1963 Ankara Anlaşması Vizesi Nedir? | | yeni bir iş,internetten para kazanma

1963 Ankara Anlaşması Vizesi Nedir?


1963 Ankara Anlaşması sonrasında Türkiye ile birlikte İngiltere, Fransa ve Benelüks ülkeleri arasında bir vize anlaşması yapılmış bulunmaktadır. Bundan sonra özellikle iş yeri açmak isteyen veya farklı bir ülkede çalışmak isteyenler için bir fırsat sunulmuş bulunmaktadır. Elbette bu vize ile sizler de İngiltere’de işyeri açabilirsiniz. Ancak bu vizeye başvuru için belirli şartlar bulunduğunu bilmek gerekir. Bu şartlara bağlı olarak sizler de gerekli başvurularınızı yapabilirsiniz. Son dönemde özellikle İngiltere İçişleri Bakanlığı ile ilgili Türkiye vatandaşlarına ait vermiş olduğu süresiz oturum hakkının kaldırıldığı konuları konuşulmuş olsa da bu vizenin alınmasından sonra 5 yıla bağlı olarak İngiltere tarafından vatandaşlık hakkı verilmektedir. Bu da zaten sizlere verilmiş olan oturum hakkı ile aynı anlama gelmektedir.

Ankara Antlaşması İle İngiltere’ye Gidenler Ne Yapıyor?

Ankara antlaşması ile İngiltere’ye gidenler burada iş yerleri kurmakta ve kendi işlerini yapmaktadırlar. Günümüzde artık Ankara Anlaşması tamamen burada iş kurmak isteyenler ve yeni bir işe başlamak isteyenler için başvuruda bulunulan bir vize halini almış bulunmaktadır. Ayrıca 5 yıl süre ile burada çalıştıktan sonra dilerseniz İngiltere pasaportu almak için de başvuruda bulunabilirsiniz. İngiltere pasaportu alındıktan sonra elbette ki aynı Türkiye’nin vize hakkı olan ve vizesini kaldırmış olduğu ülkeler arasında vize olmadan rahatlıkla geçiş yapılabildiği gibi İngiltere’ye ait vizeyi kaldırmış olan ülkeler arasında da gerekli geçiş işlemi rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Ankara Anlaşması İngiltere Vizesi Avantajları Nelerdir?

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi İngiltere’de çalışmak isteyenler ve kendi işlerini kurmak isteyenler için avantajlı bir anlaşmadır. Ayrıca özellikle İngiltere’ye yerleşmek isteyenler için de çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Elbette ki bu vizeye başvuru aşamasında doğru bir şekilde hareket etmek gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; burada kuracağınız iş için gerekli malzemeler ve gerekli giderler konusunda bilgi sahibi olmak, gerekli evrak ve dosyaları eksiksiz bir şekilde toplamak, mali tabloları büyük bir özenle hazırlamak ve en önemlisi de iyi ve kusursuz bir iş planı yapmak gerekmektedir. Bu konuda daha net bir şekilde bilgi almak için danışmanlık firmalarından yararlanılabilir. Böylece Ankara Anlaşması Vizesi işlemleri daha doğru ve dikkatli bir şekilde yürütülmüş olacaktır.

ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One Hit Wonder, Elektronik Sigara,