• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz?-Evde Özel Ders Vermeye Nasıl Başlayabilirim?

Yeni Bir İş mi Arıyorsunuz?-Evde Özel Ders Vermeye Nasıl Başlayabilirim?

Yeni bir iş mi arıyorsunuz? Sermayesiz işler alanimizin ilk kısmında sizlerleyiz. Eğitim alanında kendinize güveniyor ancak ne türden isler yapabileceğiniz hakkında pek bilgi sahibi değilseniz bu yazımız sizlere göre.

Yeni bir iş pesinde koşmak her ne kadar kolay olmasa da seçeneksiz olduğunuz durumlarda denenebilecek bir kategoridir. Bu koşullar içerisinde kaldığınızda yapılacak seçenekler sahip olduğunuz yeteneklere göre şekillenecektir. Örneğin okul dersleri konusunda birtakım bilgilere sahipseniz bu bilgi birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Üstelik yeterince bir çevre sahibiyseniz bu isi evinizde yapabilirsiniz.

Evde özel ders vermek

İste sizlere yeni bir is fikri… Özellikle öğretmenlerin ya da geçmişinde öğretmenlik mesleğiyle ilgilenmiş olanların yapmak istediği dallardan bir tanesi olarak özel ders vermek göze çarpar. Sektörde kademe olayı önemlidir. Yani kendinizde gördüğünüz bilgi birikimi ve karşı tarafa aktarabilecekleriniz önemlidir. Alanınızda profesyonelseniz size gelecek olan öğrenciler üst düzey olacaktır. Böylece dersler için isteyeceğiniz fiyatta o derece artacaktır. Burada belirtmemiz gereken önemli bir nokta kendinizdeki potansiyeli iyi görmenizdir. Eğer yeterince profesyonel değilseniz, iş ilanınızda bu durumu belirtin. Aksi takdirde büyük sıkıntılarla karşılaşırsınız. Kendi bilginize göre öğrenci bulmak zorundandınız. Üst düzey bilginiz varsa öğrencinin taban seviyede olması sorun olmayacaktır. Ancak öğrencinin üst düzey olması ve sizin yeterince donanımlı olmamanız sorunlar oluşmasına sebep olacaktır.

Özel ders vermeye nasıl başlayabilirim?

evde özel ders
Sermayesiz yeni bir iş arıyorsanız özel ders verebilirsiniz.

İlk olarak sahip olduğunuz yetenekleri tartmanız gereklidir. Hangi alanda uzmansınız? Fizik, kimya, matematik ya da farklı bir branşınız mı var? Veyahut sahip olduğunuz branş dışında mı ders vermek istiyorsunuz? Kısacası kendinize bir başlangıç noktası belirleyin. Böylece yeni bir is alanında ilk adimi atmış oluyorsunuz. Verebileceğiniz özel dersler sadece okul dersleri ile sinirli değildir. Müzik alanında herhangi bir yeteneğe sahip olabilirsiniz. Örneğin keman ya da gitar konusunda kendinize güveniyor olabilirsiniz. Bu türden konulardanda başka kişilere özel ders vermeniz mümkün. Üstelik müzik alanında vereceğiniz derslerde herhangi bir diploma sahibi olmanıza gerek yok. Yetenekli olmanız tüm bunlar için yerlidir.

Özel ders konusuna en yatkın meslek eğitimdir. Dolayısıyla öğretmenler bu alanda başı çekerler. Vereceğiniz ders aralıklarını dersi verdiğiniz öğretilerle aranızda anlaşarak kararlaştırabilirsiniz. Bu açıdan çalışma koşulları esnektir. Hangi saatte müsaitseniz kendinizi o aralıkta koşullandırabilirsiniz. Dilerseniz günlük veya isteğinizde göre haftalık olarak ders saatlerini koyabilirsiniz. Vereceğiniz ders ücretleri saat üzerinden hesaplanır ve ortalama olarak 100tl civarındadır. Ancak alt ve üst limit sizin kalitenize göre değişkenlik gösterecektir.

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak artık özel ders sektörün de de yeni bir iş kapısı oluştu. Artık dersleri internet üzerinden online olarak verme dönemi başladı. İsterseniz sizlerde bu alandan faydalanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Online Özel Ders vermek

 Yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan bu yöntem ile internet basında dersinizi karşı tarafa aktarabilirsiniz. Görüntülü konuşma tekniğine dayalı sistem ile ses ve görüntünüz ile karsı tarafa hitap edebilir, karı tarafın soru ve telkinlerini yine aynı yöntemle anlayabilirsiniz. Bunun için pek çok uygulama vardır ancak en çok kullanılanı Skype uygulamasıdır.

 

 

About ekishaberleri

3 yillik bir webmaster gecmisimle birlikte ziyaretciler icin faydali,ise yarar ve bilgiye dayali icerikler uretmeyi amaçlamaktayim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

13 yorum

  1. […] Kendisine yeni bir iş arayan kişiler için yapılabilecek en kolay iş sahası evde olanıdır. Ev rahatlığında bulunmak özellikle gündüz mesai yorgunluğu çekmiş kişiler için hem dinlenme hem de ek kazanç sağlamak açısından tercih sebebidir. Bu alanda yapılabilecek iş sahası oldukça geniştir. İş seçiminde ana etken kişinin yeteneklerinden oluşur. Örneğin bilgisayar ve bir miktar internet üzerine bilginiz varsa bu alanda ek iş üzerine çalışma yapabilirsiniz. Üstelik internetten para kazanma işi, evde yapılabilecek rahat işler bölümünün en basında yer alır. Peki, internetten para kazanma nasıl gerçekleşir?  […]

  2. […] Yeni bir iş yapmak isteyen pek çok kişi seçecekleri ikinci mesleğin daha kolay ve yapılır bir alanda olmasını arzu ederler. Bu alanlar içerisinde yapılabilecek en kolay işlerden birisi internet üzerinden çalışmaktır. […]

  3. sermayesiz ek iş kaynaklarından biri olan özel ders vermek kaliteli yapılırsa getirisi yüksek bir kazanç türüdür

  4. Özellikle özel okullarda çevrenizde ailesi zengin öğrenciler varsa çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Evde özel ders vererek büyük paralar kazanılabiliyor.

  5. […] bir tanesidir. Özellikle dar gelirli kişiler bu durum karşısında daha fazla çalışma ve yeni bir is düşüncesiyle çevrelerinde ek is bakarlar. Gündüz mesaisini yapan aks eve gelen bu kişilerde […]

  6. […] karşılaşan kişiler bir iş sahibi olsalar da ek bir iş peşinde koşarlar. Bu sayede yeni bir iş elde ederek bütçe gelirlerini artırmaya […]

  7. En çok hangi dersler rağbet görüyor peki? Benim sayısalım çok iyi değildir. Tarih flsefeden de para kazanabilir miyim acaba?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?