz? Her Ay Düzenli Para Kazanabilirsiniz.1.0.1 »Sgk hizmet Sorgulama1.0.2 »Her şey yolunda gitmezse ne yapabilirim?1.1 Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak1.1.1 »Sabırlı Olun1.1.2 »Nasıl Müşteri Bulurum?1.1.3 »El İlanı / Broşür1.1.4 »Sosyal Medya1.1.5 »Dost ve Akraba1.1.6 »Yerel Gazeteye Reklam2 Ek İş Arayanlara Makale Yazarlığı3 Evde […]

Ek iş mi Arıyorsunuz? Her Ay Düzenli Para Kazanabilirsiniz.

İçerik

Günümüz şartlarını düşünürsek kişi başına düşen gelire göre insanların rahat bir yaşam sürmesi biraz zor görünmektedir. Bu zor durumlar içerisinde genel olarak tercih edilen çözüm ise bireylerin kendilerine ek iş bulmasıdır. Çevrenizdeki bir çok kişiden belkide  evde ek iş yapmak istiyorum şeklinde sözler duymuşsunuzdur.Ancak  genel olarak dert yanılan konuların başında kimsenin kendisine uygun bir ek iş bulamaması ve dolayısı ile ek bir gelir elde edememesi görünmekte. Bu sorunun temel sebebi iş yokluğundan ziyade insanların rahat bir iş aramasından kaynaklanmakta. Ferah ortamda, rahat çalışma koşulları için en çok aranılan ek işlerin başında ev ortamında çalışmak gelmektedir. Evde ek iş yapmak isteyen birçok kişi gerek çevresinde gerekse internet üzerinden yaptığı araştırmalar ile kendilerine yeni iş fırsatları kovalamaktadır. İster sosyal güvencesi olsun isterse olmasın birçok kişi kendini güvence altına alabilmek adına yeterli zamanı olduğunda bu yola başvurmaktadır. Ek iş kadar önemli bir konuda kazançları doğru değerlendirebilmektir.

Zaman içerisinde geliri ve kazancı azalan bireylerin kimseye muhtaç kalmadan yaşamasını sağlamak ve bu ihtiyaçlarını düzenlemek adına kurulan bir sistem vardır. Bu sistem Sosyal güvenlik kurumu olarak bilinir. Kişilerin sosyal olarak karşılaştığı zararları devlet karşılamaktadır. Bu sayede bir kaza meydana geldiğinde ya da hastalandığınızda bu kurum sayesinde devlet imkânlarından faydalanabilir ve emekli maaşı alabilirsiniz. Yine bu tür durumlarda ortaya çıkacak masraflar için oluşacak gelir kaybının belirli bir bölümünden devlet karşılar. Kısacası sosyal güvenlik kurumu sayesinde hayatın herhangi bir aşamasında yokluğa maruz kalmadan hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

»Sgk hizmet Sorgulama

Sgk ile şimdiye kadarki kazanmış olduğunuz hizmetleri öğrenmeniz mümkündür. 01.11.2014 tarihinden beridir sgk ile ilgili gerek hizmet dökümü gerekse sgk sorgulamaları gibi işlemler e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Böylece kolaylıkla sgk hizmet sorgulama yapabilir, kendinize ait öğrenmek istediğiniz bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eskiye oranla büyük uğraşlar vermeden e-devlet sistemiyle ulaşabileceğiniz sistemlere tek çatı altında bulabileceksiniz. Size özel olarak verilen şifre ile sisteme giriş yapabilir ve kendinize ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

»Her şey yolunda gitmezse ne yapabilirim?

Günlük hayat şartları içerisinde kuşkusuz herkesin kafasının bir yerinde ya işler iyi gitmez de işsiz kalırsam düşüncesi yatmaktadır. Bu kötü düşünce iş hayatına yeni başlamış birinden tutun en yetkili yöneticiye kadar birçok kişinin kafasını kurcalayan bir sorundur. Böyle bir durumda kişilerin güvencesi nedir diye düşünürsek bu sorunun cevabı işsizlik sigortası olacaktır.

Yukarıda ki kısa bilgiden sonra şimdi gelelim Evde ne tür ek iş yapabiliriz sorusunun cevaplarına. aşağıdaki yazımızda pek çok fikir siz değerli ziyaretçilerimize sunulmuştur. kendinize en uygun fikirle birlikte ek iş alanınızı seçebilirsiniz.

 

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

 

ütü yapmak
Evde Ek İş – Ütü yaparak para kazanın

Neredeyse her ev hanımı, eve maddi açıdan katkısı olmasını ister. Bir yandan da ev işlerini ve çocuğa bakma gibi işleri de aksatmak istemez. Evde ütü yaparak para kazanmak Avrupa ve ABD’de kadınların en çok tercih ettikleri mesleklerin başında gelmektedir. İşte size mükemmel bir ek iş fırsatı

 

Ülkemizin doğu kısımları için bu iş ne yazık ki beyler için uygun değildir. Çünkü doğu kültüründe “ev işini evin kadını yapar” kuralı vardır. Ancak batıda bulunan İzmir, İstanbul, Ankara gibi illerimizde bu işi yapmak daha kolay görünmektedir.

»Sabırlı Olun

Evde ütü yaparak para kazanmak ve kendinize alternatif bir ek iş istiyorsanız sabırlı olmanız gerekmektedir. İlk başlarda müşteri bulmanız zor olacaktır. Ancak 3 – 5 müşteri bulduktan sonra devamı çok hızlı gelecektir.

»Nasıl Müşteri Bulurum?

İlk başta müşteri bulmak biraz zor olabilir ancak ilk bulduğunuz müşteriler sayesinde adınız duyulacak ve işleri büyüteceksiniz. Müşteri bulmak için bazı yöntemler şunlardır;

»El İlanı / Broşür

Size özel reklam broşürleri bastırıp kalabalık yerde dağıtmanız veya apartman kapılarına koymanız müşteri bulmanıza yardımcı olacaktır. Böylece ek iş üzerine isminizi duyurmaya başlamış olacaksınız.

»Sosyal Medya

Facebook gibi sosyal medya platformlarında sayfanız oluşturmanız ve büyük gruplarda reklam paylaşımları yapmanızın çok büyük etkisini göreceksiniz.

»Dost ve Akraba

Dost ve akrabalarınıza duyurmanızın çok büyük rolü vardır. Hepsi dost ve akrabalarına söyledikçe farkında olmadan çok büyük bir kitleye adınız duyurulmuş olacaktır.

»Yerel Gazeteye Reklam

Bulunduğunuz bölgeye ait bir gazetede reklam vermeniz size en yakın müşterileri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Ek İş Arayanlara Makale Yazarlığı

 

yazarlık
                                                      Evde ek iş- Makale Yazarlığı

Çalışanlar için zamanının çoğunu almadan ve yorulmadan yapabileceği bir ek gelir imkanıdır makale yazarlığı. Öğrenciler ve ev hanımları için de oldukça mantıklı bir çalışma şeklidir. Hem zamanınızın hem de emeğinizin boşa gitmemesi için, makale yazarlığının  nasıl yapılması gerektiğini araştırıp işinizi hakkıyla yerine getirmeniz önemlidir. Makale yazarlığı çok kitap okuyan , dil bilgisine önem veren , araştırma yapmayı seven herkes için deneyebileceği bir alandır. Bunun hobi dışında bir işe dönüştürmekte yine kişinin elide olan bir imkandır. Özellikle uzmanı olduğunuz alanlarda konular yazmaktan öte her konuda yazılar yazabilmek size artı kazandırır.

