Blog Yazarak Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler | | yeni bir iş,internetten para kazanma

 Blog Yazarak Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

İlk bakışta oldukça basit bir online kazanç yöntemi olarak algılanan blog yazarlığı aslında son derece titiz bir çalışma gerektirir. Bu işe başlayıp kısa sürece vazgeçen insanların sayısının ne kadar fazla olduğunu kaderine terk edilmiş yüz binlerce blogtan anlamak mümkün. Aslında son derece kazançlı olmasının yanında bir o kadar zor olan kısım sürekli makale yazmak zorunda olmaktır. Zaten pek çok kişinin bir süre sonra sıkılarak bırakmasına neden olan budur. Bu işin sırrı sabır ve düzenli çalışmaktır.

Eğer 3-4 tane makale yazdığınız bir blog ile para kazanmayı umuyorsunuz kesinlikle yanıyorsunuz. Bu yüzden daha işin başında sıkılan bir kişiliğe sahipseniz bu işe hiç bulaşmayın. Yok ben azimliyim bu işin üstesinden gelirim diyorsanız blog yazarak para kazanmak tam size göre bir online kazanç modeli demektir. Blog yazmak size sadece ekonomik açıdan değil aynı zamanda manevi açıdan pek çok değer katar. En azından genel kültür açısından katkısı olacağı kesin. Çünkü gündemi takip etmek ve yazmakta zorlandığınız konularda araştırma yapmak zorunda kalacaksınız.

Blog yazarak nasıl para kazanılır?

-Öncelikle pazar araştırması yaparak hangi konuda yazılan blogların daha kazançlı olduğunu bulmanız gerekir. Yani hangi konu başlığı altından blog yazmaya karar vermeniz gerekiyor. Eğer bilgi sahibi olduğunuz bir konu iyi kazandırıyorsa doğrudan o konuya odaklanmanızı öneririm. Çünkü konuya hakimseniz o alanda makale yazmak sizin için çok kolay olacak hatta yazarken büyük keyif alacaksınız. Genel blog yazmak gibi bir hataya düşmeyin çünkü tek başınıza bu işin altından kalkamazsınız. Genel blog yazmak yerine tek bir konu üzerine odaklanmak her zaman çok daha avantajlıdır. Böylece en kısa zamanda Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarında zirveye çıkabilirsiniz.

-Yazdığınız her makale özgün olmalıdır, asla kopya içerik kullanmayın. Tembellik yapmak yok. Kopya içerik yayınlayan bloglar arama motorları açısından çöp olarak sınıflandırılır ve üst sıralara çıkmaları mümkün değildir. Amacımız üst sıraları zorlamak ve buna paralel olarak ziyaretçi sayımızı artırmak ve tabii ki para kazanmak. Bunu asla göz ardı etmeyin. Daha önce yayınlanmış olan bir makaleyi kopyalayıp yayınlamak size hiçbir zaman fayda sağlamaz aksine zarar verir. Arama motorları kopya içeriği kısa zamanda fark eder ve sizi cezalandırır.

-Güncel olmaya çalışın. En azından haftada 2-3 makale yazmaya çalışın. Güncel bloglar her zaman ödüllendirilir ve arama motorlarında yükselir. Unutmayın her basamak size daha fazla ziyaretçi getirecek ve buna paralel olarak daha fazla para kazanacaksınız. Blog yazarak internetten para kazanmanın tek yolu var; Google gibi arama motorlarında zirveyi zorlamak. Bazen yazmakta zorlanacak hatta tembellik yapmayı tercih edeceksiniz. Böyle durumlarda biraz ara verebilirsiniz, fakat arayı fazla açmak iyi değildir.

-Kullandığınız tüm sosyal paylaşım sitelerinde yazmış olduğunuz blog için birer hesap açın ve yazdığınız makalelere link verin. Sadece Facebook ve Twitter değil aynı zamanda YouTube ve instagram gibi video ve resim paylaşım platformlarını da aktif olarak kullanmanız sizin açınızdan son derece iyi olacaktır. Bu alanlar bloglar açısından organik ziyaretçi, backlink ve ücretsiz reklam kaynağıdır. Bu sayede hem organik ziyaretçi çekmiş olacak hem de backlink alarak arama motorlarının gözüne gireceksiniz. Özellikle Google sosyal paylaşım sitelerine çok önem veriyor ve blog yazılarına bu alanlardan verilen linkleri değerli buluyor. Zaten diğer arama motorları Google yanında değersiz kalıyor, çünkü ülkemizde internet kullanıcılarının neredeyse tümü Google üzerinden arama yapmayı tercih ediyor.

-Asıl eğlence yazmakta olduğunuz blog belli bir ziyaretçi seviyesine ulaştıktan sonra başlar. Artık öz güven tavan yapar ve bu işi başarmanın vermiş olduğu gazla birlikte çok daha hırslı bir şekilde çalışmaya devam edersiniz. Şimdi blog içeriğine bağlı olarak bir kazanç yöntemi seçmeniz gerekiyor. Aslında bunu daha blog yazacağınız konuyu belirlerken seçmiş olmalısınız. Pazar araştırması sırasında hangi konuların ne tür kazanç getirisi olduğunu öğrenmiş olmalısınız. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey blog sitenize reklam almak, Google adsense kullanmak veya affiliate linkleri eklemektir.

Yukarıda maddeler halinde yazdıklarıma dikkat ederseniz blog yazarak internetten para kazanmanız son derece doğal olacaktır. Bu çok kısa sürede olacak bir girişim değildir. Sabırlı olursanız sonuçta kazançlı olan taraf kesinlikle siz olursunuz.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,