Catering Tabldot Nedir? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Catering Tabldot Nedir?

 

Tabldot kelimesi Fransızca’dan geliyor. Lokanta ve otellerde, seçenek sunulmaksızın, herkese aynı yemeğin verilmesi anlamına geliyor. Catering ise bilindiği gibi ihtiyaca göre, düğün, yaş günü, tanıtım gibi herhangi bir organizasyon için ya da bir firmanın çalışanları için düzenli sağlanan bir yemek hizmetidir. Bu yemek hizmeti, bir kaç çeşit yemeği içerebileceği gibi, atıştırmalık bir kokteyl şeklinde veya açık büfe bir sunum şeklinde de olabilir. Görüldüğü gibi catering hizmetinde konsept farklılaşmakta ve beklentiye yönelik farklı çözümler sunulmaktadır.

Catering tabldot işte bu farklı çözümlerden biridir. Bir işyeri, çalışanlarının düzenli ve sağlıklı beslenmesi için bir catering firması ile anlaşabilir. Ancak beklentisi çok fazla yemek, salata, tatlı ve içecek çeşidi sunmak olmayabilir. Bir işyeri, yemek hizmetinin catering tabldot şeklinde verilmesini çeşitli nedenlerle istemiş olabilir. Örneğin,

 

  • İşyerinde yemek yenecek mekan yeterli olmayabilir. Eğer çalışan sayısı fazla ise kısa bir öğlen tatili süresinde herkesin yemek yiyebilmesi için hızlı bir sirkülasyon gerekebilir.
  •  İşyerindeki iş akışı uzun süre kesilmek istenmiyor olabilir. Burası bir fabrika ise ve üretimde duraksamalar genel iş akışını sekteye uğratacaksa, yine hızlı bir yemek periyodu düşünülmüş olabilir.
  • İşyeri yemek yeme işini pratik olarak çözmek istemiş olabilir. Çalışanlara fazla seçenek sunarak yemek süresini uzatmak yerine, yemeğin çabuk yenmesini pratik görmüş olabilir.
  • İşyeri ekonomik bir çözüm üretmek istemiş olabilir. Seçenekli bir yemek sunmak yüksek maliyet getireceğinden bundan kaçınmış olabilir.

Tabii catering hizmetlerinin genel özelliklerinden olan göze ve ağız tadına hizmet eden bir sunum şekli olması, catering tabldot yemek şeklinde bir ölçüde geri planda bırakılmış oluyor. Çünkü bu durumda göz zevkinden çok, çalışanların sadece doymuş olmaları ama bunun yanında sağlıklı beslenmiş olmaları sağlanıyor, o kadar.

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,