 

Hayat şartlarına uymak, iyi bir yaşam sürmek için bazen elimizden gelenin daha fazlasını yapmamız gerekebilir. Günümüzde herkes ek gelir elde edebilmek için çeşitli arayışlara girmişlerdir. İnternetten para kazanabilme fikirleri çok cazip gelse de sanal bir dünyada çok daha dikkatli olmak gerekir. Mutlaka güvenilir sitelerle anlaşma yapılmalı bunun için ön bir araştırma yapılmalıdır.

 

Günde mutlaka birkaç saatinizi özverili çalışarak makale yazmaya ayırırsanız olumlu sonuçlarını alırsınız. Günde kaç makale yazdığınız, aldığınız siparişleri zamanında yetiştirmeniz önemlidir. Sizi bu alanda farklı kılacak olan ise yazılarınızın mutlaka özgün olması ve okuyucuda merak uyandırabilmesidir. Belirli sayıda kelimelerle anlatılmak isteneni en yalın en doğru kelimelerle ifade etmeniz beklenir sizden. Talebinde giderek artacağı bu alanda sürekli kendinizi geliştirmek yenilikleri takip etmek durumundasınız.

Evde Salça Yaparak Para Kazanın

salça
Evde Salça Yaparak Para Kazanın- Evde Salça Nasıl Yapılır

 

Teknolojinin son zamanlarda iyice ilerlemesiyle birlikte yeni iş imkanları ortaya çıkmış bulunmaktadır. Ortaya çıkan bu işler arasında en çok ön plana çıkanları bayanların evde yapabilecekleri olmuştur. Evde yapılacak işler hem rahatlığı hem de ev ekonomisine katkısı nedeniyle bir tercih sebebidir. Bu tercihler arasında salça yapmak ve bu yolla para kazanma da var. yapımı gayet basit olan salçalar ile ciddi sayılabilecek paralar kazanabilirsiniz.

»Evde Salça Nasıl Yapılır?

Sizde ev ortamında salça yaparak para kazanabilirim diyenlerdenseniz sizlere ilk önerimiz sebze alımını mevsiminde yapmanız olacaktır. Salçayı ister biber ve domates karışımı isterseniz sadece domates yada biber ile yapabilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize kalmış bir durum. Ev ortamında salça yapımı basit olduğu kadar aynı zamanda uğraştırıcıdır da. İşe başlamadan önce temizliğin şart olduğunu sizlere hatırlatalım. Bunun için tüm malzemelerinizi , ellerinizi , iyice temizleyin. Domateslerinizi yumuşatmanız gereklidir bunun için bir kap içerisinde bekletin. Sonrasında bir süzgeçte geçirin ve pire haline getirin. Sonrasında pürenizi güneşe koyarak kuruması için beklemeniz gerekiyor. Yada tercihen bir kap içerisinde kaynatabilirsiniz. Geldik en son aşamaya . hazırladığımız salçaları kavanozlara koyuyoruz ve ürünlerimiz satışa hazır.

»Evde Yaptığım Salçayı Nasıl Satabilirim?

Her işte olduğu gibi bu işinde ilk başlangıç dönemleri biraz sizi zorlayabilir. Sabırlı olmanız gereklidir. İş dünyasında henüz yenisiniz. İsminizi duyurmanız zaman alacaktır. Öncelikle internet üzerinden iş ilanlarını kontrol edin. Yaptığınız işle ilgili arayış içerisinde olanlar olabilir. Yada tercihen sizler kendi ilanınızı verebilirsiniz. Bunlar dışında çevrenizde ürün satışı yapan firmalar olabilir. Yada tercihen aktarlarda salça satışı yapılmaktadır. Kaliteli bir salça yaptıysanız müşterileriniz sizi zamanla zaten bulacaktır.

Evde çanta Dikerek Nasıl Para Kazanılır?

 

Evde vakit geçirmeyi sevenler, dışarıda dolaşmak istemeyenler, evet size sesleniyoruz elinizde kahveniz ve istediğiniz zaman mola verebileceğiniz bir ek iş ister misiniz? Evinizde yapacağınız işler tam da bu tanıma uyuyor. Kendi işinizin patronu olabilirsiniz ve bunu evinizin rahatlığında yapmanız mümkün desek?  Evde çanta dikim işi tam da bu noktada imdadınıza koşuyor. Sizler de evde çanta dikerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle her yazımızda belirttiğimiz gibi yine belirtmek istiyoruz ki bu yazıda çanta dikim işi vaadi verilmemekte, sadece tavsiyelerde bulunulmaktadır. Siz siz olun sizi iş vaadi ile kandırmaya çalışanlara fırsat vermeyin!

Bayanların çanta tutkusunu herkes bilir. Rengârenk çantalarını ruh hallerine göre seçerler ve neredeyse her kıyafetlerine uygun çantalar bulundururlar. Erkeklerden daha farklı bir yaşamı olan kadınların tarzı hiç bir zaman tek olmamıştır. Dolayısıyla her zaman yeni bir çanta potansiyeline sahiptirler ve bu durum çanta üreticileri için büyük bir nimet olarak görülebilir.

Sizler de evde çanta dikerek bu piyasaya dâhil olabilir ve bu pazarlama tekniklerini kullanarak çanta işinden para kazanabilirsiniz. Kim bilir belki de bir gün dünyaca ünlü bir çanta tasarımcısı olacaksınız ve bunun ilk adımını kendi ev atölyenizde atacaksınız.

 

Evde Çanta Dikimi İçin Nereden Başlamak Gerekir?

 

evde çanta dikmek
Evde çanta dikimi için ilk başlayabileceğiniz nokta bu işi sipariş olarak veren firmalardır

Evde çanta dikimi için ilk başlayabileceğiniz nokta bu işi sipariş olarak veren firmalardır. Bu firmalar işlerini çok iyi bilirler. Size çok pratik dikim tekniklerini anlatarak basit bir şekilde çanta üretmenize yardımcı olabilirler. Böylece hazırladığınız çantaları da toplu halde sizden alabilir ve size para ödeyebilirler. Bu noktada sizin becerileriniz devreye giriyor tabiki.

Üretici firmalara başvurmak için öncelikle internet araştırması yapabilir ve bu firmaların her şehirde kurdukları mağazalarına ulaşarak gereken bilgiyi alabilirsiniz.

Çanta dikerek para kazanmanız için yetenekli ve sabırlı olmanız gerekiyor. Eğer kadınların çanta tutkusunu kullanarak para kazanmak istiyorsanız kadınlara hitap etmek zorundasınız. Dolayısıyla yaratıcı ve göz alıcı fikirler ile işe başlamanız ve becerikli olmanız gerekiyor. Çantaların size kazanç sağlaması 15-20 lira arasında olmaktadır. Eğer seri üretime geçebilecek kadar hızlanırsanız daha fazla para kazanabilirsiniz. Eğer firmalarla anlaşmak yerine kendi çantalarınızı kendiniz satmak istiyorsanız daha fazla para kazanabilirsiniz. İnstagram veya e-ticaret sitelerine de ilan vererek çantalarınızı buralarda pazarlamanız oldukça kolay olacaktır. En önemlisini ilk adımı atmaktır. Gerisi mutlaka çorap söküğü gibi gelecektir. Eğer tasarımlarınıza güveniyorsanız sadece modelleri bile tasarlayarak para kazanmanız mümkün. Tasarımlarınızı gezdirerek veya dünyaca ünlü modelleri satan firmalara göndererek onların beğenisini kazanmaya çalışmaktan çekinmeyin. Eğer hayal dünyanıza ve tasarım kabiliyetinize güveniyorsanız çantaları tasarlamak da size para kazandırabilir.

»Evde Çanta İşine Sıfırdan mı Başlamalı?

Sadece sıfırdan çanta tasarlayarak para kazanmak yerine çanta tamiri yapmayı da seçebilirsiniz. Hatta bunun için küçük bir dükkân bile açabilirsiniz. Böylece hasarlı veya eksik parçalı çantaların sorunlarını gidererek de para kazanmanız mümkün.

