Bitcoin nedir ve nasıl kullanılır?

Bitcoin nedir? Bitcoin bir para birimidir. Ancak bu para biriminin gerçek hayatta bir karşılığı yoktur.  Bir merkez bankası ya da resmi bir kuruluşla ilişkili bir birim değildir. Kısacası dijital yani sanal âlemde olan bir paradır. Bitcoinle ilgili insanların çoğu yanılmaktadır. Peki bu Bitcoin dünya için neyi ifade ediyor? Nasıl kullanılmakta.

Bitcoin Amerikan in 2008 yılında mortgage krizinin akabinde ortaya çıkan Amerikan merkez bankasının genişleme yoluna gitmesiyle doğan dijital bir birim.

Bitcoin Madenciliğe Nedir ve Nasıl Yapılır?

bitcoin
Bitcoin bir para birimidir

Bitcoin madenciliği kısa tabiriyle sanal komisyonculuktur. Bu düzenleme ile sanal olarak her para akışında bir miktar para komisyon olarak size kalır. Emlak islerinde olduğu gibi emlakçının ev bulması ve karşılığında komisyon alması olayı Bitcoin madenciliği için en iyi örnektir.

Bitcoin madenciliğiyle uğraşmak emek ve zaman gerektirir. Geniş zamanı olan kişilerdenseniz bu işi kovalamalısınız. Tam tersi yönde yeterince zamanınız yoksa bu sektörden uzak durmanızı öneririz.

2009 yılında deneysel bir urun olarak deneye başlayan Bitcoin ile dünyanın obur ucundaki bir insana ödeme yapabilirsiniz. Bu paranın basımında kurumunda devleterhangi bir rol oynamıyor. Para kendi içerisinde değerleniyor ve fiyatını arz ve talep belirlemektedir. Bu kolektif yapı internet dünyasının aşina olduğu torent sistemine benzetmek olası görünmekte. Çünkü Bitcoin isi her kullanıcın bir ağ üzerinde yer almasıyla oluşuyor.

Nasıl Kullanılır?

Bitcoin açık kaynak koda sahiptir. Bu uyulamaya bilgisayarınıza indirdikten sonra sanal bir cüzdan oluşturarak kullanabilirsiniz. Bitcoin alışveriş sitelerinde, değiş tokuş sitelerinde kullanabilirsiniz

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bitcoin nedir ve nasıl kullanılır?” için 12 yorum

  1. İleride bitcoinler çok daha değer kazanacaklar. Belki de para yerine kullanılacak tek şey bunlar olacak. Şimdiden yatırım yapmak mantıklı mı acaba?

  2. İlginç bir sektör oldu. Bundan ciddi para kazananlar oluyor. Tabi kısa süre içinde yatırım yapıp biraz o parayı unutup seneler içinde değerlenmesini beklemeye sabretmeniz lazım.

  3. Bitcon’i arkadaşlarım arasında giderek daha fazla duymaya başladım. Daha detaylı bir yazıyla ince ayrıntılarını da paylaşmanız mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One Hit Wonder, One Hit Wonder, eft nedir,Şok Nedir, Ev böcek ilaçlama