Etiket Çeşitleri | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Etiket Çeşitleri

 

 

Yapışkanlı Etiketler

 

Günümüzde hediyelik cam eşyalar üzerinde ve yenilenmeye elverişli ürünlerde kullanılan çok amaçlı etiket çeşididir. Dört gruba ayrılır.

 

-Akrilik yapışma özelliği bulunan etiketler: Yüzde 90 oranında ham maddesi akrilikten oluşan bu etiket anında ve hızlı bir yapışma özelliğine sahiptir. Ayrıca sökmesi de gayet kolay olan bir etiket grubundadır.

-Hotmelt yapışma özelliği bulunan etiketler: Anında ve aktif bir biçimde yapışma özelliği bulunan bu etiketin, yapıştığı yüzeyle temasa geçtiğinden ötürü kolay sökülmeyen bir etikettir. Bu sebeple etiket sökülmek istenirse, parçalanarak sökülme işlemi gerçekleşir.

Nonperm yapışma özelliği bulunan etiketler: Bu etiket çeşidi, farklı yüzeyler olsa dahi yapıştır-sök özelliği olduğundan yapışma kalitesinden bir şey kaybetmez. Bu etiket çeşidi, farklı zamanlarda ve yüzeylerde yapışma özelliğini kaybetmemesi nedeniyle en kullanışlı etiket grubunda yer alır.

Deep Freeze yapışma özelliği bulunan etiketler: Özellikle soğuk hava depolarında çok kullanışlı olan bu etiketler, donma esnasında yapışkan özelliğinden bir şey kaybetmeyen etiket grubundadır.

 

 Barkod Etiket

 

Mağazalarda, eczanelerde, marketlerde sıkça görebileceğiniz, üzerinde barkod bulunan ve ürün bilgilerine sahip bir etiket çeşididir. Market veya eczaneye gittiğiniz zaman gördüğünüz barkod okuyucular sayesinde, barkod etiketler okutulur ve bunun sayesinde, stok kodu, ürünün menşei, fiyat birimine kadar her şey görülebilir. Günümüz teknolojisiyle beraber çok kullanışlı bir etiket haline gelmiştir.

 

Barkod etiketler iki gruba ayrılırlar. Bunlar; Kağıt bazlı ve plastik bazlıdır. Kağıt bazlı etiketler, plastik bazlılara göre daha kısa ömürlüdür. Bunun nedeni ise dış etkenlerden kolay bir biçimde zarar görmesidir. Su, ısı, nemden iki barkod etiket çeşidi de zarar görebiliyorken, kağıt bazlı olan daha çabuk yıpranabilir.

 

 Kağıt bazlı etiket çeşitleri:

 

Kuşe: Kendinden yapışkanlı oluşu sayesinde en çok kullanılan etikettir. Yüzeyi pürüzsüzdür ve çıkarması neredeyse imkansızdır.

Vellum: Kuşe etiketle aynı özelliklere sahiptir. Sadece yüzeyi biraz daha çukurludur.

Eco Termal: Bayatlama özelliği olduğundan kısa ömürlüdür.

Lamine Termal: Eco Termal etikete göre biraz daha uzun ömürlüdür. Daha kullanışlıdır.

Floresan: İç mekan uygulamalarında kullanılan bu etiket, ısı, nem ve suya dayanıksızdır.

 

 Plastik bazlı etiket çeşitleri:

 

Opak PP: Isı, nem ve suya dayanıklıdır. Çok zorlanmadığı müddetçe yırtılmaz.

Silvermat: Soğuğa ve sıcağa dayanıklı özel yapışkanlı bir etiket çeşididir.

Mat PP: Mat bir yüzeye sahip, kolay yırtılmayan bir etikettir.

Şeffaf: Opak PP ile aynı özelliklere sahiptir. Tek fark şeffaf etiketin alt yüzeyi görülmektedir.

 

Ürünler hakkında fiyat bilgisi için : hepsibarkod.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,