Çanta modeli tasarlarken piyasada olan modelleri kullanmaktan çekinmeyin. Ayrıca bir çantada olması ve olmaması gerekenler listesi yapmanız gerekiyor. Yılın modası olan renkleri belirleyin. Çantanın ağırlığı boyutu ve kemerini iyi ayarlamanız gerekiyor. Bu noktada var olan modelleri harmanlamak da işe yarayabilir. Uyumu yakaladığınız anda ortaya çıkan iş sizi bile şaşırtabilir ve ürettiğiniz çantayı satmaktan vazgeçmeniz bile aklınıza gelebilir.

 

Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak

 

Evde yapılacak işler sırasında birçok iş var ama bunların büyük bir çoğunluğu kadınları ilgilendiriyor. Yine de bazı işlerin erkeklere de hitap ettiğini göz ardı etmemek gerekiyor. Evde Nikâh şekeri yapımı da bunlardan biri elbette. Herkes gerekli malzemeleri aldıktan sonra çok az bir çabayla bu işi öğrenebilir. Evde şeker yapmak çok ama çok kolay. Üstelik ortalama 2-3 bin lira bir gelirden söz ediyoruz. Evet yanlış duymadınız, bu işi yapan kişiler aylık ortalama en az 2-3 bin lira para kazanıyorlar.

Nikah şekeri yapımı günümüzde revaçta olan işlerden biri halini almıştır. Birçok insanın evlendiğini ve bu rutin geleneği uyguladığı düşünüldüğünde de her zaman iş ihtiyacı ve ürün ihtiyacını doğuracak bir alan olduğu da kaçınılmaz ve yadsınamaz bir gerçek. Evde nikâh şekeri yapmak size güzel bir iş kapısı olabilir, yeter ki ciddi olun ve sabırlı olun.

nikah sekeri
Nikah Şekeri Yaparak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Bu kolay ve eğlenceli işi yapmaya hazır mısınız? Nikah şekeri üretimi öncelikle el işi göz nuru bir faaliyettir. Bir fabrikasyon veya seri üretim ürünü değildir. Bu nedenle siz de bu işi yapabilirsiniz. Öncelikle belirtmek isterim ki bu işte sabır çok önemlidir. Birçok insan bu işe girişip sabredemediği için bırakma eğilimine girmektedir. Sabırlı olursanız zamanla çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Nikâh şekerlerinin satış fiyatları ortalama adet başına 30-40 kuruş civarındadır. Zaten para kazanmanız için bunlardan 200-300 civarında adetler sipariş verilecektir. Dolayısıyla her sipariş size ortalama 100-150 lira para kazandırma potansiyeline sahiptir. Bunu ay bazında düşündüğünüzde iyi bir gelir olduğunu göreceksiniz. Ürettiğiniz ürünleri ise internetten iş yapan büyük firmalara da satabilirsiniz.

 

 

 

Nikah Şekeri İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

 • Sıcak silikon tabancası
 • Tüller
 • Mıknatıs
 • Makas
 • Fiyonk
 • Havya
 • Kurdele ve Kurdele kesme makinası
 • Diğer yapıştırıcılar
 • Ve tabiki türlü türlü şekerler.

Avm veya bujiteri ile tuhafiye gibi yerlerden kolaylıkla bütün malzemeleri tedarik edebilirsiniz. Şeker tedariki için ise pastaneler veya yine marketler kullanılabilir.

Nikâh şekeri üretimine başlamaya hazırsınız. Bundan sonrası sizin yaratıcılığına kalıyor. Farklı modellere ulaşmak için internetten araştırmalar yapabilir ve özgün modeller üretebilirsiniz. Siz de eğer şeker üretebilirim diyorsanız buna belirli sayılarda üretimle başlayarak kendini geliştirebilir ve potansiyelinizi görebilirsiniz. Ürettiğiniz ürünleri pazarlamak ise çok daha kolay. Firmaları tek tek gezebilir , online olarak satabilir veya ürünlerinizi toptan olarak anlaşmalı kurumlara ucuz bile olsa gönderebilirsiniz. Evde şeker yaparak para kazanmak işte bu kadar kolay. Gelin ve damatların vazgeçilmez nikah şekerleri insanlar için oldukça akılda kalıcı ve tatlı bir hatıra olarak bilinir. Bu nedenle insanlar bu şekerlere her zaman sıcak bakarlar. Eğer ürünlerinizin albenisi varsa onları elden çıkarmanız hiç de zor olmayacaktır. Nikah şekeri işi kafanızda oluştuysa daha önceki yazılarımızdan Evlere nikah şekeri veren firmalar isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

SAÇ TOKASI YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR

Saç Tokası büyük küçük bütün kadınların vazgeçilmezlerindendir. Kadınlar uzun saçlı oldukları için bu tokaları kullanmak durumunda kalırlar. Hal böyle olunca vücudumuzun belki de en dikkat çekici yeri olan kafamızın üzerine taktığımız tokalar önemli bir yer teşkil etmektedir. Kadınlar renk renk çeşit çeşit tokaları evlerinde ve çantalarında taşımakta ve biriktirmektedir. Kadınların bu ihtiyacını hali hazırda karşılayan büyük firmalar elbette var. Ancak kadınlar da bu işe el atabilirler. Evinizde toka yaparak bunu satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Tek başınıza veya bir ekiple ortaya koyacağınız bu ürünlerin görselliği son derece önemli. Gereken Malzemeler ise  Pense, silikon, iğne, iplik,boncuk,bant, desenli keçeler, kalın ip parlak taşlar vs. Bu malzemeleri temin ettikten sonra üretim aşaması işten bile değil. Saç tokası yaparak kazanmak için karar vermeniz yeterli.

 

Birçok firma üretimde maliyeti düşürmek için evlere hizmet vererek bunları hazır istemekte ve karşılığını cüzzi miktarlarda ödemektedir. Böylece hem firmalar hem de ev kadınları gelir ede etmektedir. Saç tokası için de bu firmalardan faydalanarak eve iş alabilir ve bu işi büyüterek devam ettirebilirsiniz. Birçok firma ile konuşmanız gerekebilir ancak bu noktada sabırlı olmanız gerekiyor. Bireysel çalışmalar ile de bu firmalara ulaşmanız mümkündür. Ayrıca avm tarzı küçük alışveriş merkezlerinde de bunları toptan pazarlamanız Olasıdır. Bu noktada tek dikkat etmeniz gereken ve size para kazandıracak nokta özgün ve yaratıcı olan göze çarpan ürünler üretmelisiniz. Saç tokası yaparak kazanmak için mutlaka özgün olmalısınız.

»Saç Toklarını Nasıl Satabilirim?

Görsellik, hayal gücü ve yaratıcılık gibi farklı yeteneklerinizi bir araya getirdiğinizde farklı saç tokaları ortaya çıkacaktır. Bu tokaların firmaların ilgisini çekmesi halinde ekibinizi büyüterek devam edebilirsiniz. Kaliteli malzemeler kullanmanız sizin açınızdan önem kazanmaktadır. Rekabet ortamını ve fiyatları araştırarak işe girişebilirsiniz. Unutmayın rakiplerinizin sattığı fiyatlar ve piyasa fiyatları da önemlidir. Saç tokalarınızı nerede satmak istediğiniz de önemlidir. Online satışı veya küçük fuarları deneyebilirsiniz. Küçük el tezgâhları da iş görücü olabilir. Bunun yanı sıra iş yerleri ile de anlaşarak toptan satmanız mümkün.

