En Güncel Dijital Sektör Haberleri | | yeni bir iş,internetten para kazanma

En Güncel Dijital Sektör Haberleri

 

 

Dijital dünya sektörel haberlerinin takibi sosyal medya kullanıcıları için önem arz etmektedir. Bu nedenle son günlerde popüler olan birkaç haberi derlemiş bulunmaktayız.

 

YouTube canlı yayın özelliğini getirmişti. Fakat şimdi yeni özellikler sunmaktadır. Bunlardan ilki canlı yayının daha sonra tekrar izlenebilir olmasıdır. Bu özellik farklı sosyal medya mecralarında zaten var olan bir uygulamaydı. Bu nedenle popülerlik arz etmemekte idi. YouTube bu özelliğe bir ilave daha yaparak canlı yayın sırasında otomatik alt yazı sunmak gibi bir özellik getirdi. Ayrıca canlı yayınlara yapılan yorumların altını çizmek mümkün hale getirildi.

 

 HTC’den Ready Player One Hizmeti

 

Aslında bir kitap iken vizyona giren ve büyük ilgi gören Ready Player One şimdi HTC sayesinde VİVE ile izlenebilecek. VİVE bir sanal gerçeklik gözlüğüdür. Bu gözlük 360 dereceye yayılan bir oyun aracıdır. Yani doğal olan ile yansıtılan görüntüyü birleştirip sunmaktadır.

 

 Dijital Cüzdanlar

 

Paraya dokunmadan harcama yapmak mümkündür. Hatta kredi kartına da ihtiyaç duyulmamaktadır. Mobil bankacılıkta bankayı cebimizde kullanabiliyoruz. Artık bu sayede harcamalar da yapılabilmektedir. Cep telefonlarında bulunan para kredi kartı yerine kullanılabilmektedir. Birden fazla kart sahibi olan kullanıcılar için faydalı bir uygulama olan bu sistem sayesinde artık kartları cüzdana koymaya gerek kalmadan telefona yükleyerek işlem yapmak mümkündür.

 

 Arşivlerin Dijitalleşmesi

 

Tarih konusunu sevenler için oldukça fayda sağlayacak bir uygulama yolda. Devlet arşivlerinde bulunan arşivlerin dijital ortama aktarılması için ilk adımlar atıldı. Hem İstanbul hem Ankara merkezli yapılacak olan bu uygulama ile devlet arşivlerinin orijinallerini görebilmek mümkün olacak. Osmanlı’da 95 milyon belge bulunmakta ve her gün bu arşivleri incelemek için yüzlerce tarihçi çalışmaktadır. Bu arşivlerin dijital ortama aktarılması ile bu araştırmacılar ulaşmak istediği arşive Ankara veya İstanbul merkezli başvuru ile edinebilecektir.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara, Ev böcek ilaçlama