En Çok Kazandıran Ek İşler Nelerdir? | Ekişhaberleri

En Çok Kazandıran Ek İşler Nelerdir?

 

Ülkemiz ekonomik anlamda oldukça kötü günler geçirmektedir. Bu nedenle de insanların daha iyi bir yaşam şartları elde etmek amacıyla ek işlere yöneldikleri görülmektedir. Peki günümüzde en çok gelir elde etmenizi sağlayacak olan ek gelir meslekleri nelerdir? Ek gelir elde etmek için neler yapılması gerekiyor? Ek gelir elde etmenin elbette ki birbirinden farklı alternatifleri söz konusudur.  Ancak ek iş girişiminde bulunmadan önce hangi alanlarda daha başarılı olabileceğiniz konusunda kendinizi sınamanız gerekmektedir. Çünkü bilindiği gibi her iş herkesin yapabileceği niteliklere ve koşullara sahip olmamaktadır. Bu nedenle de zorlu bir yaşam şartları altında yaşamamak için, kendinize en uygun olan ve sizlere en iyi miktarda ek gelir elde etmenize imkan sağlayacak olan meslekleri tercih etmenizde fayda olacaktır.

ek iş
Evde Ek iş Yaparak Para kazanabilirsiniz.

Ek gelir elde etmek için günümüzde en çok tercih edilen alan şüphesiz ki ev hanımları için tasarlanmıştır. Evde birbirinden güzel takılar tasarlayarak ya da özel mekanlar için ev yemeği yaparak ciddi bir gelir elde etmek mümkündür. Fakat bu tür işleri yürütürken olabildiğince titiz bir tavır sergilenmesi, işin devamlılığı konusunda oldukça önemli bir husus olacaktır. Yapılan yemekler ne kadar lezzetli ve hijyenik ise firmalar arasında namınız o kadar çok artacak ve çok daha büyük iş fırsatları kapınıza kadar gelecektir. Öyle ki evden bu tür işleri yürütmek kadınlar için son derece ideal olduğundan günümüzde oldukça popüler bir ek gelir imkanı olduğunu söylemek de mümkün olacaktır.

Erkekler için ek gelir elde etmenin de birbirinden farklı bir çok yöntemi söz konusudur. Mesela araba alıp satmak bile ek gelir elde etme yöntemlerinden biri olarak kendisini gösterir. Ya da diğer bir yöntemler önceden satın alınan gayrimenkullerin günlük ya da haftalık olarak kiraya verilmesi de çok iyi bir ek gelir elde edilmesine vesile olacaktır. Diğer bir alternatifle de elinizde öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğiniz varsa, özel ders vererek de iyi miktarda ek gelir elde etmek mümkündür. Ekonomik durumunu daha iyi seviyelere getirmek isteyenler çeşitli iş alternatiflerini değerlendirmesi oldukça mantıklı olacaktır.

Yeni İş fikirleri

 

Günümüz ekonomisi ne yazık ki insanların geçimlerini sağlamak açısından yeterli değildir. Bu nedenle de bir çok kişi çeşitli alanlarda ek iş yapmak amacıyla arayış içerisine girmiştir. Öyle kendi mesleğinizin yanı sıra, uğraşacağınız ek işlerle de çok güzel kazançlar elde etmek mümkündür. Peki son zamanlarda en çok rağbet gören ek işler nelerdir? Hangi ek iş daha çok para kazandırıyor? Öncelikle para kazanmak için iş fikirleri konusunda açık görüşlü olmalısınız. Çünkü beklemediğiniz bir alanda büyük bir başarı elde etmek imkansız değildir. Aynı zamanda iyi bir kazanç elde etmek için gerekli olan en önemli etmenlerden biri de şüphesiz ki iradeli olmaktır. Yani başlanmış olan bir işin devamını getirmek, işin sürekliliğini sağlamak, kısa vadede gelişimin önünü açan bir faktör olarak karşımıza çıkacaktır.

Ek iş fikirleri edinmek için çeşitli platformlarda da araştırma yapılarak, daha önce bu alanda deneyim kazanmış insanların görüş ve önerilerinden faydalanmak oldukça faydalı olabilir. Bu bağlamda günümüzün en çok kazandıran ek iş ilanlarını da sıkıca takip etmek önemli bir şart olacaktır. Özellikle de ev hanımları, evden para kazanma sanat hakkında bir çok makaleyi yakından takip etmektedirler. Öyle ki günlük iş yaşamından ziyade evde yapılacak olan bir çok etkinlik ile de güzel paralar kazanmak mümkün olacaktır. Mesela takı yapmak ve satmak, ev yemekleri yaparak restoranlara pazarlamak ya da örgü örmek ve ortaya çıkan ürünleri çeşitli siteler üzerinden satmak ev kadınları için ideal ek iş olanakları arasında yer alır.