»Şaç tokalarını Satarken Nelere dikkat etmeliyim?

saç tokası
saç tokası

İş hesaplaması yaparken mutlaka geri dönütleri, kargo maliyetlerini ve promosyonları da düşünün. Unutmayın bir satış sadece ürünün verilerek parasının alınmasından ibaret değildir. İletişim de çok önemli olduğundan mutlaka iletişim araçları icat etmelisiniz. Bir telefon ya da mail adresi belirtmeniz faydanıza olacaktır. Firmalara sattığınız ürünlerin devamlılığı önemlidir. Sizden yüksek miktarda toka talep ettikleri takdirde bunu hemen verebilecek potansiyelinizin olup olmadığını erkenden belirlemelisiniz.

Kuracağınız ekipler sizin kadar özverili olmalıdır. Bu işi ciddi bir biçimde yaptığınızı firmalara hissettirmeniz gerekir. Bu anlamda alınan siparişlerin zamanında ve kusursuz teslimi önem taşımaktadır.  Facebook ve İnstagram gibi mecralarda reklamlar vermek günümüzün en popüler satış tekniklerinden biridir. Facebook sayfası oluşturarak sitenize yönlendirmeler açabilir veya telefon numarası üzerinden doğrudan satışlar gerçekleştirebilirsiniz. İnterneti aktif kullanmak satışlarınızı tahmin ettiğinizden daha fazla arttıracaktır. Online satış cirosu günümüzde neredeyse fabrika üretimleriyle yarışmaktadır ve oldukça zamandan ve masraftan tasarruf sağlamaktadır. Eğer internet kullanamıyorsanız yakın çevrenizdeki küçük dükkân ve avmler ile anlaşabilirsiniz. Sabırlı ve ciddi olarak işe başladığınız ve üretimleri kaliteli ve kusursuz yaptığınız takdirde çok para kazanmanız işten bile değildir. Bol kazançlar dileriz.

 

Evde Çorap Paketleme işi yaparak Para Kazanın

&nbs

p;

İşte sizlere evde ek iş fikri. Zamanının çoğunu evinde geçiren yada iş dışında boş zamanı olup neler yapacağını bilemeyen ev hanımları, evin reisleri yada öğrenciler için yapılabilecek evde ek iş fırsatlarından bir tanesi de çorap paketleme işidir.

Evde ek iş fikirleri son zamanlarda giderek populerleşmekte. Bunun başlıca nedenlerinin başında evde, ev rahatlığında işlerin yapılabiliyor olmasıdır. Firmaların evlere verdiği işler aslında çok detay gerektiren işlerden değildir. Bu yönüyle de rahat kabul edilebilir. İşlerin çoğunluğu paketleme  üzerinedir. Başlangıç aşamasında biraz zor gibi görünse de iş yapma konusunda  biraz ilerleyince ve kişi tecrübe kazanınca ne kadar kolay olduğu anlaşılmakta. Pratik yaptıkça hızlanmanız ile birlikte kazancınızda artacaktır.

Alacağınız ek kazanç ile aile bütçenize katkıda bulunabileceksiniz. Üstelik başınızda herhangi bir patron olmayacak. Kendiniz kendinizin patronu olacaksınız. Istediğiniz saatte işe başlayıp istediğinizde ara verip bitirebileceksiniz. Evde çorap paketleme işi, paketleme alanında ki en kolay işlerden bir atnesidir.

Internet üzerinden bu şekilde çalışmak isteyen pek çok firmaya ulaşabilirsiniz. Firmalar içinde bu işlemler çok karlıdır. Işçiyle uğrasmak, yemeği, yol parası gibi pek çok sorundan böylece kurtulmuş olmaktadırlar. Internet en pratik çözüm olsa da çevrenizde tekstil atolyeleri yada fabrikaları varsa bunlarla da iletişime geçilmesi faydalı olacaktır.

 

Evde Konserve Yaparak Para Kazanma

Sıradaki ek iş fikrimiz özellikle elleri maharetli ev hanımlarımızı ilgilendiriyor. Evde konserve yaparak nasıl para kazanılır? yazımızı okuyarak bu sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Pek çoğumuz marketlerde hazır olarak satılan konserveleri görmüşüzdür. Yeri geldiğinde acele yemekler için bu konserveler imdadımıza yetişmiştir. Sizlerde bu türden konserve yaparak kendinize ek iş olarak gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bu iş ile tahmin edemeyeceğiniz paralar kazanmanız mümkün.

İlk olarak bu tür bir iş içerisinde girecekseniz adımlarınızı ufak atmayı tercih edin. Kendinizi enine boyuna ölçün. Bu işte hangi alanda en iyiyseniz  oradan başlayın. Örneğin turşu işinde kendinizi üstün görmekteyseniz ilk olarak turşu ile işe başlayın.

Ev hanımları çoğunlukla mevsimi geldiğinde kış ayları için reçel yapmayı tercih ederler. Sizde böyle yeteneklere sahipseniz bunu bir ek iş yöntemine çevirebilirsiniz. Güzel konserveler yapabilmek bir marifet işidir. Çevrenizce konserveleriniz taktir kazanmış ise bu işi sizlere tavsiye ederiz. İlk altın kuralınızı her zaman yanınızda taşımayı unutmayın. Adımlarınızı her işte olduğu gibi bu işte de ölçülü atmalısınız. Küçük hedefler belirleyerek ileriye doğru yol alın.

konserve 2 (1)

 

Evde konserve işine küçük adımlarla yola çıkın

Bir işe başlayabilmek için belli bir sermaye birikimi yatırmanız gereklidir. Bu nedenle bütün birikiminizi tek seferde harcamayın. Küçük ve ufak adımlarla işe koyulun. Az miktarda malzeme alın ve işlerinizi yavaş yavaş büyütün.

Yasal izinlerinizi mutlaka alın

Belli bir işe girişmeden önce bu konuyla ilgili almanız gereken bazı izinler olabilir. Öncelikle böyle yasal prosedürler için araştırma yapın ve sonradan başınızın ağrımasına engel olun.

 

 

 

 

Evde Reçel Yaparak Para Kazanmak

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki bu ek iş kadınlara göre. Ama bu demek değildir ki isteyen erkekler de bu işi yapamaz. Evde reçel yapmak için ihtiyacınız olanlar taze meyveler ve şeker. Eğer marifetli bir şekilde reçeller üretebilirseniz bunları dükkân dükkân gezdirebilir ve bu organik ürünleri pazarlayabilirsiniz. Günümüzde birçok insan organik ürünlere hasret yaşamaktadır. Bu sebeple eğer lezzetli reçeller yapabilirseniz gerçekten alıcılar bulabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz. Siz de evde reçel yaparak para kazanmak istiyorsanız mutlaka bu iş nasıl yapılır öğrenin ve hemen yapmaya başlayın. bu konuda sizlere daha önceden yazdığımız Evde Reçel Yapıp Satarak Nasıl Para Kazanılır ? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. 

Evde Dekoratif Mum Yaparak Para Kazanmak

evde iş
Rahat bir ortamda çalışarak evde para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Evde dekoratif mum ek işi en çok para kazanabileceğiniz alanlardan biri. Sadece stearin ve parafin maddelerini kullanarak mum yapabilir ve renkli mum boyası kullanarak renklendirebilirsiniz. Parafin maddesi mumların ham maddesidir ve katı halde bulunur. Bunu eriterek mum yapabilirsiniz. Gerisi sadece yaratıcı kalıplar bulmak ve mumları hazırlamak. Mumlarınıza koku eklemek isterseniz bu fiyatlarınızı daha da arttırmanıza vesile olacaktır. Dekoratif mumlar facebook, instagram ve diğer platformlarda su gibi satılan ürünlerdir ve bu mumlar ile oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Evde Paket Yapmak

Bazı firmalar ürettikleri ürünleri paketlemek amacıyla ütü paket firmalarına verirler. Ancak bu ütü paket firmaları işçi çalıştırdıkları için yüksek meblağlar talep ederler. Bu nedenle firmalar evlere paketleme işi vererek aracıları aradan çıkartırlar ve az da olsa ödedikleri ücretleri düşürerek size de iyi paralar öderler. Böylece hem evde sıkılmadan paketleme yapabilir hem de iyi paralar kazanabilirsiniz. Eve paket veren firmalar için google kullanabilirsiniz. Birçok firma size ev işi verecektir. Böylece ek iş sahibi olabileceksiniz.

