Eğitim Sektöründe Gelişme Nasıl Olur? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Eğitim Sektöründe Gelişme Nasıl Olur?

 

 

Eğitim sistemimizde gelişme olmasını istiyorsak bizden daha iyi sistemleri olanları örnek almalıyız. Daha iyi eğitim sistemi olan ülkelerin dinine ve ırkına bakarak önyargılı davranıp eğer onları küçümsersek biz kaybederiz. Tabi ki direk olarak bütün eğitim sistemini kendi ülkemize geçirmek doğru değildir. Kendi kültürümüzden bir şeyler katmamız gerekir yoksa kültürümüz bile kaybolabilir.

 

Burada öncelikle eğitmenlerin doğru düzgün bir eğitime tutulmaları gerekir sonrasında öğrencileri eğitmeleri daha doğru olacaktır.

 

 EĞİTİM SEKTÖRÜNDE GELİŞME NASIL OLUR?

 

Eğitmenler doğru eğitildiği zaman öğrencileri kendileri gibi kültürlü, eğitimli ve bilgili eğitmeleri önemlidir. Sektörün gelişmesi için elbette toplumun bilgiye aç olması gerekmektedir. Bilgiye aç bir toplumda eğitim sektörü elbette daha fazla gelişecektir. Öğrencilere kendi kültürümüzü önce aile içinde öğretmeliyiz kitap okutmalıyız ve onları bilgiye aç bir hale getirmeliyiz. Eğitim bilime dayalı olmalıdır. Öğrencileri sıkmamamız gerekir aksi takdirde öğrenciler eğitimden iğrenebilir ve bu da en istemediğimiz şeylerden biridir. Eğitmenler doğru seçilmelidir her önüne gelen eğitmen olmamalıdır.

 

Öğrencilerin eğitmenlerini örnek almaları, onları sevmeleri, bir arkadaş gibi yaklaşmaları gerekir. Okuldaki bir sınıfın adeta bir aile olması gerekir. Bunlarla beraber çok fazla çalışmak gerekir.

 

Eğitim sektöründe ilerlemek kolay değildir elbette ülkenin eğitimini değiştirmek inanılmaz zordur fakat eğer doğru değişimler yapılırsa o ülkenin ilerlemesi kolaylaşacaktır. Eğitim sektörü bir ülkenin kalbidir. Yeni nesillerin bilime ve öğrenmeye aç olması gerekir bu şekilde ülke daha hızlı ilerleyecektir. Aynı zamanda herkes kültürünü bilmeli onu korumalı ve sevmelidir. Vatan sevgisi olan bireyler yetiştirilmelidir. Onlar zaten ülke için ellerinden geleni yapacaklardır. İşte bu seviyede bireyler yetiştiği zaman eğitim sektörü gelişmiş demektir ülke gelişiyor ve gelişecek demektir. Her şey iyiye gidiyor demektir.

 

Geleceğin iyi olmasını istiyorsak geleceği parlak nesiller yetiştirip, büyütmeliyiz ancak onlarla gelişebiliriz ancak hepimizin geleceği o şekilde parlak olacaktır ancak o zaman kendimizle çok iyiyiz diye övünebiliriz. Bilgiye aç nesiller yetiştirin.

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,