Erkekler içinse yeni iş fikirleri çok daha cazip olarak görülmektedir. Son zamanlarda ülkemiz koşullarında en iyi para kazandıran ek iş, araba satım satımı yapmak olarak bilinir. Arabalar, bilindiği gibi her erkeğin sevdiği bir alettir. Bu nedenle de ilgi yoğun olduğundan, yapılacak olan işte sevilerek yapılacak ve başarı oranı da bununla birlikte yükselecektir. Bu da çok iyi bir gelir elde edileceğinin teminatı niteliğindedir. Ek işler konusunda daha detaylı bilgiler için bu alanda uzmanlaşmış kişilerinden fikirlerinden de faydalanılması gereklidir.

Web sitesi yaparak para kazanma

 

Günümüzde hemen hemen her gün birçok alan ve birçok mecrada para kazanmak eskiye nazaran daha kolay bir hal aldı. Eskiden bin bela bir uğraşla internet ya da bir diğer deyişle sosyal mecrada para kazanılıyordu. Fakat bunların en kârlı olanları Web Sitesi sahipleri idi. Artık günümüzde yenilenen ve birçok yolla kazanılan kazançlı işler, insanları da her yerden kendine çekmektedir.

Bahsedilen işlerin en kârlısı bir web sitesi açarak reklam yayıncılığı yapmaktır. Bu yolla Web sitesi sahipleri sitelerine çektikleri insanlara göre yayınladıkları bir gönderiden bil

e ayda 100 TL kazanç sağlayabilecek duruma geldiler.

İnsanlar bir şeyi merak ederken ya da bir araştırma yapma hissiyatı duyduklarında bir web siteye girerler ve belli bir araştırma yaparlar. O araştırmada web site sahibi ek olarak hem sitesine verdiği reklamla hem de sitenin kendisinden kazanç elde eder. Sizlerde bir web sitesi kurarak ya da hazır web sitesi satın alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ek olarak Google Adsense başvurarak sitenize reklam verebilir oradan da ek olarak gelir sağlayabilirsiniz.

 

Makale Yazarak Para Kazanmak

makale yazmak

Google’ın çıkardığı yeni kural ile artık her site ya da firma kendi özgün makalesini kendi web sitesinde bulunduracak. Bunun üzerine fazla zaman harcamak istemeyen site sahipleri ya da firmalar belli sitelerde bulunan makale yazarlarından istedikleri ölçüler doğrultusunda makale alırlar. Sizlerde bir makale yazarlığı sitesine girip makale satabilir, kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Web Sitesi Kurmak

 

İyi bir Web sitesi kurmak ortalama bir 500-600 TL maliyettedir. Ama günümüzde Google Şirketinin kendi kullanıcılarına verdiği avantajlar ile bu maliyet yüzde 90 düşebilmektedir. Peki nasıl düşer?

 

Google Şirketinin web site sahipleri için geliştirdiği Blogger uygulaması ile artık bedava web site kullanabilirsiniz. Genelde domaini www.siteniz.blogspot.com şeklinde oluyor. Başvuracağınız reklam şirketleri de bunu kabul etmez. O yüzden hemen bir domain firmasından  .com gibi uzantılı bir domain edinmelisiniz. Daha sonra bunu sitenize bağlamalısınız. Ortalama bir domain (.com uzantılı ) size 12-20 TL maliyetinde olacaktır. Bunun da sebebi bazı firmaların ilk kez bir domain alacağınız için firma size yüzde 90 bir indirim yapmaktadır.

 

 

Reklam Sitelerine Başvurma Onay Alma

Toplam maliyeti yaklaşık 30 Liradan kurduğunuz siteye belli ve özgün içerikler ürettikten sonra bir reklam firmasına başvurma zamanınız gelmiş demektir. Sizler için en uygun olan Reklam Siteleri

 

Google Adsense, Reklamstore, Reklamağacı, Admatic gibi birçok yüksek kazançlı reklam siteleri başvuru yapabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

En Çok Kazandıran Ek İşler Nelerdir?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.