 

Evde Tesbih Yapmak

Sizlerde evlerinizde yeterince boş zamanı olup ve evde ek iş yapmak istiyorum diyenlerdenseniz sıradaki  iş fikrimizi dinlemelisiniz.

Bu Yeni iş fikirlerimizden birisi  olan Evde Tespih Yaparak Para Kazanma düşüncesidir. Tesbihin  geçmişi çok çok eskilere kadar dayanır. En eski İslami ibadet aracı olarak bilinmektedir.  Sahip olduğu bu özelliğinin yanında ayrıca süs olarak kullanılır. Birçok erkeğin elinde teşbihi aksesuar olarak görebilirsiniz. Tesbihe talep böylesine artınca zamanla kendine bir iş sektörü oluşturmayı başarmıştır. İş ilanları arasında ek iş fırsatı olarak tesbih yapmayı artık görebilirsiniz. Evde Tespih Yaparak Para Kazanma düşüncesi sizler ede sıcak gelmekteyse makalemizi okumaya devam ediniz.

tesbih işi
Tesbih işi ike kendinize bir ek iş elde edebilirsiniz.

Evde çalışmanın en güzel yanlarından bir tanesi kendi kendinizin patronu olmanızdır. Normal bir mesaideki gibi erken kalkmanız gerekmez ve yol derdi çekmezsiniz. Çalışma saatlerinizi kendiniz belirler ve istediğiniz zaman molaya çıkabilirsiniz. Anlaşma yaptığınız Firmanın verdiği talimatlara uyduğunuz sürece hiçbir sıkıntıyla karşılaşmazsınız. Firmalardan bazıları hazır teşbihlerin paketlenmesini sizden talep ederken bazıları da boncukları dizerek teşbihi sizin oluşturmanızı talep edebilir. Malzemeleriniz firma tarafından size gönderilir. Sizde size verilen sayıya, renklere göre işinizi yapmaya özen gösterirsiniz. Eğer sizde böyle bir iş sahibi olmak istiyorsanız çevrenizde bulunan hediyelik eşya dükkanlarını gezerek bu tür iş taleplerinde bulunabilirsiniz.

Evde Tespih Yaparak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Bu iş sayesinde kazanabileceğiniz miktar sizin çalışma azminize ve firmayla yaptığınız anlaşmaya göre değişir. Genellikle ödemeler tesbih başına yapılır. Ayrıca sizin teslimat sürenizde bu ödeme konusunda bir ücret artışı oluşturabilir. Ne kadar hızlı çalışırsanız kazancınız o derece artacaktır. Firma genel olarak siparişi haftalık olarak verir ve sizden ürünü alırken ödemeyi yapar. Tane başı olarak ortalama 25 kuruş ile 1 TL arası bir fiyatlandırma söz konusudur. Bu şekilde aylık olarak 1500-2000tl civarında bir ek gelir elde edebilirsiniz.

 

Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak Para Kazanma

Evde yeterince zamanı olan ev hanımları bu haberimiz sizler için. Ek iş yaparak para kazanmak ve ev bütçesine bir ek gelir elde etmek istiyorsanız yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de evde havlı süsleme işi yaparak ek kazanç elde etmektir. Ancak bu iş belli bir el becerisi birikimi ister. Sizler el becerisi konusunda tecrübeye sahipseniz işin detaylıca bilgisini öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okuyunuz. Anlatacağımız iş konusu ev hanımlarıyla birlikte özellikle bayan üniversite öğrencileri içinde ideal bir ek iş fırsatıdır. Ev hanımları, bayan öğrenciler evde havlu süsleme işi yaparak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Günümüz ekonomik koşulları düşünüldüğünde giderek artan geçim sıkıntısı ve ekonomik zorluklar karşısında çalışan erkeklere yardımcı olmak adına birçok bayan evde ek iş peşinde koşmaktadır. Eğer sizlerde ailenize ekonomik olarak yardımcı olmak istiyor ve evde havlu süsleme işi yapabilirim diyorsanız birazda el beceriniz varsa bu yolla iyi sayılabilecek bir gelir elde edebilirsiniz.

Evde Havlu süsleme işi yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Havlu susleme isi
Havlu susleme isi yaparak aylik 2000-2500tl arasi gelir elde edebilirsiniz

Genel olarak yapacağınız iş havlu süsleme işidir. Bunun için havlu işi yapan firmalarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu iletişimin farklı yolları vardır. Yazımızın devamında iletişim yolları hakkında detaylı bilgi aktaracağız. Makalemizin bu bolumunda süsleme işiyle aylık olarak 2000-2500tl aralığında bir ek gelir elde edebileceğinizi ifade etmektir. Bu rakamlar oldukça iyi paraları ifade eder. Elbette bu miktarı kazanmak için düzenli bir çalışma yapmanız gerektiğini ifade edelim. Hatta yeri geldiğinde yoğum bir çalışma temposuna girebilirsiniz. Çabuk sıkılan ve bunalan, iş koşulları karsısında sabırsız biriyseniz hemen hatırlatalım bu iş size ağır gelebilir.

Belli bir emek ve sabır isteyen evde havlu süsleme işi eğer yeterince besleme yapabilirseniz size iyi bir kazanç getirecektir. Önceleri tek basınıza bu işe girebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda iyi paralar kazanmaya başlayınca arkadaşlarınızdan da işinize katılmak isteyenler olacaktır. Eğer İyi bir girişimciyseniz zaman içerisinde kendi grubunuzu kurarak işlerinizi daha da büyütebilirsiniz. Tüm bunlar sizin yeteneklerinize kalmış durumlardır. Kısacası evde iş imkânlarının kazanç ucu açıktır. Ne kadar emek ve sabır gösterir, girişimci ruhunuzu açığa çıkartırsanız kazancınız o derece artar.

 

Evde Havlu süsleme işi veren firmalarla nasıl iletişime geçebiliriz?

İlk olarak siz değerli kullanıcılarımıza her işte olduğu gibi firmalarla iletişime geçme aşamasında da dikkatli olmanız gerektiğinizi hatırlatalım. Bu türden firmalardan gerçekten işini dürüstçe yapanlar olduğu gibi bu yolu bilip kotu amaçla değerlendirmek isteyen dolandırıcılarda piyasada fırsat kollamaktadır. Bu sebeple sizlerle iletişime geçerek komisyon isteyen ya da ürünü süsleme için öncelikle sizden depozite isteyen kişilere karşı dikkatli olunuz. Piyasada sıkça karşılaşılan bu dolandırıldık türlerine karşı duyarlı olmanızı siz değerli ziyaretçilerimize hatırlatalım.

İletişim konusunda bulunduğunuz çevrenizi ilk olarak kullanabilirsiniz. Havlu satan mağazalar gördüğünüz satış elemanıyla konuşarak talebinizi iletin. Bu türden mağazaların sattıkları havluları aldıkları firmalarla sizlerle görüştürebilir. İkinci bir yol ise direk olarak havlu işi yapan firmaları bulmaktır. Ancak bu iş oldukça zor bir konudur çünkü hepimizin çevresinde bu türden firmalar yoktur. Bir diğer yol internet üzerinden arama yaparak firmalarla telefon yoluyla ulaşmak. İşin bu aşamasında dikkatli olmak gerekir çünkü firma yerine dolandırıcılarla iletişime geçmiş olabilirsiniz. Firmalar maliyetleri azaltmak ve birçok masraf kaleminden kurtulmak için evde yapılabilecek türden işeri ev hanımlarına vermeyi tercih ederler. Bu da sizler için iyi bir ek gelir sansı olur.

