Bebek Bakiciligi Yaparak Para kazanma | Ekişhaberleri

Bebek Bakiciligi Yaparak Para kazanma

Bebek bakıcılığı yaparak para kazanma iş fikri bebek ve çocuklarla çok ilgisi olmayanlar için kulağa yeni bir duyum gibi gelsede geçmişi çok çok öncelere kadar giden bir ek is fikridir. Günümüzde ise giderek değeri artan ve özellikle ev hanımları açısından önemli bir ek gelir kapısı haline gelmiş ve ek is fırsatı olmuştur. Ancak her iste olduğu gibi bu iste de ev hanımlarının taşıması gereken özellikler olduğunu siz değerli okurlarımıza hatırlatmak isteriz. Kısacası her isteyen evde bebek bakıcılığı yaparak para kazanma statüsüne sahip değildir. Peki nedir bu özellikler? Öncelikle bir bebek bakıcısı belirli bir hoşgörüye sahip olmalıdır. Çocukları sevmelidir. Yaramazlıkları karsısında sabırlı olmalıdır. Sabır bu isin hamurunda olan en temel özelliklerden birisidir.  Bu sebeple ki kendisinde yeteri kadar sabır göremeyen kişilerin evde bebek bakıcılığı yaparak para kazanma hayalleri peşinde koşmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bir diğer önemli özellik güvenilir olmaktır. Her anne baba çocuğunu emin ellere teslim etmek isterler. Çocuklarından ayrıldıklarında içleri rahat olmalıdır. Bu güveni sağlayabiliyorsanız bakıcılıkla ek is tam size demektir. Ayrıca sunu da unutmamak gerekir. En iyi reklamı müşterileriniz ile yapabilirsiniz. Bakıcılık yaptığınız aile sizden memnun kalırsa ilerleyen zamanlarda belli bir çevre edinirsiniz. Eğer idealleriniz var is ise bu bakıcılık isini kreş açma isine kadar büyütebilir ve daha çok gelir elde edebilirsiniz. Tabiki tüm bunlar birer düşüncedir ancak bazı şeyleri başarabilmek için öncelikle bir yol haritası çizerek bu yol haritasında ilerleyebilecek rota belirlenmelidir. Sizlerin rotanızda doğru gidebilmesinin yolu ise çevrenize vereceğiniz güven ve çocuklarla ya da bebeklerle aranızdaki uyumdan geçer.

Evde bebek bakıcılığı isine nasıl başvurabilirim?

Sizlerde evde bebek bakarak para kazanıp evinize ek gelir elde etmek istiyorsanız ilk olarak çevrenize bu konuda is aradığınızı belirtmelisiniz. En doğru ve en güvenilir is imkânları bu alanda çevrenizdekiler olacaktır. Ancak herkesin çevresinde bir bebek ya da bakılması gereken çocuk olmayabilir. Bu durumda her zaman ki gibi yine internet üzerinden ilan verme ya da verilmiş hazır ilanlara cevap yazma isine göz atmanız gerekecek.

Bebek veya çocuk bakıcılığı konusunda ki en önemli detaylardan birisi bakimin nerede yapılacağıdır. Çünkü bebek bakarak ek gelir elde etmek isteyenler genel olarak kendi evlerinde bakim yapmak isterken, bebeğini baktırmak isteyen aile bakim isinin kendi ikametlerinde olmasını şart koşabilir. Tabiki tüm bu durumlar karşılıklı olarak anlaşma neticesinde sonuca erdirilebilecek konulardır. Ancak bakicinin kendi evinde bakim olayını gerçekleştirmesi hem evi tanıması ve rahat olması hemde kendini daha güvende hissetmesi acısından olumlu görünmektedir. Ayrıca kendi çevresini iyi tanıyan bakıcı kişi bebeği veya çocuğu dışarıya çıkararak dolaştırabilmek imkânına sahip olacaktır.

Eşyalara dikkat edin.

Evinizde bakıcılık yapmaya karar verdiyseniz günlük yaşantınızda kullandığınız eşyalara bir çekidüzen vermeye gayret edin. Çocuklar için tehlikeli olabilecek ve çekince düşebilecek hareketle eşyaları sabitlemeye gayret edin. Çocukların her şeyden önce geldiğini unutmayın. Onlara göz bebeğiniz gibi bakin.

Evde bebek bakarak para kazanma isine kimler uygundur?

Bebek bakıcılığı konusunda hangi cinsiyetin uygun olduğunu sanıyorum yazılarımızdan anlamışsınızdır. Peki her bayan bebek bakmak için uygunmudur? Hayır her bayan bebek bakıcılığı yapamaz. Özellikle kendine ait düzenli bir işi bulunan kadınlar bu iş için uygun değildir. Ev hanımları bakıcılık için en uygun kriterlere sahip kesimdir. Ancak her ev hanımı başkasına ait bir bebeğe bakamaz. Bunun nedenlerini yukarıda belirttik. Gerekli sabır, özveri, yetenek sahibi ev hanımları bu iş için en ideal tariftir.

Bebek bakıcılığı yaparak ne kadar para kazanabilirim?

Tam olarak belli bir miktar belirtilemese de bebek bakıcılığı ek gelir açısından bir aileyi tatmin edebilecek ölçülerde para kazandırır. Ücret genel olarak saat bazında hesaplanmaktadır. Saatlik ücret ise sizinle bakacağınız aile arasındaki ikili anlaşmayla belirlenir. Kısacası  kazanacağınız para bakım için sizin ayıracağınız vakte, ikili olarak yaptığınız anlaşmaya, kendinizi ne kadar sevdirdiğinize, sağladığınız güven hissiyatına göre değişir. Ortalama olarak bakıcılık yaparak 700tl ile 1500tl aralığında para kazanabilirsiniz. Üstelik çocuk bakmayı seven biri için bu ücret extra bir kazançtır.

 

 

 

 

 

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bebek Bakiciligi Yaparak Para kazanma” için 3 yorum

  1. Bebek bakıcılığı kolay bir iş değil.İnsanın bebeğini bir başkasına emanet etmeside kolay değil. Hele hele günümüzde birçok bebek bakıcısının yaptıklarını görüp duyduktan sonra. En iyisi aile fertlerinden birinin bakması. Geniş aile sistemini geri dönüp dede ve ninelerimizi yeniden kazanmalıyız.

  2. Bebekleri cok seviyorum. O yuzden bende bebek bakiciligi yapabiliri. Ayrica sabirliyimda. Bebeklerle ve cocuklarla aram herzaman iyi olmustur.

  3. Evde bebek bakiciligi bana mantikli geliyor. Cunku cocuk ve bebekleri cok severim. Hem sevdigim isi yapicam hemde para kazanicam bsna cok mantikli geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.