Botoks Nasıl Yapılır? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

Botoks Nasıl Yapılır?

 

Botoks, yüz hatları üzerinde belli sebeplerden dolayı oluşan kırışıklık ve kas çizgilerini yok etmek amacı ile uygulanan bir güzellik tekniğidir. Botoks uygulaması genel olarak kaslara uygulandığı için özellikle mimik kaslarını zayıflatarak, zaman içerisinde kişinin yüz bölgesinde daha fazla kırışıklığın olmasını engellemektedir. Genel olarak tek seans halinde yapılan uygulamalar sonucunda kırışıklık olan bölge üzerinde oldukça etkili sonuçlar alınabilmektedir. İnce uçlu bir iğne yardımı ile kırışıklığın ya da ince çizgilerin yer aldığı bölgedeki kas içerisine botoks malzemesi enjekte edilerek işlem yapılmaktadır. Bu süreçten sonra kas yüzeyleri hareket hızını yavaşlatacak ve kırışıklıklar oldukça azalacaktır.

Botoks, son zamanlarda pek çok kişinin başvurduğu güzellik yöntemlerinden birisidir. Özellikle, Ankara botoks uygulaması açısından oldukça fazla güzellik merkezine sahiptir. Bu açıdan yapılacak uygulamalarda mutlaka uzman doktor ve klinikten yardım almak oldukça önemlidir. Ankara botoks uygulaması şeklinde bir araştırma yaparak, hem uygulama hakkında hem de uygulamayı yapacak doktor hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Botoks Uygulaması Kalıcılığı
Botoks uygulaması çoğunlukla kişiden kişiye değişebilmektedir. Bunun nedeni, her kişinin yüz hatlarındaki kasların farklı hareket hızına sahip olması ve kişinin kırışıklık derinliğidir. Bu nedenle, genel olarak botoks uygulaması 6 aya kadar süren bir kalıcılığa sahiptir. Bu hususta, botoks yapan doktor ve klinikte oldukça önemlidir. Çünkü kişinin ihtiyaçları doğrultusunda doğru malzeme ve tekniklerle yapılan botoks uygulaması, kalıcılık açısından daha da elverişli olacaktır. Ankara botoks uygulaması şeklinde kişilerin araştırma yapması bu nedenle önem kazanmaktadır. Diğer müşterileri memnuniyet dereceleri, uygun bir klinik bulma açısından önem kazanmaktadır. Sadece, Ankara botoks uygulaması şeklinde değil, farklı şehirde olanlar bölge ya da semt adıyla bir araştırma yaptığında daha fazla bilgiye sahip olabilecektir.

Botoks Uygulamasında Yaş Sınırı
Botoks uygulaması, 18 yaşından büyük bireyler için yapılabilir. Ancak, 18 yaşından büyük dahi olunsa kişinin uygulamaya ihtiyacı yoksa botoks uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Genel olarak bu uygulama, gözle görülür mimik çizgileri olan, yüz hatlarında oldukça geniş kırışıklık izlerine sahip kişiler için uygun bulunmaktadır. Uygulama sağlık açısından herhangi bir tehlikeye neden olmadığı için 18 yaşını geçmiş her bireye uygulama yapılabilir.
Kaynak : http://www.drbuketyildirim.com/botoks.html

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,