Evde havlu süsleme işi yaparak ne kadar kazanabilirim?

 Yukarıda ifade ettiğimiz gibi bu işten iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Düzenli bir çalışmayla 2000-2500 arası para kazanabilirsiniz. Elbette bu paralar için ciddi bir emek harcayacağınızı unutmayınız.

Evde Müzik Dersi Vererek Nasıl Para Kazanılır?

 

Bir önceki yazımızda sizlere internet üzerinden ek gelir elde edebileceğinizi anlatmış ve internetten para kazanma sanatı hakkında bilgiler sunmuştuk. Bu yazımızda kendinize ait belli bir yeteneğiniz olduğunu düşünerek bunu nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında konuşalım.

Günümüzde bir çok insan ek işler peşinde koşturmakta ve para kazanmanın yollarını aramaktadır. Hayat pahalılığı da hayatın çilesine eklendiğinde bu bir zorunluluk haline gelmektedir. Eğer siz de işinizi yapmak ve ek gelir elde etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Yeteneğinizi kullanmak ve başkalarının işinde çalışmak istemiyorsanız evde özel ders vermek ve evde müzik dersleri tam size göre.

Müzik Dersi İçin Yeteneklimisiniz?

“Müzik ruhun gıdasıdır” birçok insan herhangi bir müzik aleti çalabilmek için can atıyor ve her yıl binlerce insan müzik kurslarına yazılıyor. Müzik kurslarının toplu derslerine katılmak istemeyen aileler ise evlerinde özel ders aldırarak çocuklarının gelişmesi için çaba harcıyorlar. Eğer sizin de müzik yeteneğiniz varsa veya koservaturar mezunu iseniz siz de evde müzik dersi vererek para kazanmak işiyle ilgilenebilirsiniz. Yeteneğiniz varsa bunu mutlaka ek gelire çevirmelisiniz.

 

Zanaat öğrenmek eskilerin de dediği gibi altın bilezik takmaktır. Birçok meslek dalı gibi müzisyenlik de altın bilezik gibidir. Yeteneklerimizi kullanmalı ve bunu paraya çevirmeliyiz.

Şimdi hep beraber evde hangi enstrümanlar ile özel ders verebileceğinize bir bakalım.

Piyano Dersi

 

Özellikle varlıklı aileler piyano gibi pahalı enstrümanları tercih etmekteler. Ayrıca piyanonun çok yönlü yapısı kişisel gelişim ve zekâ açısından da önemli olduğu için bireylerin gelişimine katkı sağlıyor. Bu noktada enstrüman taşımanıza gerek kalmadan evlerde özel piyano dersleri verebilirsiniz. Piyano dersleri vermek için vermeniz gereken ilanı internet üzerinden verebilirsiniz. Özellikle müzik forumlarına ilan verirseniz faydasını göreceksiniz.

Gitar Dersi

Gitar özellikle gençler arasında telli çalgılar içerisinde en popüler olanıdır. Eğer gitar çalma konusunda yetenekli ve nasıl öğretebileceğinizi biliyorsanız ve bu konuda da kendinize güveniyorsanız mutlaka gitar dersleri vermeyi düşünmelisiniz. Saati 200 lira civarlarında bir piyasaya sahip olan gitar dersleri oldukça popüler. Gençlerin daha sık öğrenmek istedikleri bir çalgı olan gitarın popülerliğini kullanmak ise size kalıyor. Yapmanız gereken sadece kendinizi bir şekilde duyurmak ve müşteri bulmak.

Evde müzik eğitimi vererek para kazanmak için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Bunlardan biri müzik sevgisi. Eğer müzik yapmaktan zevk alıyor ve bunu karı tarafa hissettirebiliyorsanız öğrencileriniz de hem keyif alacak hem de sizi başkalarına da tavsiye edecektir. Bu sebeple mutlaka işinizi severek yapmanız gerekiyor. İkinci olarak da ders vereceğiniz alanda uzman olmanız gerekiyor. Amatör düzeydi bildiğiniz müzik yeteneğinizi başkalarına aktarmanız zor olacaktır. Bu nedenle uzmanlaşmadan bir alanda ders vermek doğru değildir.

Bireysel olarak çalışmak zor geliyor veya iş bulamayacağanızdan korkuyorsanız müzik firmaları ile de anlaşabilirsiniz. Bu kurs firmaları öğrencilere sizin adınıza ulaşır ve sizi evlere gönderirler. Bazı kurslar kendi binalarında eğitim vermektedirler. Evde ders vermek yerine özel bir ortamda ders vermek de ilginizi çekebilir. Bu bağlamda bir çatı altında olmak size avantajlar sağlayacaktır. Bu avantajlardan biri müşteri garantisidir. Diğeri ise ödeme garantisi. Her iki durumda da kazançlı olan siz olacaksınız.

Evde Takı Yaparak Para Nasıl Kazanılır ?

Evde para kazanmanın bin bir tülü yolundan biri de takı yaparak bunları satmak ve gelir elde etmektir. Para kazanma yöntemlerinden birçoğunu evde ek iş yaparak başarmak mümkün. Evde takı yapmak için öyle çok fazla malzemeye de ihtiyacınız yok. Daha çok hanımların tercih ettiği evde takı yapma işi oldukça kolay ve ekstra bir el becerisi gerektirmiyor. Yapmanız gereken sadece yaratıcı ve sabırlı olmak. Aslında uzun zamandan beridir yapılan bir ev işi olan boncuk dizme işinin son yıllarda çeşitli varyasyonları ortaya çıkmıştır ve takı yaparak para kazanmak da bunlardan biridir. Takı yapmak diğer ev işlerine göre daha cazip çünkü kazancı daha fazla olabiliyor. Bununla beraber maliyetin düşük olması da işi oldukça cazip kılıyor.

takı yaparak para kazanma
Takı yaparak para kazanma

 

Evde Takı İşi Yapacaksanız Maliyeti hesaplayın!

Aslında bu işi yapmak isteyenlerin aklına gelen ilk soru ne kadar maliyet ile başlanabileceğidir. Bu işi yapmanız için çok küçük meblağlar ile alışveriş yapmanız yeterli olacaktır. Elinizdeki ürünleri sattıkça para kazanacak ve daha çok malzeme alabileceksiniz. Bu şekilde satışlarınızı katlayarak gelir elde edeceksiniz.

Evde takı yapabilmek için sahip olmanız gereken malzemeler

Örnek olarak kolay yapmak istiyorsanız küçük klips ya da düğme, inci, püskül, boncuk gibi malzemelerin olması gerekiyor. Bunun yanı sıra küçük figürler ile de kolyeler süslenmektedir. Kolyeyi yaparken unutmamanız gereken ise sıra dışı bir tasarıma sahip olmasıdır. Unutmayın normal kolyelerin satılma olasılığı elbette vardır ama yine de sıra dışı kolyeleri hem daha iyi bir fiyata satabilir hem de sürekli bir bağlantı kurabilirsiniz. Böylece kaliteli ürünler yapmaya devam edersiniz. Evde takı yaparak para kazanmak için 50-75 lira gibi bir masrafla başlamanız mümkündür. Çok cüzi bir rakam olan bu paralar ile işinizi başlatabilirsiniz.

 

Evde Takı Yapmak İçin Malzemeler Hazır Ya şimdi?

Malzeme temininden sonra bir de araç gereç takımı almanız gerekebilir. Küçük penseler iplikler iş gören mekanizmalardır. İğneler de oldukça yardımcı olacaktır. Eğer el beceriniz yoksa internetten de videolar izleyerek bu beceriyi yavaş yavaş edinebilirsiniz. Unutmayın hayal gücünüzü ne kadar çok kullanırsanız, başarıya ulaşma ihtimaliniz o kadar yüksek.

