E-ticaret siteleri için gerekli eklentiler | | yeni bir iş,internetten para kazanma

E-ticaret siteleri için gerekli eklentiler

E-ticaret siteleri üzerinde kullanmanız gereken birçok eklenti vardır. E-ticaret siteleri için gerekli eklentiler hem sitenizin daha hızlı olması için hem de sizin işinizi kolaylaştırması için gereklidir. Eklentiler sayesinde siteniz hem daha kaliteli hem de kullanımı kolay olacaktır. Her e-ticaret yazılımı için eklentileri bulabilirsiniz. Opencart daha eski bir yazılım olduğu için her eklentisini bulmanız daha kolay olacaktır. E-ticaret siteleri için gerekli eklentiler.

 

E-ticaret siteleri için gerekli eklentiler

 

 

 1 – SEO Eklentisi

 

SEO web sitenizin Google üzerinde ön sayfalarda çıkmasını sağlayan bir eklentidir. Kesinlik ile bulunması gerekir. Friendly SEO veya Ultimate SEO eklentisi bu konuda işinizi görecektir. Diğer SEO eklentilerine pek güvenmeyin şuanda en güncel ve kaliteli olanları bunlardır. Tabi ki her yazılımın SEO eklenti isimleri farklı olabilir.

 

2 – Canlı Destek

 

Canlı destek eklentisi kurmak müşterileriniz ile direk iletişime geçmenizi sağlar. Herhangi bir sorunla karşılaştığında sizin ile anında iletişim kurması çok önemlidir. Sorunun ortadan kalkması müşterinin alışveriş yapması için ortam sağlayacaktır. Ayrıca canlı destek ekletişini kurarak müşterileriniz ile bilgisayar başında olmasanız dahi iletişime geçebilirsiniz.

 

3 – Pop-Up Eklentisi

 

Pop-up alışveriş sitelerinde en çok kullanılan reklam türüdür. Bir anda çıkan reklamlar sayesinde her kullanıcıya indirimlerinizi, kampanyalarınızı duyurabilirsiniz. Her zaman size iyi geri dönüş olarak dönecektir. Tek dikkatli olmanız gereken nokta her kullanıcıya günde bir defa çıkacak şekilde ayarlanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde can sıkıcı bir hale gelir ve müşteri kaybına yol açabilir

 

4 – Mail Eklentisi

 

Alışveriş sitelerin e-posta ağı çok etkin bir sistemdir. E-mail ile kampanyalar ve promosyonları müşterilerinize duyurabilir. Yeni müşterileri etkilemek için kullanılabilir. Mail eklentisi ile toplu mail gönderebilirsiniz.

 

5 – Canlı Arama Eklentisi

 

Sitenizde aranan bir ürünün alternatiflerini göstermek için kullanılan bu eklenti müşterilerinizin işini çok kolaylaştırır. Örneğin bilgisayar ekranı aratacak birisinin, bilgisayar yazdıktan sonra ekranı tamamlamasını sağlar ve direk önüne bilgisayar ekranı ürünlerinin gösterir. Bu durum hem müşterilerin hem de sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

 

6 – Sosyal Medya ve Paylaş Butonu

 

Sosyal medya sayfalarınızı sitenizin belirli köşesine yerleştirmeniz sayfalarınızın takipçi sayısını arttıracaktır. Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşacağınız kampanyaları kullanıcılarınıza duyurup alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,