Evde Dantel İşi Yaparak Para Kazanma | Ekişhaberleri

Evde Dantel İşi Yaparak Para Kazanma

El yeteneği olan bayanlar sıradaki yazımız tam size göre. Dantel yapmayı biliyor ve bu işi severek yapıyorsanız dantel işi yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Eskiden kalma bir gelenek olan dantel yapma kültürü günümüzde halen devam etmektedir. Öğleki geçmiş yıllarda sadece evlerde yapılan ve annesinden kızına miras olarak geçen bu yetenek artık günümüzde firmalar tarafından imal edilip herkesin beğenisine sunulmaktadır. Yani ayrı bir iş ikanı bu dalla uğraşanların hizmetine sunulmuştur. Durum böyle olunca firmalar  artan talep karsısında maliyetleri de düşürmek adına ev işleri vermeye birçok alanda hız verdiler. El becerisi olan ve dantel yapmayı seven ev hanımlarına böylece dantel işi yaparak para kazanma imkânı ile ek gelir kazanma şansı doğmuş oldu.

Evde dantel işi veren firmalar ile irtibat kurarak ek iş yapan ya da tüm bos zamanını bu işe ayıran birçok bayan olduğunu söylesek sanırım şaşırırsınız. Bu noktada Firmaların evlere neden iş verdiği konusunda tereddütleriniz olabilir. Konunun özünde aslında her iki taraf içinde faydalı bir anlaşma yatmakta. Bu sayede firmalar için masraflar azalmış olmaktadır. Üretilen ürünün maliyetinde ciddi oranda azalma olduğundan kar payları artan firmalar bu olaya sıcak bakmaktalar. Bu aşama da size düşen eğer evde ek iş yapmak istiyor ve dantel işi yaparak para kazanma fikrine sıcak bakıyorsanız evde dantel işi veren firmalarla iletişime geçmek olacaktır.

 

Evde Dantel işi veren firmalarla nasıl iletişime geçebiliriz?

evde dantel işi yaparak para kazan
Evde dantel işi yaparak para kazanabilirsiniz

Hepimiz oturduğumuz semtlerde az ya da çok çeyiz ürünleriyle uğrasan kü

çük işletmeler ya da dükkânlar görmüşüzdür. Ancak bu alan üzerinde şimdiye kadar ilgimiz olmadıysa bu ürünlerin nerden geldiğine dair kendi kendimize bir sorgulamamız olmamıştır. Evde dantel işi yaparak para kazanma düşüncesine kapıldıysanız ilk olarak bu dükkânlara giderek dilerseniz direk dükkân sahibine fikrinizi açabilir ve ürün satmak istediğinizi söyleyebilir. Ya da dükkâna ürün getiren firma ile iletişime geçmek istediğinizi belirterek bir not bırakabilirsiniz. Uygun fiyata bu işi yaparsanız aynı zamanda el beceriniz de iyiyse emin olun ki firmadan önce bu işin satışını yapan yerler sizinle anlaşmak isteyecektir.

İkinci bir alternatif olarak sizlere önerimiz her zaman iş başvurularının odağı olan ve çok yoğun olarak kullanılan internete başvuru yöntemidir. Teknolojiyle birlikte birçok kişi artık interneti kullanarak iş başvurusunu oturduğu yerden yapmaktadır.  Sizde bu kolay yolu deneyebilirsiniz. Birçok firmanın ilanını arama motorlarından taratmanız durumunda göreceksiniz. Bu ilanlardan kendinize yakın olanı ya da uygun olanı seçerek başvuruda bulunmak size kalmış.

Sizlere öneride bulunacağımız bir diğer ek iş yöntemi dantelleri sizin satmanızdır. Ancak bu biraz sizi yoracak bir konudur. Satış yaparak para kazana fikrine sıcaksanız dantellerinizi yaparak belli ir birikime ulaşın. Sonrasında modellerinizin resimlerini çekerek internet üzerinden hazır ilan sayfalarına bu resimlerinizi koyun ve fiyatlarını belirtin. Bu şekilde yapacağınız satış sayesinde paranın tamamı size kalmış olacaktır. Bakıldığında müşteri bulmanız durumunda bu yöntemle daha çok para kazanabilirsiniz. Ancak her zaman satış imkânınız olmayabilir. Belli zamanlarda tüm ürünlerinizi elden çıkarıp ek gelir olarak çok para kazanabilirken bazende az kazanma durumunuz olacaktır. Bu aşamada karar siz değerli okuyucularımızındır. Dilerseniz bir firmayla anlaşarak sabit bir ek gelir elde edebilir, ya da ürünlerinizi internet üzerinde satışa sunabilirsiniz.

Evde dantel işi yaparak ne kadar kazanabilirim

Dantel işi yaparak ek gelir elde etmek isteyen bayanların kazançları bu işe harcadıkları zamana ve el becerilerine göre değişmektedir. Ortalama olarak bir firmayla çalışanların az bir zaman harcayarak 1000tl ve üstünde para kazanabileceğini söyleyebiliriz. Tabiki bu miktarın altı ve üstü sizin göstereceğiniz gayrete göre değişkenlik gösterecektir.

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Evde Dantel İşi Yaparak Para Kazanma” için 4 yorum

  1. Sarma konusunda iyi olsamda dantel benim alanim degil. Beni asar bu is. Ancak keske bilseydim. Simdi simdi anliyorum ki el becerisi bir bayan icin gerekli. Ne zaman nerede karsisina cikacsgi belli olmuyor bole seylerin

  2. Eşim çok güzel danteller yapıyor ona ek iş ararken sitenize denk geldim makale aydınlatıcı olmuş fakat bu işler içinde malesef büyük şehirde olunmalı 🙁

    1. tabiki buyuksehirlerde olmak bir avantajdır. ancak umutsuzluğa kapılmayın yinede. başka işler arayabilir yada internet üzerinden kargo yoluyla bu işleri yapan firmaların olup olmadığını arastırabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.