Ürettiklerini Sat

Sosyal medya üzerinden veya dükkânları gezerek çok kolay bir şekilde ürünleriniz satarak ek iş alanında gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.. Sosyal medyanın gücünü kullanarak reklam verebilir ve ürünlerinize insanların ulaşmasını da sağlamanız mümkün. Sanal marketlerde dükkânlar açabilir ve ürünlerinizi buralarda da pazarlayabilirsiniz. Eğer orijinal ürünler ürettiğinizi düşünüyorsanız bujileriler ile anlaşarak toptan yapıma başlayabilirsiniz.

Evde Pasta Yaparak Para Kazanma

Ev hanımlarının kolay yoldan yaparak satabileceği ve bu sayede ek gelir elde edebileceği ek iş fikirlerinden bir tanesi evde pasta yaparak para kazanma düşüncesidir. Hemen hepimiz pastanelerde bin bir çeşit pasta görmekte ve ara sıra tatlı kaçamaklar yaparak kendimizi bu pastalarla ödüllendirmekteyiz. Ancak çoğu fabrikasyon ya da hazır olarak üretilen pastalar ev yapımı yapılan pastaların yerini tutmamaktadır. İşin özü bu olunca ev hanımlarına evde ek iş şansı doğmuş oldu. Üstelik kendi patronu olabileceği bir konuda ve işine kimsenin karışmasına gerek kalmadan en kolay yoldan para kazandıran bir yöntemle.

Evde Pasta Nasıl yapılır ve satılır?

 • Konu pasta olunca herkesin bir damak zevki olduğunu söylemeden geçemeyiz. Durum böyle olunca pasta da çeşitlik artmaktadır. Bu konuda seçeneğiniz çok görünüyor. Ancak doğru olan en çok beğenilen ve talep edilen pasta çeşidi üzerinde çalışma yapmanız olacaktır. Elinizde çok sayıda pasta tarifi olabilir. Ancak siz ticaret yaptığınızdan dolayı en beğenilene odaklanmalısınız. Evde ek iş yapmanın altın kurallarından bir tanesi budur. Beğendiğinizden ziyade piyasa da beğenilen ürüne yönelmektir.
 • Pasta için gerekli olan malzemeler her zaman elinizin altında bulunmalıdır. Zaman içerisinde tedarik ederim gibi bir düşünceniz varsa sipariş aldığınızda pastanızı ilgili firmaya zamanında teslim etmekte zorluk çekebilirsiniz. Bu noktada siz değerli ziyaretçilerimize önerimiz tüm malzemelerinizi ve pastada kullanacağınız meyve ya da gıdaları tam olarak tedarik etmenizdir. Bu sayede işlemlerinize sorunsuz başlar ve devam edersiniz.

Pastalarımı Nerede satabilirim?

evde pasta yaparak para kazanma
evde pasta yaparak para kazanma

Satış konusunda ev hanımlarının birçok alternatifi vardır. İlk olarak her mahallede neredeyse bir pastane olduğunu düşünürsek buranın sahipleriyle görüşerek işe başlayabilirsiniz. Bu tür işlerde en önemli unsur ek işi zamanında teslim edebilmektir. Çünkü pastane gibi işletmeler gündelik olarak müşterilerinin beklentilerine karşılık vermek isterler. Bu sebeple sizde işletmelerin bu isteğine zamanında cevap verir ve lezzetli ürünler ortaya çıkartabilirseniz işi kaptınız demektir. Üstelik bu devamlı bir iş olacaktır.

Pastaneler dışında okullarda ya da fuarlarda, kermeslerde veya en kolay yol olan internetten pastalarınızı satışa sunabilirsiniz.

Not:  Satışa sunacağınız pastalar için öncelikle sağlık bakanlığıyla görüşün. Gerekli izinleri aldıktan sonra satış işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Evde pasta yaparak Ne kadar ara kazanabilirim?

Birçok kişinin ek iş tercihi olan evde pasta yaparak ayda ortalama bir çalışmayla 1000-1500tl arası ek gelir elde ede bilirsiniz. Bu miktar sizin çalışma saatinize ve pazarlama gücünüze göre değişkenlik gösterecektir.

 

Kutu Yaparak Para Kazanma

İş sahibi olamayan ya da bir işe sahip olup yeterince gelir elde edemeyen kişiler genellikle çevrelerinde ek iş peşinde koşarlar. Sıradaki anlatacağımız ek gelir fırsatı özellikle ev hanımları, öğrencileri ve yeterince vakti olup ek kazanç elde etmek isteyen herkesi ilgilendirmekte. Sizlerde ev ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız evde kutu yaparak para kazanma düşüncesini araştırmalısınız. Bu yeni iş fikri herhangi bir beceri ya da bir birikim gerektirmediğinden dolayı isteyen herkes tarafından yapılabilecek son derece kolay bir iştir. Günlük yaşantımızda pek çok yerde karşımıza çıkan kutuları ev ortamında yapmak hem son derece basit hemde getirisi oldukça iyi bir ek kazançtır.

Hayat içerisinde pek çok alanda kutu kullanımı artınca artan talep karşısında firmalarda bu ihtiyacı karşılayabilmek için üretimi arttırmışlardır. Ancak firma içerisinde üretim evde yapılacak üretime oranla daha masraflı olacağından evde kutu yaparak para kazanma sektörü kendiliğinden ortaya çıkmıştır. Aslında çevremize baktığımızda değişik ebatlarda pek çok kutu olduğunu görebiliriz. Ancak şuana kadar pek dikkat etmediğimizden dolayı fark ettiğimiz söylenemez.

Kutuların Yaşantımızdaki Yeri

Bu metinleri okuduktan sonra etrafınıza göz gezdirdiğinizde pek çok kutunun hayatımıza girmiş olduğunu sizlerde fark edeceksiniz. Kuru gıdaları taşımak amaçlı ya da dış ortamdan izole etmek için kullanılmasından tutunda oyuncaklarda, düğünlerde, nişanlarda ve daha pek çok alanda kutular kullanılır. Bu aslında bir gereksinimdir. Bu sayede malzemeler dış ortamın sıcağından ya da kirinden korunur. Böylece tüketiciye sağlam ve temiz bir ürün ulaştırılmış olur.  Böylesine bir ihtiyaç olması karton kullanımının giderek artacağına bir işarettir. Üretilen kartonların yukarıda anlattığımız gibi kullanıma sunulması için birtakım evrelerden geçmesi gereklidir. İşte bu noktada ortaya ek iş fırsatı çıkmaktadır.

Bu kartonların katlanması belli bir biçime sokulması ve paketleme aşamasına gelebilmesi için bir iş gücüne ihtiyaç vardır. Evde kutu yaparak para kazanma sektörü bu gereksinim sonucu otaya çıkmıştır.

Firmalar Neden Bu işi Evde Yaptırır?

Pek çok firma kutu katlama işini evlere vermektedir. Bu durumun temel sebebi maliyetleri azaltma isteğidir. Eve verilen işler her zaman daha avantajlıdır çünkü ek bir masraf söz konusu olmayacaktır. Ek iş arayanlar içinse emek harcayarak yeni bir gelir kapısı oluşumu olacağından esasında her iki taraf içinde ortaya çıkan bir kar söz konusudur. Kutu katlama işi herhangi özel bir el becerisi istemediğinden vakti olan herkesçe kolaylıkla yapılabilir. Eğer kalabalık bir aileniz varsa bu yöntem sayesinde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Üstelik bu işi evinizde istediğiniz yerde yapabilirsiniz. Ufak bir alan bu iş için yeterlidir. Bu yüzden kimseye bir rahatsızlık verme durumunuzda kalmaz. Peki, evde kutu katlama işi nasıl yapılmaktadır?

Evde kutu katlama işi nasıl yapılır?

evde kutu yaparak para kazan
Evde kutu yaparak para kazanabilirsiniz

Kutu katlama konusunda ilk olarak bir firmayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu iletişimi nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. İletişim sonucunda firmayla yapacağınız ikili anlaşma sonrası işe başlamış olacaksınız. Firmalar verdiğiniz adrese ihtiyacınız olan karton kutu malzemelerini bırakır. Artık buradan sonrası size kalmış.

Bu işte yeniyim

Evde kutu katlama yaparak para kazanma konusunda yeniyseniz endişe etmeyin. İlk birkaç kutudan sonra el becerilerinizin hızlandığını sizlerde göreceksiniz. Her ne kadar belli bir tecrübe istemese de ilk seferlerde işinize yavaş başlarsınız bu gayet normaldir. Belli bir zaman sonra el becerilerinizin otomatikleştiğini ve hızlıca paketleme işini yaptığınızı göreceksiniz.

 Kutu işi veren firmalarla iletişim

Fikir olarak kendinizi evde kutu yaparak para kazanma işine adapte ettiyseniz artık sırada bu işi veren firmalara ulaşma yolu var. Büyük şehirlerde bu tür firmaları bulma imkânınız olabilir. Ancak herkesin büyük şehirde oturmadığını düşünürsek diğer alternatif yöntemimiz internet üzerinden aradığımızı bulmak olacaktır. Birçok sosyal ağ ve arama motorları bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Ancak siz değerli okurlarımıza uyarımız internet üzerinden sizden para isteyerek iş vereceğini söyleyen dolandırıcılara karşı dikkatli olmanızdır. Sektörün büyümesi dolandırıcıların iştahını kabartmış durumda. İletişim kurduğunuz firma sizden malzeme ücreti isteyebilir. Parayı alınca da malzeme göndermeyebilir. Ek iş arama yolunda değerli paranıza sahip çıkın.

 Kutu yaparak ne kadar para kazanabilirim

Anlaştığınız firmalar ve sizin aranızda yapılacak anlaşma sonrası işte çalışacak kişi sayısına göre elde edilecek kazanç değişecektir. Bu işte el gücü esas olduğundan ne kadar kalabalık olunursa o derece ek gelir çoğalır. Genel itibariyle bir adet kutu 20-25 kuruş civarında evde ücrete tabidir. Ancak bu ücretler firma ve sizin aranızdaki anlaşma sonucu değişir. Bu şekilde düşünürsek ve ay içerisinde ortalama bir çalışmayla 600-800 tl arası bir ek gelir elde edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Dantel İşi Yaparak Para Kazanma

El yeteneği olan bayanlar sıradaki yazımız tam size göre. Dantel yapmayı biliyor ve bu işi severek yapıyorsanız dantel işi yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Eskiden kalma bir gelenek olan dantel yapma kültürü günümüzde halen devam etmektedir. Öğleki geçmiş yıllarda sadece evlerde yapılan ve annesinden kızına miras olarak geçen bu yetenek artık günümüzde firmalar tarafından imal edilip herkesin beğenisine sunulmaktadır. Yani ayrı bir iş ikanı bu dalla uğraşanların hizmetine sunulmuştur. Durum böyle olunca firmalar  artan talep karsısında maliyetleri de düşürmek adına ev işleri vermeye birçok alanda hız verdiler. El becerisi olan ve dantel yapmayı seven ev hanımlarına böylece dantel işi yaparak para kazanma imkânı ile ek gelir kazanma şansı doğmuş oldu.

Evde dantel işi veren firmalar ile irtibat kurarak ek iş yapan ya da tüm bos zamanını bu işe ayıran birçok bayan olduğunu söylesek sanırım şaşırırsınız. Bu noktada Firmaların evlere neden iş verdiği konusunda tereddütleriniz olabilir. Konunun özünde aslında her iki taraf içinde faydalı bir anlaşma yatmakta. Bu sayede firmalar için masraflar azalmış olmaktadır. Üretilen ürünün maliyetinde ciddi oranda azalma olduğundan kar payları artan firmalar bu olaya sıcak bakmaktalar. Bu aşama da size düşen eğer evde ek iş yapmak istiyor ve dantel işi yaparak para kazanma fikrine sıcak bakıyorsanız evde dantel işi veren firmalarla iletişime geçmek olacaktır.

 

Evde Dantel işi veren firmalarla nasıl iletişime geçebiliriz?

evde dantel işi yaparak para kazan
Evde dantel işi yaparak para kazanabilirsiniz

Hepimiz oturduğumuz semtlerde az ya da çok çeyiz ürünleriyle uğrasan küçük işletmeler ya da dükkânlar görmüşüzdür. Ancak bu alan üzerinde şimdiye kadar ilgimiz olmadıysa bu ürünlerin nerden geldiğine dair kendi kendimize bir sorgulamamız olmamıştır. Evde dantel işi yaparak para kazanma düşüncesine kapıldıysanız ilk olarak bu dükkânlara giderek dilerseniz direk dükkân sahibine fikrinizi açabilir ve ürün satmak istediğinizi söyleyebilir. Ya da dükkâna ürün getiren firma ile iletişime geçmek istediğinizi belirterek bir not bırakabilirsiniz. Uygun fiyata bu işi yaparsanız aynı zamanda el beceriniz de iyiyse emin olun ki firmadan önce bu işin satışını yapan yerler sizinle anlaşmak isteyecektir.

İkinci bir alternatif olarak sizlere önerimiz her zaman iş başvurularının odağı olan ve çok yoğun olarak kullanılan internete başvuru yöntemidir. Teknolojiyle birlikte birçok kişi artık interneti kullanarak iş başvurusunu oturduğu yerden yapmaktadır.  Sizde bu kolay yolu deneyebilirsiniz. Birçok firmanın ilanını arama motorlarından taratmanız durumunda göreceksiniz. Bu ilanlardan kendinize yakın olanı ya da uygun olanı seçerek başvuruda bulunmak size kalmış.

Satışı Kendiniz yapın

Sizlere öneride bulunacağımız bir diğer ek iş yöntemi dantelleri sizin satmanızdır. Ancak bu biraz sizi yoracak bir konudur. Satış yaparak para kazana fikrine sıcaksanız dantellerinizi yaparak belli ir birikime ulaşın. Sonrasında modellerinizin resimlerini çekerek internet üzerinden hazır ilan sayfalarına bu resimlerinizi koyun ve fiyatlarını belirtin. Bu şekilde yapacağınız satış sayesinde paranın tamamı size kalmış olacaktır. Bakıldığında müşteri bulmanız durumunda bu yöntemle daha çok para kazanabilirsiniz. Ancak her zaman satış imkânınız olmayabilir. Belli zamanlarda tüm ürünlerinizi elden çıkarıp ek gelir olarak çok para kazanabilirken bazende az kazanma durumunuz olacaktır. Bu aşamada karar siz değerli okuyucularımızındır. Dilerseniz bir firmayla anlaşarak sabit bir ek gelir elde edebilir, ya da ürünlerinizi internet üzerinde satışa sunabilirsiniz.

Evde dantel işi yaparak ne kadar kazanabilirim

Dantel işi yaparak ek gelir elde etmek isteyen bayanların kazançları bu işe harcadıkları zamana ve el becerilerine göre değişmektedir. Ortalama olarak bir firmayla çalışanların az bir zaman harcayarak 1000tl ve üstünde para kazanabileceğini söyleyebiliriz. Tabiki bu miktarın altı ve üstü sizin göstereceğiniz gayrete göre değişkenlik gösterecektir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?